Audi de MPV segmentine giriyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Audi, A3 Vario ile BMW 2 Serisi Active Tourer’a rakip mi olacak?

301020141043080593835.jpg

Audi de sonunda MPV segmentine giriş yapıyor. Son yıllarda gittikçe sevilen MPV segmentine Alman üretici de kayıtsız kalmadı. Geçtiğimiz yıl konuşulmaya başlanan A3’ü temel alan MPV projesi henüz dijital de olsa biraz daha belirginleşmeye başladı. Yeni modelin üretim versiyonunun 2015 veya 2016 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Bu yeni modelin MQB platformunu kullanacağı ve motor gamının A3 ile aynı olacağı söyleniyor. Ayrıca kaynaklar, 150 bg güç üreten TFSi motorun 108 bg’lik bir elektrik motoru ile kombine edilerek otomobilde kullanılması bekleniyor.

Eğer projeye yeşil ışık yakılırsa konsept olarak 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı ilk gelen haberler arasında.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Elektrikli motorlar hızla çoğalacak bu günden sonra, Audi nin de buna kayıtsız kalmaması normal ama sadece o seçenekle olursa ne kadar tercih edilir acaba.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu sınıfta bu işi en iyi yapan bence ford c-max oldu..hybrid olan arac her ne kadar Türkiye'de olmasada dizel motor senelerdir eski kasasindan yenisine kadar çok sattı..bende kullandim 8 ay kadar..içeriye aldığı ses dışında gayet memnundum..

Üst Alt