Asus Zenbook Serisi

Asus firmasının ultrabook kategorisinde üretmiş olduğu çok özel bir seri. Daha önce ultrabooklara karşı olduğum için pek yanaşmıyırdum, ama bu cihazı biraz inceleyince almaya karar verdim. Cihazda ön planda mobilite tutulmuş; sadece 1,30 kg. ve çok ince. Kapak kapalıyken cihazın ön kısmı telefon ile aynı kalınlıkta, arka kısım ise telefondan 3-4 mm. daha yüksek.

Performansı oyun haricinde fazlasıyla yeterli. Cihazda 3.nesil İ5 işlemci ve ssd'lerden daha performanslı m-sata harddisk var. En can alıcı özelliği ise ekran full hd ve şarjı 6-7 saat civarı dayanıyor :)

Bu tarz cihaz arayanlar mutlaka bu seriyi incelesinler derim. Gerçi sııfırları çok pahalı ama ikinci elleri gayet uygun, ben 1250 TL'ye aldım.

Cihazın farklı farklı kombinasyonları var, 0 fiyatları 5000 TL civarına kadar çıkıyormuş.

Benim cihaz kısaca şöyle;

İ5 3217U
120 gb m-sata disk
4 gb ddr3 ram
HD4000 paylaşımlı ekran kartı
Full hd ekran
Ekran boyutu 13'3
Ekstra; webcam, usb 3.0 , aydınlatmalı klavye, mini hdmı

Biraz lüks durduğu için insanımız bu cihazları çok pahalı zannediyor ama sıradan bir laptoptan çokta pahalı değil. Emsal laptoplar en az 1000 TL.

20160912_114938.jpg

20160912_114958.jpg

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende de var 13.3" olan dokunmatik ekranlı versiyonu. Almanyadan aldım 800 euroya Türkiye fiyatlarını görünce... İncecik olması ve fan olmaması harika. Fan gibi birşey olmadığı için temizlenmesi ihtiyacı olmuyor. Hafif ve taşınabilir olması çok güzel

Holydao

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bende de var 13.3" olan dokunmatik ekranlı versiyonu. Almanyadan aldım 800 euroya Türkiye fiyatlarını görünce... İncecik olması ve fan olmaması harika. Fan gibi birşey olmadığı için temizlenmesi ihtiyacı olmuyor. Hafif ve taşınabilir olması çok güzel
Fan yok demissiniz hocam nasil bi sogutma sistemi var?
Ekran karti nedir?
Ciddi sistem isteyen oyunlari oynamak mumkun mu? (fifa 16, gta 5 vs..)
Sogutma buyuk sikinti haline geliyor cunku bu tarz oyunlarda.

Yoksa sizin 13.3 olan mi fansiz model? Digerinde var galiba...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ekran karti nedir?
Bu cihazlarla bu oyunlar oynanmaz, basit oyunlarda sıkıntı olmaz ama bu oyunları kaldırmaz... Benim cihazda çok küçük bir fan var, arada sırada sesi geliyor :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ben de satılık zannettim, talip olacaktım :)

"Oyun haricinde yeter" ifadesine takıldım ben, insanların bu tarz cihazları oyun maksatlı almasını anlamıyorum. Tamam orta düzey oyunları oynamak isteyebilirsin ama üst düzey oyunlar için laptop bakmak nedir, onu daha çözemedim.. Bu noktadan bakınca ince ve hafif olması, ortaya çıkardığı ısının az olması ve ısınmanın minimal seviyede olmasıyla cihaz ömrünün uzatılması, fan sesi dinlenmemesi.. gibi kriterler açısından bu tarz cihazlar bütçe de uygunsa ideal oluyor..

Keyifli kullanımlar dilerim..

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
2012 yılında büyük bir indirim fırsatı ile o dönem ile hala günümüzde üst düzey oyunlarını oynayan Samsung A6 AMD işlemcili 1,5 TB ekran kartlı laptop almıştım, çocuklardan kaynaklı ufak tefek deformeler haricinde hala daha kullanıyoruz. :)

Fakat bu ürünün fayda fiyat oranı çok iyi bence ve çok ince, ayrıca büyük ekranın olmaması benim tercihim olabilir.

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ekran karti nedir?

Kasa tamamen Aluminyum. Isı dağılımı çok güzel. İşlemci i5 ekram kartı nvidia olması lazım. Photoshop u güzel çalıştırıyor. 15.6" ekranlı Laptop sevdiğimden bana pek hitap etmiyor küçük olması, eşim kullanıyor. İşlerden dolayı detaylı da kurcalayamadım.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Ekran karti nedir?

Pasif soğutma mevcut (Metal parçalar ,borular ve kasa ile)

Ciddi sistem oynayan oyunları oynayamazsınız.HD 4000 ekran kartının kapasitesi bellidir.Onunda ötesinde tam kullanırsanız çok çabuk ısınır ve sistem kendini kapatır.

Holydao

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Ben de satılık zannettim, talip olacaktım :)

"Oyun haricinde yeter" ifadesine takıldım ben, insanların bu tarz cihazları oyun maksatlı almasını anlamıyorum. Tamam orta düzey oyunları oynamak isteyebilirsin ama üst düzey oyunlar için laptop bakmak nedir, onu daha çözemedim.. Bu noktadan bakınca ince ve hafif olması, ortaya çıkardığı ısının az olması ve ısınmanın minimal seviyede olmasıyla cihaz ömrünün uzatılması, fan sesi dinlenmemesi.. gibi kriterler açısından bu tarz cihazlar bütçe de uygunsa ideal oluyor..

Keyifli kullanımlar dilerim..
Sabah akşam oyun oynayan biri için tabii ki özel donanımlara sahip bir masaüstü bilgisayarı idealdir. Fakat benim gibi genel amaçlı bir laptop'a sahip olup, zamanında her çıkan oyunu takip etmiş ama şu an işten güçten oyuna vakit bulamayan ama ayda yılda bir de olsa "şu oyun çıkmış, bir deneyeyim nasıl yapmışlar" diye eski günlere atfen o oyunu yükleyip oynamak isteyenler için mevcut laptoplar var. Acaba bu da onlardan biri midir diye sordum. Ayrıca bahsettiğim üst düzey oyunları çalıştıran 3 yıllık bir laptop'um var, ha layıkıyla mı çalıştırıyor, elbette hayır. Malum ülkemizde teknolojik ürünlerin fiyatı çok yüksek, e bir oyun için, bir iş için, bir hanım için, bir de hafif taşımalık bi bilgisayar edinelim dersek vay halimize... Haliyle çoğu insan da aldığı laptop'un hem taşınabilir, hem işlevsel hem de oyun çalıştırabilir seviyede olmasını hedefliyor.
Arz ederim efendim.

Holydao

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Esasen benim hatam, insan açar bi özelliklerine bakar, ekran kartı nedir, RAM'i nedir diye... hazır tecrübe eden varken sorayım demiştim. Teşekkür ederim açıklamalar için. :)

Pasif soğutma mevcut (Metal parçalar ,borular ve kasa ile)

Ciddi sistem oynayan oyunları oynayamazsınız.HD 4000 ekran kartının kapasitesi bellidir.Onunda ötesinde tam kullanırsanız çok çabuk ısınır ve sistem kendini kapatır.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
2012 yılında büyük bir indirim fırsatı ile o dönem ile hala günümüzde üst düzey oyunlarını oynayan Samsung A6 AMD işlemcili 1,5 TB ekran kartlı laptop almıştım, çocuklardan kaynaklı ufak tefek deformeler haricinde hala daha kullanıyoruz. :)
Oynanmaz demiyorum ama bu aletler üst düzey oyunlar için biraz nazikçeler.. Yüksek yük altında ısınan cihaz normal ömrünü kısaltarak yoluna devam edecek. Oyun için tasarlanan masaüstü bilgisayarlar soğutma işini layığıyla yaptıkları için üretiliş amacına daha uygunlar.

Holydao

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Oynanmaz demiyorum ama bu aletler üst düzey oyunlar için biraz nazikçeler.. Yüksek yük altında ısınan cihaz normal ömrünü kısaltarak yoluna devam edecek. Oyun için tasarlanan masaüstü bilgisayarlar soğutma işini layığıyla yaptıkları için üretiliş amacına daha uygunlar.
Hocam suphesiz oyleler, Amerikayı bastan kesfetmiyoruz zaten, dedigim gibi tek bir laptop alma sansi olanlar ve bu laptop'u ayni zamanda ayda yilda bir kankasiyla PES ya da Fifa atma amaciyla kullanmak isteyenler icin uygun mudur diye beyin jimnastigi yaptik, ya da kendi adima konusayim yaptim. Hazir kullanan varken de soralim, danisalim dedim. Demek ki uygun degilmis, aydinlandik, tesekkur ederiz

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Valla bende Asus kullanıyorum K serisi ama is yeri için msi aldim yok öyle bişey oyun iş performans herkese tavsiye ederim

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu arada oyun için Dizüstü bilgisayar alacaksanız almayın. Piyasaya Nvidia'nın 1000 serisi kartları girmek üzere.Bunun iki yönlü faydası var.Eğer Hard Gamer denilen oyun düşkünü tayfadansanız bu kartlar üst düzey performans veriyor.Yok o kadar para vermem ama oyunda oynarım derseniz GTX950 ve üzeri kart taşıyan bilgisayarların fiyatı düşecektir.

Hangi durum size uyarsa ona göre davranırsınız daha sonra.