Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asus Zenbook Serisi

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Asus firmasının ultrabook kategorisinde üretmiş olduğu çok özel bir seri. Daha önce ultrabooklara karşı olduğum için pek yanaşmıyırdum, ama bu cihazı biraz inceleyince almaya karar verdim. Cihazda ön planda mobilite tutulmuş; sadece 1,30 kg. ve çok ince. Kapak kapalıyken cihazın ön kısmı telefon ile aynı kalınlıkta, arka kısım ise telefondan 3-4 mm. daha yüksek.

Performansı oyun haricinde fazlasıyla yeterli. Cihazda 3.nesil İ5 işlemci ve ssd'lerden daha performanslı m-sata harddisk var. En can alıcı özelliği ise ekran full hd ve şarjı 6-7 saat civarı dayanıyor :)

Bu tarz cihaz arayanlar mutlaka bu seriyi incelesinler derim. Gerçi sııfırları çok pahalı ama ikinci elleri gayet uygun, ben 1250 TL'ye aldım.

Cihazın farklı farklı kombinasyonları var, 0 fiyatları 5000 TL civarına kadar çıkıyormuş.

Benim cihaz kısaca şöyle;

İ5 3217U
    120 gb m-sata disk
    4 gb ddr3 ram
    HD4000 paylaşımlı ekran kartı
    Full hd ekran
    Ekran boyutu 13'3
    Ekstra; webcam, usb 3.0 , aydınlatmalı klavye, mini hdmı

Biraz lüks durduğu için insanımız bu cihazları çok pahalı zannediyor ama sıradan bir laptoptan çokta pahalı değil. Emsal laptoplar en az 1000 TL.

20160912_114938.jpg

20160912_114958.jpg

domestos ve universitely76 bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı müşteriler Murat

Murat bunu beğendi.
  3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Satılık değil :D bilgi amaçlı

4. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Cok inceymis, insan kullanmaya kiyamaz

Murat bunu beğendi.
  5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Sen satarsın :D

Murat bunu beğendi.
  6. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Bende de var 13.3" olan dokunmatik ekranlı versiyonu. Almanyadan aldım 800 euroya Türkiye fiyatlarını görünce... İncecik olması ve fan olmaması harika. Fan gibi birşey olmadığı için temizlenmesi ihtiyacı olmuyor. Hafif ve taşınabilir olması çok güzel

Murat bunu beğendi.
  7. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Fan yok demissiniz hocam nasil bi sogutma sistemi var?
    Ekran karti nedir?
    Ciddi sistem isteyen oyunlari oynamak mumkun mu? (fifa 16, gta 5 vs..)
    Sogutma buyuk sikinti haline geliyor cunku bu tarz oyunlarda.

Yoksa sizin 13.3 olan mi fansiz model? Digerinde var galiba...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Eylül 2016
    Murat bunu beğendi.
  8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bu cihazlarla bu oyunlar oynanmaz, basit oyunlarda sıkıntı olmaz ama bu oyunları kaldırmaz... Benim cihazda çok küçük bir fan var, arada sırada sesi geliyor :)

Holydao bunu beğendi.
  9. universitely76

universitely76 Katılımcı

Araç Markası:
    2009 Mazda 3 Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan - Gri Şimşek
    Ben de satılık zannettim, talip olacaktım :)

"Oyun haricinde yeter" ifadesine takıldım ben, insanların bu tarz cihazları oyun maksatlı almasını anlamıyorum. Tamam orta düzey oyunları oynamak isteyebilirsin ama üst düzey oyunlar için laptop bakmak nedir, onu daha çözemedim.. Bu noktadan bakınca ince ve hafif olması, ortaya çıkardığı ısının az olması ve ısınmanın minimal seviyede olmasıyla cihaz ömrünün uzatılması, fan sesi dinlenmemesi.. gibi kriterler açısından bu tarz cihazlar bütçe de uygunsa ideal oluyor..

Keyifli kullanımlar dilerim..

Murat bunu beğendi.
  10. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    2012 yılında büyük bir indirim fırsatı ile o dönem ile hala günümüzde üst düzey oyunlarını oynayan Samsung A6 AMD işlemcili 1,5 TB ekran kartlı laptop almıştım, çocuklardan kaynaklı ufak tefek deformeler haricinde hala daha kullanıyoruz. :)

Fakat bu ürünün fayda fiyat oranı çok iyi bence ve çok ince, ayrıca büyük ekranın olmaması benim tercihim olabilir.

Murat bunu beğendi.
  11. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan

Kasa tamamen Aluminyum. Isı dağılımı çok güzel. İşlemci i5 ekram kartı nvidia olması lazım. Photoshop u güzel çalıştırıyor. 15.6" ekranlı Laptop sevdiğimden bana pek hitap etmiyor küçük olması, eşim kullanıyor. İşlerden dolayı detaylı da kurcalayamadım.

Holydao ve domestos bunu beğendi.
  12. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Pasif soğutma mevcut (Metal parçalar ,borular ve kasa ile)

Ciddi sistem oynayan oyunları oynayamazsınız.HD 4000 ekran kartının kapasitesi bellidir.Onunda ötesinde tam kullanırsanız çok çabuk ısınır ve sistem kendini kapatır.

Holydao, universitely76 ve domestos bunu beğendi.
  13. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Sabah akşam oyun oynayan biri için tabii ki özel donanımlara sahip bir masaüstü bilgisayarı idealdir. Fakat benim gibi genel amaçlı bir laptop'a sahip olup, zamanında her çıkan oyunu takip etmiş ama şu an işten güçten oyuna vakit bulamayan ama ayda yılda bir de olsa "şu oyun çıkmış, bir deneyeyim nasıl yapmışlar" diye eski günlere atfen o oyunu yükleyip oynamak isteyenler için mevcut laptoplar var. Acaba bu da onlardan biri midir diye sordum. Ayrıca bahsettiğim üst düzey oyunları çalıştıran 3 yıllık bir laptop'um var, ha layıkıyla mı çalıştırıyor, elbette hayır. Malum ülkemizde teknolojik ürünlerin fiyatı çok yüksek, e bir oyun için, bir iş için, bir hanım için, bir de hafif taşımalık bi bilgisayar edinelim dersek vay halimize... Haliyle çoğu insan da aldığı laptop'un hem taşınabilir, hem işlevsel hem de oyun çalıştırabilir seviyede olmasını hedefliyor.
    Arz ederim efendim.

MutluTEKİR ve domestos bunu beğendi.
  14. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Esasen benim hatam, insan açar bi özelliklerine bakar, ekran kartı nedir, RAM'i nedir diye... hazır tecrübe eden varken sorayım demiştim. Teşekkür ederim açıklamalar için. :)

15. universitely76

universitely76 Katılımcı

Araç Markası:
    2009 Mazda 3 Touring
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan - Gri Şimşek
    Oynanmaz demiyorum ama bu aletler üst düzey oyunlar için biraz nazikçeler.. Yüksek yük altında ısınan cihaz normal ömrünü kısaltarak yoluna devam edecek. Oyun için tasarlanan masaüstü bilgisayarlar soğutma işini layığıyla yaptıkları için üretiliş amacına daha uygunlar.

domestos bunu beğendi.
  16. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Hocam suphesiz oyleler, Amerikayı bastan kesfetmiyoruz zaten, dedigim gibi tek bir laptop alma sansi olanlar ve bu laptop'u ayni zamanda ayda yilda bir kankasiyla PES ya da Fifa atma amaciyla kullanmak isteyenler icin uygun mudur diye beyin jimnastigi yaptik, ya da kendi adima konusayim yaptim. Hazir kullanan varken de soralim, danisalim dedim. Demek ki uygun degilmis, aydinlandik, tesekkur ederiz

universitely76 ve domestos bunu beğendi.
  17. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Dün akşam peşpeşe bir kaç film izledim 5,5 saat sonra batarya uyarı verdi :) Benim telefonda izlesem maksimum 3 saat :D

ezmocesteri, Holydao ve domestos bunu beğendi.
  18. ahmetdag

ahmetdag Katılımcı

Valla bende Asus kullanıyorum K serisi ama is yeri için msi aldim yok öyle bişey oyun iş performans herkese tavsiye ederim

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.
  19. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Bu arada oyun için Dizüstü bilgisayar alacaksanız almayın. Piyasaya Nvidia'nın 1000 serisi kartları girmek üzere.Bunun iki yönlü faydası var.Eğer Hard Gamer denilen oyun düşkünü tayfadansanız bu kartlar üst düzey performans veriyor.Yok o kadar para vermem ama oyunda oynarım derseniz GTX950 ve üzeri kart taşıyan bilgisayarların fiyatı düşecektir.

Hangi durum size uyarsa ona göre davranırsınız daha sonra.

ezmocesteri, Holydao ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş