Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avusturya-Slovakya-Macaristan İş Gezisi & Mazda ziyareti & Sokaklar

Konu, 'Gezi' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Arkadaşlar selamlar bir 10 gün kadar yurt dışında olduğum için forumu takip etmeye çalışsam da boş zaman olmayışından ötürü yazamadım, foruma da ara sıra bakabildim. Her ne kadar iş için yapmış olduğum bir seyahat de olsa her zaman ki gibi araç inceleme ve fotoğraf çalışmalarıma devam ettim :) Bunun yanında Bratislava Mazda Bayisine uğradım, araç fiyatları ve aksesuarları hakkında bilgi aldım..Sonra dedim ki aksesuarlar için ok aşağı yukarı fiyatlar aynı ama iş araba fiyatlarına gelince keşke sormaz olaydım dedim :) Birazdan detaylı mazda bayi ziyareti ve fiyatlar hakkında bilgi vericem. Bunun yanında dikkatimi çeken bir diğer konu sokaklarda en çok görülen araç bizdeki gibi vw, peugeot, renault değil aksine bmw,mercedes,lexus, mazda(abartmıyorum :) ve tabiki skoda :) Ek bir not olarak Skoda'nın o kadar çok modeli var ki tr de hiç görmediğim..Mesela octavia rs var tr de yeni çıkan fakat mesela burda superb rs ve superb combi rs ayrıca superb outback gibi bir model var audi'ni allroad quattro modeli gibi. Sokaklarda en çok gördüğünüz araç Skoda Octavia Combi RS :

Yazıyı çok uzun tutmadan Mazda bayi ziyaretinde görüştüğüm ve aldığım cevapları paylaşmak istiyorum.

İlk sorum tabi ki yeni mazda 3'lerle ilgili idi. Öncelikle stok sorunu..El cevap: Stok sorunu yok, bayide benim gittiğim gün yeterince sıfır mazda 3 vardı, bahçedeki parkta dahil, eğer ellerinde olmayan bir renk yada model olursada en geç 10 gün içinde getirdiklerini ve aracı teslim ettiklerini söylediler.
    Soru: Mazda satışları nasıl Slovakya genelinde? El cevap: Gayet memnunlar özellikle cx 5 ve yeni mazda 3 satışlarından oldukça memnunlar zaten bunu da sokaklarda görmek mümkün.
    Soru: Şu anda satışta olan cx 5 ve yeni mazda 3 fiyatlarınız nasıl?
    Cevap: Önce yorum olarak yazıp sonra fiyat resimlerini paylaşayım. Açıkçası fiyatları görünce üzüldüm, biz çalış çabala 73bin tl verip 1.5 benzinli full mazda 3 alıyoruz, aşağı yukarı aynı fiyata orda 2.2 dizel yeni mazda 3 full satın alabiliyorsunuz. Bütün avrupa karbon salınımına göre vergilendirilirken biz hala kimse kızmasın ama bilmem kaçıncı sınıf dünya ülkesi gibi motora göre vergi veriyoruz. O kadar zengin bir ülkeyiz ki her şey vergi, ödediğimiz vergileri toplasanız heralde herkes birer tane ev alır kendisine. Orada ki yaşam şartları ve burayı kıyaslamıyorum çünkü bizimde çok iyi olduğumuz kısımlar var..Mesela ev fiyatları, yiyecek ve içecek..Biz burada 4+1 evlere 700-800 lira kira verirken orta düzey evler için konuşuyorum orada daha eski evlere tüm daireden bahsetmiyorum sadece 1 odasını kiralamak isteseniz 250-300 euro veriyorsunuz evi komple kiralamak isteseniz iyi bir yerde kira en az 900-1000 euro..Neyse arabaya geri dönelim, ben fiyatları paylaşayım..

En çok dikkatimi çeken mazdanın sokaklarda ki çokluğu. Ayrıca hiç görmediğim modellerin de olması mesala Tr'de cx 5 ve cx 9 gördük ama ben hiç cx 7 görmedim burada görmüş oldum. Bir tane bayide ikinci elde satılan vardı 2008 model mazda cx 7 2.3 benzinli, 78.000 km'de fiyatı 13.500 € idi.

Yazıyı çok uzatmadan önce sokaklarda çektiğim mazda fotoğrafları sonra da lüks arabaları paylaşıyorum..Selamlar saygılar :)

Önce bonus olarak 194 metre yüksekten Kamzik Tv Kulesindeki Altitude Restauranttan çekilmiş Bratislava fotosu :)

[​IMG][​IMG]

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Harika bir yazı olmuş Kerim teşekkürler. Az çok oradayken de konuşmuştuk seninle yine de yineleyi, bu fiyat ve vergilendirme politikamızı Avrupa ile kıyaslayınca insan gerçekten üzülüyor. Skoda veya diğer markaların hiç görmediğimiz hatta bazılarını hiç duymadığımız modellerinin olduğunu biliyorum, zaman zaman da senin gibi arkadaşlardan duyuyorum. En çok Skoda ve Mazda nın olması ilginç. Bizim gibi yollarda Reno, Pejo, Vw görmemene sevindim, adamlar işi biliyor

Yollarda çektiğin lüks arabalara da bayıldım, her türü var maşallah. Satılık Rx 7 fiyatı ise bitirdi beni.

3. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Gitmiş kadar oldum belgesel tadında eline sağlık..

4. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Bidahaki gidisinde haberim olsun benide gotur ama geri getirme

5. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    O niye ya? :) Niye gelmek istemiyorsun geri? Araba problem değil mis gibi ülke bırakılıp gidilmez..gidilirsede kısa süreli gidilir..sonra dönüş yapılır..

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Su anda evdeyim disari ciktigimda bol bol dogan resimleri paylasirim sana

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İzlenimlerini paylaşman hoş olmuş, gerçi görmeyen tam olarak oralarda hayatın nasıl aktığını bilmez... Balık, denizin farkında olmadığı gibi biz çoğu şeyi güzelim ülkemdeki gibi biliyoruz...

Tekrar teşekkürler.

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hep "google görseller" de gördüğümüz kareleri forumdaşımızn objektifinden görmek çok güzel. Emeğinize sağlık

-Mobil uygulamadan gönderildi-

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Konunun güzelliğine binaen hortlatayım istedim... :)

ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş