Audi Q7 2016 Ortaya Çıktı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Yenilenen Audi Q7 yeni fotoğraflarıyla gün yüzüne çıktı.

Yenilenen Audi Q7'nin kamufulaşsız fotoğrafları internete düştü.Audi'nin Suv segmentinteki en büyük kozlarından biri olan Q7'nin 2016 versiyonu daha keskin hatlarla tasarlanmış.Bu keskinleşen hatlarıyla eski hantallığından eser kalmamış gibi gözüken Q7'nin en büyük değişiklikleri kabin içinde olmuş gibi gözüküyor.Audi TT ve Passat modellerinde kullanılan dijital panel ve havalandırma ızgaralarının kullanılması aracı biraz daha sade göstermiş gibi duruyor.

En büyük değişiklikler ise ayrıntılarda gizlenmiş durumda..Yeni MLB Evo platformu kullanılan Q7, eski versiyonlarına göre 363 kg hafiflemiş durumda.6 ve 8 silindirli motorlar ile devam edecek olan yeni Q7, artık daha az karbondioksit salınımı gerçekleştiriyor.RSS TDI'da kullanılan çift turbolu V6 Turbo şarjlı motor sayesinde performansı arttırılan 2016 Q7'nin elektrikli versiyonlarının da gelmesi bekleniyor.Q7 E-Tron'da ise 3 litrelik 6 silindirli dizel ve elektrik motor kullanılacak.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Yemin ediyorum fotolarda en-boy oranı korunmamış sandım önce. Yav bu ne orantısızlık, Q7'nin eskisi de çok çirkindi iyice bir garip olmuş. Ekranda yakışmamış, bizim araçların ekrana laf ettikçe piyasa bizi utandırdı:)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yemin ediyorum fotolarda en-boy oranı korunmamış sandım önce. Yav bu ne orantısızlık, Q7'nin eskisi de çok çirkindi iyice bir garip olmuş. Ekranda yakışmamış, bizim araçların ekrana laf ettikçe piyasa bizi utandırdı:)
Sanki çocuk tabletini göğüste unutup gitmiş gibi ;D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
SW bir otomobil görünümünden başka bir hali yok çokmu acımasızım ama gördüğüm bu yani :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Normalde audiyi hiç sevmem ve audi içinde hoşuma giden tek model q7 idi taaki bu fotoğrafları görünceye kadar , tamamen bitti artık gözümde audi, yolun açık olsun

Tapatalk

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Bildiğin tiguan olmuş bu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
SW bir otomobil görünümünden başka bir hali yok çokmu acımasızım ama gördüğüm bu yani :)

Enes; SW hastası olan benim bile dikkatimi çekmedi bu tasarım... SW bile değil bu... :)

Forumda yeni baba olanlar çok, bu yüzden aklıma gelen ilk çağrışımı gözlerinin önüne getirsinler "evet doğru" diyeceklerdir...

Çocuk bezine fazlaca defaacat yaptıktan sonra yürürken, bez arkadan sarkar ya, bu aracın arkası aynen öyle olmuş...

:D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Enes; SW hastası olan benim bile dikkatimi çekmedi bu tasarım... SW bile değil bu... :)

Forumda yeni baba olanlar çok, bu yüzden aklıma gelen ilk çağrışımı gözlerinin önüne getirsinler "evet doğru" diyeceklerdir...

Çocuk bezine fazlaca defaacat yaptıktan sonra yürürken, bez arkadan sarkar ya, bu aracın arkası aynen öyle olmuş...

:D

Çocuk bezi benzetmesi abi sen benden daha acımasızsın :)
Ben bu benzetmene alman araçlarının çoğunda rastlıyorum bir 2008 passat mesela :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Audi'nin MLB platformunun modifiye edilmiş bir versiyonu üzerinde üretilen Yeni Q7, önceki kasasından 350 kg daha hafif üretildi. Birinci nesil Q7'nin 3.0 TDI motorlu kasası 2.345kg iken yeni nesiller 1.995kg geliyor. Ağırlıktaki bu ciddi azalma emisyon ve tüketim değerlerine gerçek bir katkı sağlayacak.

Bir aracın konforundan ve güvenliğinden ödün vermeden bu denli bir kilo kaybı yapmak risk gibi görünse de Audi bunun sırrı hakkında ipuçları da verdi. Örneğin 71kg sadece kasadan kesildi. Arabanın kapıları ise alüminyumdan yapıldığı için tek bir kapı sadece 24kg geliyor. Ön çamurluklar, kaput ve arka kapı da alüminyumdan yapıldığından yaklaşık 100kg hafifleme söz konusu oldu.

Q7 daha kısa (37mm) ve daha dar (15mm) olsa da kabin daha geniş ve hem ön hem de arka koltuklarda baş mesafesi daha fazla. Ön ve arka koltuklar arasındaki diz mesafesi 21mm arttırılırken baş mesafeleri de ön koltuklarda 41mm, arka koltuklarda 23mm yükseltilmiş.

Ingolstadt tasarım dili ile kaleme alınan Yeni Q7'nin çizgileri Q3 e benzese de iç tasarımında belirgin yenilikler mevcut. Çok düzenli tasarlanmış ön konsol üzerinde yeni TT de kullanılana benzeyen 12,3 inçlik bir TFT ekran kullanılmış.

Eski modeli gibi 7 koltuklu üretilen araçta üç sıra koltuk bulunuyor. Normal şartlarda 295 litre bagaj hacmi olan Q7'nin 5 koltuklu konfigürasyonunda 890 lt ve 2 koltuklu konfigürasyonunda 2.075 lt gibi akıl almaz bagaj hacimleri elde edilebiliyor.

Audi Q7, Avrupa'da iki farklı V6 motorla satılacak. 268 hp güç ve 600 Nm tork üretebilen 3.0 dizel versiyon 0-100 arasını 6.3 saniyede alabiliyor. 328 hp güç ve 440 Nm tork üreten 3.0 litre süperşarjlı benzin motoru 100 km ye 6.1 saniyede ulaşıyor. Motor gamındaki sürpriz ise şu anda mevcut olmasa da 248 hp lik 2.0 litre TFSI motor olacak. Daha sonra 3.0 TDI Ultra dizel motorlu seçeneği(215hp) de sunulacak olan aracın hibrit bir dört çeker versiyonu da 2015 te satışa çıkarılacak. Hibrit versiyon 3.0 dizel motorla kombine edilecek ve adı "Q7 e-tron" olacak. Hibrit versiyon 368 hp güç ve 700Nm tork üretecek. Q7 e-tron sadece bataryalarını kullanarak 56 kilometre yol yapabilecek. 0-100 arasını 6.0 saniyede alacak hibrit Q7 sadece 1.7lt/100km yakıt tüketecek.

Yeni Audi Q7'nin Dünya prömiyeri Ocak ayında Detroit Auto Show'da yapılacak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ağırlık için arkayı yontmuşlar anlaşılan, [member=34]mtutun[/member] abiye bir soru ; Ön çamurluklar, kaput ve kapıların alüminyum olmasının avantajı ya da dezavantajı nedir acaba ?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Audi bu alüminyum olayında epey ilerledi. Bence güzelde yapıyorlar. Ama bu tasarımı çok beğenmedim.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Audi Q7'nin dünya lansmanı Amerika'da gerçekleştirildi.

Alman Audi, teknolojinin sınırlarını zorladığı Q7 modeli, SUV segmentine yeni bir soluk getirecek gibi duruyor.1995 kilogram ile sınıfının en hafifi rekoruna sahip olan 2016 Q7'nin gövdesi ve şasisi tamamen yenilendi.Bu yeniliklerle birlikte de yüzde 23 ile yüzde 28 arasında yakıt tüketimi azaltıldı.Audi TT modelinde kullanılan sanal kokpit 2016 Audi Q7'de de kullanılırken yolcular için ise Android ve Apple işletim sistemleri için entegrasyon sistemi kullanıyor.Yine arkada oturan yolcular için Audi tablet ve 3D teknolojisine sahip ses sistemleri bulunuyor.

Neredeyse yokun yok olduğu bu yeni 2016 Audi Q7'nin kalbinde ise 3.0 TDI quattro motoru bulunuyor.Bu motor ilse 272 hp olup 600Nm tork üretiyor.0-100 km/s hıza ise 6.3 saniyede ulaşmayı başarıyor ve ortalama yakıt tüketimi ise 5.7 litre.

Benzinli motor seçeneği olan 3.0 TFSI motor ile ise 333 beygir gücüne kadar çıkabiliyor.0-100 km/s hıza ise bu motor ile 6.1 saniyede ulaşıyor.

Türkiye'de satış tarihi henüz netleşmese de 2. çeyrekte bu Suv'un geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.Türkiye'ye gelecek motor seçeneği ise 3.0 TDI motor ve bu motoe 272 hp güce sahip.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mustafa Abinin "tetanos" esprisine bir kez daha güldüm o kadar... :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
geçen arkadaşım 125 bin gayme'ye a4 aldı. başlangıç pakedi ( sanruf ve navigasyon) oluyormuş. abi dedim iyi güzel 125 bin vermişssin pek donanım yok gibi sanki, olsun halkaları var dedi :) q7 içinde şaşırmıyorum halkaları yeter :)

Üst Alt