Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Askere Gidenler - Askerlik Muhabbetleri

Konu, 'Diğer' kısmında Oğuzhan tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Askere gittiğimi duyurayım hemde böyle bir konumuz olsun istedim.
    Aralık ortası (15 i gibi) Hatay İskenderun'a vatani görevimi yapmak üzere gidiyorum. Kısa dönem bahriyeli olduk. Mayıs gibi döneceğim Allah'ın izniyle. İskenderun'da askerlik yapan veya oralı olan orayı tanıyan bilenlerden tecrübeler duymak isterim herkese selamlar :)

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN/HATAY

2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlısı olsun Oğuzhan Allah tez vakit gidip gelmeni sağlasın inşallah :)

Oğuzhan bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Göz açıp kapayınca kadar gidip gelirsin inşallah... :) Buna benzer konu vardı gerçi ama bulunsun gari... :p :)

4. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    İnşallah abi. Gidenlerin yazacağı bir konu olsun dedim :p

domestos bunu beğendi.
  5. hus3yn

hus3yn Katılımcı

Ordan çay söyle bitmez bu askerlik muhabbetleri :)) Allâh hayırlı gidip gelmek nasip etsin... 5 ayda yaşayacaklarından zevk almaya çalış buyuk ihtimal görev verilir meşgul olursun bişelerle ;-)

Son düzenleme: 9 Kasım 2015
    Oğuzhan, kadir ve domestos bunu beğendi.
  6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlısıyla gidip gelirsin inşallah, içeri girerken biraz acıyor ama sonra bi bakmışsın Nisan gelmiş, "ben mi yapayım bu saatten sonra" geyiği yapıyorken bulursun kendini :D

karardvn, Oğuzhan ve domestos bunu beğendi.
  7. hus3yn

hus3yn Katılımcı

Bi poşet daha geldi derler :p

domestos bunu beğendi.
  8. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Olabilir esasında, ama tutamazsak kafadan 45 gün hava değişimi alabilir... Allah korusun. :)

10. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  11. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Hayırlı olsun şimdiden kardeşim. Ben de 2014 aralık ta gitmiştim. Gelene kadar gün geçmiyor ama gelince de özlüyorsun, garip bir yer. Zaman hesaplamaya gelince sülüsün benim ki gibi 17 aralık. Üstüne tam 6 ay ekliyorsun 17 haziran izin 12 gün kullanmazsan haziranın ilk haftası evindesin inşallah :) merak ettiğin ne varsa yardımcı oluruz torun :)

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Askere gitmeden daha dedeni de buldun Oğuzhan, hem de ne dede; isim ve arabalar da aynı... :D

ogzhn38 ve Oğuzhan bunu beğendi.
  13. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sen usta birliğinidemi orada yaptın? Benimde usta orası görünüyor ama değişebiliyormuş. Yanımda ne götürmeliyim ? :)

14. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Yok yok yer aynı değil zaman aynı :) ben Konya da yaptım hem acemi hem usta aynı yerdi 357.kd olarak. İş çıkışında liste olarak atarım ben sana ne alacağını öncelikle hava durumuna bak derim ;)

domestos bunu beğendi.
  15. Zaggy

Zaggy Katılımcı

Şimdiden hayırlı teskereler, kazasız belasız bitirip gelirsin inşallah. Allah yardımcın olsun...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan ve domestos bunu beğendi.
  16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tarih; 27 Kasım 1993

Yer; 6.Jandarma Komando Alayı önü Kırkağaç Manisa

Kafamdaki türlü çeşit düşüncelerden bazıları;

Şimdi bu kapıdan gireceksin, tam tamına 15 ay hayat ile ilişkin kesilecek, mantıklı diyebileceğin çoğu şey özlemin olacak, işin asıl zor tarafı burada vakit nasıl ve ne şekilde geçecek de; 15 ay bitecek diyorum... :rolleyes:

Yaklaşık bir buçuk ay sonra askerlik uzadı ben 15 ay değil 18 ay askerliği bitirdim, üzerine de 20 yıl 7 ayı devirdim...

Allah sağlık sıhhat, afiyet versin her şey mümkün. :cool:

hakan_emre, hagakure, ogzhn38 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    2006 da hatay serinyolda şubatta acemiliğimi yaptım , gündüzleri ılık olurdu gece iştimasında g.tümüz donardı iskenderuna 40-50 km mesafemiz vardı, hiç gitmedim ama iklimi garip hasta olmaya müsaitsin ,gece gündüz derece farkı çok hele birde nöbet falan tutacaksan şimdiden termal içlikleri hazırla

zenfone 2

domestos bunu beğendi.
  18. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Öncelikle termal içlik şart. İki adet altlı üstlü takım satılıyor. Bolca çorap kışlık ve yazlık duruma göre giyersin. Traş takımını çok kalite alma çarparlar mazallah :) 1-2 liralık blue 2 mi 3 mü ne onlardan al işini fazlasıyla görür.traş köpüğünü çok kötü alma soğuk suda dandik köpük tesirli olmuyor. krem önemli tahriş fazlasıyla oluyor. Ayak sağlığı içinde travazol krem v.b. Şart. Kısa dönemlere malzemelerin yarısı veriliyor o yüzden duş havlusu ve yüz havlusu kesinlikle al zıt renk olsun ki belli ola. Askılı cüzdan askercell ve salak telefon :) içerde kaydettirip kullanıyorsun. Usta birliğinde kullanırsın ancak. Ben teli bi şekilde sokmuştum netim de vardı :) asker hattı akşam 6 dan sabah 8e kadar ve hafta sonu açık. Çok kullanılan bi bankamatikle git ptt ye güvenme. İşin özü üst baş vs. Acemi birliğini çıkartacak kadar al dolu gitme ustaya geçince her çarşı izninde lazım olanı alırsın. Merak ettiğin ne varsa nema problema ;)

Oğuzhan, hagakure ve domestos bunu beğendi.
  19. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback

Abi Gt'si eksik ama buna da şükür :)

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ekleme yapayım; traş köpüğü kullanma bir işe yaramıyor jel olanları daha az tahriş yapıyor, Oğuzhan'ın yani dedenin dediği gibi kaliteli bir şey götürme, anında yer değiştirir haberin olur ama elinden bir şey gelmez... :p :D

Sen Akıllı telefonu yine de götür, çarşıda güvenilir yerler olur oralara bırakırsın en azından hafta sonları (çıkabilirsen tabi) kullanırsın...

ogzhn38 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş