Audi R8 2015'in Özellikleri

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Audi, R8'in tanıtımını gerçekleştirmeden, İngiliz basını teknik bilgileri yayınladı.İngiliz medyasında çıkan bir habere göre yeni R8, 4.444 mm uzunluğunda ve 1.944 mm genişliğinde ve 1.241 mm yüksekliğinde olacak.Aracın ağırlığı ise 66 kg hafifletilerek 1.454 kg'a düşürülmüş.Tekerlerinin büyüklüğü ise 19 inç olarak belirlenmiş.

Kaputunun altında ise 5.2 litrelik V10 motor bulunuyor.Bu motor ile de 532 beygir gücü olup 539 Nm tork üretebiliyor.Ayrıca Audi R8 Plus versiyonunun da bilgileri açıklayan kaynak,bu versiyonun 601 beygir gücünde olağını ve 559 Nm tork üreteceğini yazdı.0-100 km/s hıza ise 3.2 saniyede ulaşabiliyor.
 
#2
Bu Alman otomobil üreticileri tam bir tasarım tembeli.

Porsche yıllardır aynı dizayn.
Bugatti sadece boyasını değiştirip farklı versiyonlarla sürekli gündemde kaldı ve bakanın midesini bulandırır hale gelecek kadar eskidi.
R8 desen yine öyle.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#3
2015 Audi R8'den Lazer Far Opsiyonu

Audi’nin spor otomobili R8 markanın en yeni teknolojisi olan Lazer farlı seçeneğiyle de alınabiliyor.

Audi’nin artık otomotiv efsaneleri arasında yer alan spor otomobili R8, yüksek performanslı spor otomobillerde devrim niteliğinde bir gelişmeye imza atıyor. R8, LED farların yanında Audi’nin en yeni teknolojilerinden biri olan lazer far opsiyonuyla da alınabiliyor. İlk kez 2014 yazında sınırlı sayıda üretilen R8 LMX modelinde kullanılan lazer farlar, daha sonra Le Mans 24 Hours yarışlarında ilk sırada yer alan R18 e-tron quattro yarış otomobilinde de kullanılmıştı.

Yol güvenliğini artırıyor, ilk bakışta fark ediliyor

LED farlara göre iki kat daha uzağı ve iki kat daha menzili aydınlatabilen lazer farlardan her biri küçük bir parçadan yüksek ışık enerjisi üretebilen yüksek yoğunluklu 4 lazer diyottan oluşuyor. Far modülünde bulunan fosfor dönüştürücüler, mavi lazer ışığını beyaz ışığa çeviriyor. Üretilen ışık, insan gözünün fark edebileceği ancak gözü yoracak derede olmadığı için, karşıdan gelen araçlar için de güvenliği artırıyor. Ayrıca R8 maviye çalan farıyla da yollarda diğer araçlardan karakteristik olarak ayrılıyor. Audi LED farları ilk kez 2004 yılında A8 L W12 modelinde kullanmıştı.