Aydınlatma Çalışmalarım Oktay Toker

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ustam öncelikle geçirmiş olduğun sıkıntılarda Allah yardımcın olsun , yapılan işleri çok dikkatli inceledim çok titiz biriyimdir ,işçiliğin on numara ustacım fabrikasyon ayarında işçiliğin var maşşallah keşke aynı şehirlerde olsakta bi çalışma yapsak benim araca

Tapatalk

oktay toker

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Rabbim razı olsun.

Resimlerinneredeyse tamamını hep 800*600 boyutunda yüklerim.Dahada küçültme resim formatını sıkıntıya düşürüyor.Ard arda yükleyince hali ile aynen pc epey zorlanıyor.Sayfayı açtıktan sonra maalesef biraz beklemek gerekiyor.:) :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rabbim razı olsun.

Resimlerinneredeyse tamamını hep 800*600 boyutunda yüklerim.Dahada küçültme resim formatını sıkıntıya düşürüyor.Ard arda yükleyince hali ile aynen pc epey zorlanıyor.Sayfayı açtıktan sonra maalesef biraz beklemek gerekiyor.:) :)
Ustam eline sağlık, her modelin bitmiş halini koyarsan daha iyi olur. Yapılışları daha çok ilgili markanın sahiplerini ilgilendiriyor. Bizler işçiliği görsek kafi ;)

oktay toker

Sessiz
Ustam eline sağlık, her modelin bitmiş halini koyarsan daha iyi olur. Yapılışları daha çok ilgili markanın sahiplerini ilgilendiriyor. Bizler işçiliği görsek kafi ;)

Detaylı resim eklememin esas sebebi aklında olanlara fikirler vermesi için detaylı resimleme ekliyorum.Fakat ister istemez resimyoğunluğu sıkıntı olmaya başladı.

Bu önerinizi sanırım bundan sonrakiler için yapabilirim.

Mt53

Katılımcı
Valla ustam emeğinizi yaptığınız işleri gerçekten çok takdir ettim..Ve ayrıca bunları burda böyle detaylıca paylaşmak için harcadığınız vakit için de teşekkür ederiz.. Böyle işlerimiz olduğunda başvuracağımız adres belli demekki

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=246]DarK PaSSenGeR[/member] napsak bi gitsek mi :)
ben gidecem zaten latif [member=395]javier[/member] , ilerde bi-xenon uygulaması yaptırmayı düşünüyorudm, ama o biraz maliyetli olunca, bir süreliğine sadece oktay abiye far reflektörü temizliği yaptırıp iyi bir ampülle idare etmek
ama araba ile ilgili başka sıkıntılarım var maalesef

oktay toker

Sessiz
Hayırlı forum günleri diliyorum.

Antalya'dan arkadaşımızın yurtdışından getirttiği ve her parçasıyla cidden 1 e 1 kopya denilecek şekilde benzer olan ama kalite olarak son derece vasat denilecek çakma demek yanlış olmaz Cosmo far iyileştirme çalışmasını Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda bitirmek kısmet oldu.

xAFqXSB.jpg

3qRvQmW.jpg

Gms0vwz.jpg

o796cCB.jpg

NP4UfeK.jpg

Farlar sanırım vakitsizlikten dolayı araca daha monte edilmedi.Resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Bayburt'tan arkadaşımızın Comfortline aracının farları yerine Highline modelin eski tip Valeo bi-xenon modelli olan çıkma farları alındı.Valeo bi-xenon merceklerin reflektör kısımları karartmaya başladığı için yeni tip Hella bi-xenon mercek takılmasına karar verildi.Comfort halojen farın orijinal tesisat için soketi bir arkadaşımızdan temin ettikten sonra far için yükseklik motoru arayışınıda çok uzun sürmeden hallettik.Farda tadilat işlemleri oyalayıcı oldu.Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda bitirmek kısmet oldu.

Kapanış aşamaları.

B12K1AN.jpg

rhvSRcM.jpg

sOqPYRx.jpg

Y5irJO5.jpg

7aV3IU8.jpg

Duvar resmi.

d06icto.jpg

Eski far ile.

TX9S7rv.jpg

Yeni far ile.

5OvM2ub.jpg

BNlnBPr.jpg

Ankara'dan arkadaşımızın Leon 2 model aracının orijinal farlarına yeni tip Hella bi-xenon Gen5 balast 4300k Osram ve Passat mercek şapkasının krom hali olarak montajı yapıldı.Orijinal merce görünümü bence çok çirkindi buna uygun bişilerde elimde vardı fakat yakışıklı gelmedi Passat şapkası çok yakışıklı göründü.Ayrıca kenar boşluğu en iyi gizleyen 2.ci şapka idi.Diğeri Bmw geniş şapka idi oda çok topak göründü arkadaşımızda begenmedi zaten.Passat şapkalı olarak montajını,araç üzerine tesisat montajını Rabbimin zini ile geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet oldu.

Mercek montajından sonra kapak sabitlendi.Üst açık kalan kısıma metal parça ilavesi mecburen oldu ve siyaha boyandı.Orijinal Cupra fardada buna benzeyen bir yapı gördüm.

MeBWLzc.jpg

1N6b0ED.jpg

cmHzmIS.jpg

ggAtMEw.jpg

IPZ23mE.jpg

r67B1aL.jpg

gX5wmRT.jpg

W88HN2u.jpg

Araç üzerinde resim şimdilik bunlar mevcut.Montajını kendim yaptığım için resim çekebildim.

Pzx3lZc.jpg

96TJT4G.jpg

iiFShtQ.jpg

Ankara'dan arkadaşımızın Audi A4 aracı için almış olduğu huradaya yakın denilebilecek hale getirilmiş ve kullanıma sunulmuş B5 farları için arkadaşımızın kendisinin temin ettiği yeni tip Hella bi-xenon ve kendisinde olan Osram d2s xenon takımı kullanılarak fakat xenon ampuller d2s çin malı.Xenon ampulün birisi gayet güzel odaklama yapıyor ve çizgi oldukça güzel ama diğeri ne yaptıysam odaklamayı yaptıramadım V şeklinde bir çizgi alıyorum.Orijinal çevirici ve ampul ile sorun yok.Araca montajdan sonrada durum net ortada idi.Ayrıca ampul tutucularda yan sanayi.Ampul tutucu yada ampulde sorun mevcut.Vakit yoktu test edemedim.

Boyut olarak Hella mercek orijinal mercek takma yerine sıkıntılı tadilat şart.Uzun hüzme kısmınada milimetrik boyutta oturuyor.Sağ sol oynama şansı yok denecek kadar az.

Ampul değişimini arkadaşa bıraktım.

3 mercekli halde yani orijinal Valeo mercek fevkalaede şekilde reflektör kararması olduğu için uzun hüzmede kullanıma uygun hale getirdim ama beni fena uğraştırsada yeterli aydınlatma sunacak şekilde H1 ampul düzenegine uygun hale getirdim.Uzun hüzme kısmına Hella merceği taktım.Latitude olması lazım mercek iç şapkasını kullandım.Krom hataları vardı ama arkadaşımızdan onay alarak ve insiyatif kullanarak taktım.Sinyal kısmına Mondeo mercek bölümü takıldı sinyal ledi yapıldı.Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda montajınıda kendim yaparak araç üzerinden akşam resimlerinide çektim.

Kapanmış halleri.

8XbLXBm.jpg

DXQTi19.jpg

lQW6wMU.jpg

OQ8oWqB.jpg

Araç üzerinden görünümler.

bMMXtV6.jpg

A8dvdn5.jpg

MGlTItp.jpg

NFkR3ro.jpg

Sol fardaki üstte yazdığım hata ile duvar çizgisi.

MPYEVWh.jpg

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bunlar sevdiğim işlemler emeğe saygı :) helal olsun uğraşmak güzeldir yeterki nakit+vakit=görüntü olsun değilmi Veli abi [member=9]domestos[/member] :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracın görüntüsünü değiştiriyor dikkatli bakınca... Ellerine sağlık hocam, Allah kolaylıklar versin...

Evet, Enes durum tamamen 1211 sayılı kanuna tabi evrakta bitiyor... ;)

Üst Alt