Aston Martin Vantage GT3 Cenevre'de

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Sadece 100 adet üretilecek olan Aston Martin Vantage gt3,Cenevre'de örtüsünü kaldıracak.



Tamamen karbonfiber ve genişletilmiş bir body kit ile örtüsünü kaldıracak olan Aston Martin Vantage gt3,seramik kaplı egzoz uçlarına sahip olması ile dikkat çekiyor.Tasarım bakımından kendine hayran bırakan Aston Martin Vantage gt3,ayrıca karbonfiber bir kaput,karbonfiber kaplı orda konsol,karbonfiber koltuklar bulunuyor.

İç bölümde alkantara kaplı direksiyon,navigasyonlu multimedya sistemi deri kaplı kapı kayışlar bulunuyor.Bu tasarım harikası modelin kaputunun altında ise 6.0 litrelik V12 ünite bulunuyor.Bu motor ile 591 beygir gücünde olan Aston Martin Vantage gt3,625 Nm tork üretebiliyor.7 ileri otomatik şanzıman ile üretilecek olan model,0-100 km/s arasını ise 3.7 saniyede alıyor ve maksimum 297 km/s hıza ulaşıyor.


 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#2
Aston Martin, Şubat ayında tanıttığı Vantage GT3 modelinin ismini sessiz sedasız bir biçimde Vantage GT12 olarak değiştirdi.

GT3 denilince 911’den dolayı ilk akla gelen marka olan Porsche, Aston Martin’in bu seçiminden memnun kalmayarak İngiliz firmasına bu isimle alakalı yaşayabileceği hukuki sorunlarla alakalı bir nevi ültimatom vermiş. Bunun sonucunda Aston Martin yetkilileri, tazminat davası ve imaj kaybı düşüncesiyle modelin ismini GT12 olarak değiştirmeyi uygun görmüşler. İsim değişikliği ile birlikte GT3’ün orijinal videosu da yayından kaldırılırken, GT12 isminin kullanıldığı daha uzun ve yepyeni bir video ise çok kısa bir süre önce sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmaya başladı.

Şubat ayında eski adıyla da sitemizde tanıttığımız Vantage GT12’nin kalbinde, 600 PS(591 BG) güce ve 625 Nm tork değerine sahip 6 litre V12 motor bulunuyor. 1565 kg’lık ağırlığıyla V12 Vantage S’den 100 kg daha hafif olan yapısıyla göz dolduran model, 0’dan 100 km/s’lik hıza sadece 3.7 sn’de çıkarken, 297 km/s’lik maksimum hıza sahip.

Şimdiden siparişlerin alındığı GT12’yi 100 adetle sınırlı sayıda üreteceğini belirten Aston Martin, modelin ABD ve Çin’de ise satışa sunulmayacağını açıkladı.
 
Üst Alt