Atiker Lpg Enjektör Bakımı Fotoğraflı

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugun simsek elime gecti bende atolyede kalayim dedim bari biraz vakit geciririz diye Lpg enjektorlerini temizleyeyim dedim biraz kir yag vardi balata spreyiyle temizligini yaptim :)

Öncelikle Lpg Kütüğüne gelen gaz bağlantılarını yerinden çıkartıyoruz;

1.jpg

Lpg Kütüğünü safi olarak elimize alıyoruz;

2.jpg

Kenarındaki pulları çıkartarak, kütüğü tamamen dağıtıyoruz;

3.jpg

4.jpg

Bir kabın içerisinde balata spreyi veya gazyağı tiner gibi maddelerle temizliğini yaparak, söktüğümüz yolun tersini izleyerek montajını yapıyoruz.

5.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fotoğrafları ilgili bölüme aldım, foruma yükledim ve detaylı açıklama yaptım... Elinden iş gelen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir bakım... Teşekkürler Hasan. :)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fotoğrafları ilgili bölüme aldım, foruma yükledim ve detaylı açıklama yaptım... Elinden iş gelen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir bakım... Teşekkürler Hasan. :)
teşekkür ederim @domestos veli abi evet dediğin gibi takım ve el becerisi ile herkes yapabilir. bana bitane kamera şart çekim yaparak detaylı anlatabilirim.

yalnız ilk önce bunları yapmadan elimize ameliyat eldivenlerimizi giymeyi unutmayalım sonuçta yağ ve balata spreyi kimyasal hijyen önemli :)

Murat Köse

Sessiz
Araç Markası
Toyota
Araç Renk ve Tip
AVENSİS
Ayarımı nesi kaçıyormuş. Malum bunlar milisaniye düzeyinde çalışan sistemler. Hiç yapmadığım için bir bilgim yok, sadece nette okurken edindiğim bilgi hocam

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ayarımı nesi kaçıyormuş. Malum bunlar milisaniye düzeyinde çalışan sistemler. Hiç yapmadığım için bir bilgim yok, sadece nette okurken edindiğim bilgi hocam
içinde bulunan yayların ayarları kaçık olursa dediğini yapabilir ondan başka herhangi bir parçası yok zaten hocam.

Üst Alt