Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asayiş Çalışanları Polislerimiz ve Askerlerimiz...

Konu, 'Diğer' kısmında Olgun tarafından paylaşıldı.

1. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    "Demokratik düzen içinde, kânun hâkimiyetinin sağlanması ve korunması, yurt içinde huzûr ve nizâmın temini, vatandaşların can, mal, ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak adâlete teslim edilmesi görevlerini yerine getiren teşkilât. Bu teşkilâta Emniyet Teşkilâtı denir"

...bu işin sözlük kısmıdır. Bunun dışında tonlarca hizmete el atarlar...
    Ben hep Polis olmayı istemişimdir.
    Hani derlerya, -Büyüyünce ne olacaksın?-
    Ben hep polis olacaktım. Kısmet bazı şeyler olmadı...
    Ama askerler ve polislerle hep iyi anlaşmışımdır. Zaman zaman kötü anılarımda yok değil ama çuvalda 1 çürük elma yüzünden çuval çöpe atılmaz ki... Ben gerçekten bu meslek grubuna teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
    Her zaman güçleri daimi kalır kötü emelli insanların varlığında bile...

Bulancak Çocuk şubeden Toplum Destekli Polis arkadaşlarla karşılaştım. Yine ciddi bir hizmet veriyorlardı. Ben de katıldım. Sohbet ettik ayaküstü.
    İyiki varlar hep var olsunlar... :hi:

Ekli Dosyalar:

• 1p.jpg
      1p.jpg
      Boyut:
      117,8 KB
      Okunma:
      33
    • 2p.jpg
      2p.jpg
      Boyut:
      89,1 KB
      Okunma:
      29
    • 3p.jpg
      3p.jpg
      Boyut:
      107,7 KB
      Okunma:
      23
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Olgun sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum... Yazacak çok şey var ama bunu bizim yazmamız çok bir şey ifade etmiyor, senin gibi duyarlı şahsiyetler yazınca, dile getirince daha hoş oluyor...

3. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Abi vallahi evinizde huzurla uyuyorsak, dısarida istediğimiz gibi geziyorsak sevdiklerimizle, trafikte huzurumuz varsa...tamamen siz değerli ağabeylerimiz kardeşlerimiz her şeyden önce gerçek dostlarımız sayesindedir...
    Teşekkür ne demek abim ben Türk Milleti adına tüm teşkilata teşekkur ediyorum...
    Sizlere minnettarız.
    Askerimiz ve Polisimiz sağ olsun ... Sağlıklı olsun. :dua:

4. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
  5. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Teşekkürler Olgun kardeşim herkes senin gibi düşünse keşke ama insanlar farklı yine de iyi düşünce ve temennilerde bulunanlar fazla çok sükür. Bu şekildeki memnuniyetler bizi sevindiriyor ve kutsal olan mesleğimize daha da bağlıyor sağol söylediklerin icin

6. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Bende sana teşekkür ediyorum ''Olgun'' kardeşim.

7. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Sağolun arkadaşlar...
    Bugün küçük bir animi paylaşmak istiyorum... Sinavdan ciktim...
    Yol boyu foto çekermk gidiyorum merkeze...
    Giderken bir polis koruma noktası gördüm. Küçük bir kulübe. Deniz manzaralı ve çok hoş görünüyor
    Gizlice foto cçekme imkanim varken, ben içeriden izin aldim 1 kare fotoğraf çektim ve yine foto çeke ceke gidiyorum. arkamdan bir ses beni cagiriyor. Dondum geriye...
    Polis aldi beni ...diyor ki; mobese den komiser gördü GBT bakacagiz hani amaci neymiş vs demiş.
    Tüm bilgilerini verdim... Amacim sadece fotonun hoş bir kare olduğu dedim.
    Niyetin kotu olsa zaten gizlice yapardim ne yapacaksam dedim...
    Tövbe tövbe allah göstermesin...
    Neyse birazdan tesadüfen oradan geçerlermiş terör şubeden geldiler...
    Muhabbet ettik... Durumu anlattim. Fotolari sildim.
    Doğuda yasanan olaylar hakkında fikirlerini sordum ve niyetim gayet iyiydi bunu da belirttim.
    MAZDAGARAJ dan bahsettim. Burada actigim konuyu da gösterdim.
    Ben severim bu mesleği dedim... Ama uzulmedim mi üzüldüm...
    Sonuçta onlar da doğru olani yapti ama doğuda yaşananlar hakkında benim söyleyecek çok sözüm vardi...
    Bu hareketi doğuda yapsam terör suçundan ciddi ciddi sorgulanabilir imisim...
    Sorgulamalar ne cikacak ki... Kıytırik bir devlet memurunun ne gibi bir atraksyonu olabilir ki...
    Neyse sonunda bagladik tatliya...
    Beni merkeze biraktilar ve simav yerindeyim...
    İçimde buruk bir his ile...
    Bu arada bir abi araba almaya düşünüyor mazda onerdim. Arayaxagim seni inşallah dedi... Bakalim. :)
    Site yonetimi ni de baktilar siteden ... Domestos diyor. :2funny:
    Evet Veli abi [member=9]domestos[/member] dedim [member=2]Oğuzhan[/member] dedim...
    Yani sizi de yaktım valla :) saka maka kendimden suphelendim...
    Benim gibi adam... Allah vermesin...

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Olgun çok atraksiyonlu bir gün geçirmişsin Bu kurumun özelini elbette bilmiyorum ama o kadar gereksiz işlerle uğraşıyorlarken herhangi bir ilde meydan savaşı yapanları görmezden gelmeleri çifte standart oluyor ve benim gözümde güvenilirliği kalmıyor. Tabi ki genelleme yapmıyorum, belirteyim.

9. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Hocam güler misin ağlar misin modundayim hani...
    Saka gibi... Söyledim zaten bu yapilan çok komik abi dedim. Ben memur adamim her şeyim ortada. Mal varligimi bile beyan etmek zorundayim. Mecburum... Tüm bilgilerin bu dedim bakin bakalim ne var dedim.
    Yani gerçekten sasirdim bu olup bitene... ne diyeyim simdi yani... Meslek super bir meslek gozumde...
    Keske boyle seyler olmasa...

10. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Devletin vatandaşından bu şekilde korktuğu çok az ülke vardır herhalde. Gizli kameralardan, uydu görüntülerinden sanki haberleri yokmuş gibi fotoğraf çeken vatandaştan şüphe ediyorlar

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben meslek diyemiyorum... Çünki; meslek bir ihtisas gerektirir ve mesleği olan bir insan emekli olmaz, ölene kadar o mesleğin erbabıdır... Doktorluk bir meslektir mesela, öğretmenlik bir meslektir, marangozluk, yorgancılık, terzilik ha keza bir meslektir ama polislik kesinlikle bir meslek değildir...

Yoldan geçeni çevir, ve şunları yapacaksın, şunları yapmayacaksın de ve giydir üzerine elbiseyi oldu sana polis... İnsan psikolijisinden anlamak nerede? Bir kişinin karakterini analiz etmek nerede? Olay karşısında pratik zekasını kullanmak nerede? Yok Yok Yok... İçinde bu vasıfları taşıyanları yok mu? Dolu... Ama onları da barındırmıyorlar, bir oraya bir buraya iki şuraya tayin ediyorlar... İnsan çalışacaksa da, köreltiyorlar...

Baskı kurmak için ellerinde tek şey kaldı; Tayin... İdari olarak, hukuksal olarak bir şey yapamıyorlar/yapamazlar ama tayin yapabiliyorlar...

Olgun; senin gözündeki ve gönlündeki gibi kalsın bu teşkilat, bence sahip olduğun şeylerin kıymetini bil, bu taraf rezil ötesi bir durumda... ;)

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Şüphe edilmesine bir şey demiyorum, emniyetin ilk kuralı şüphedir zaten... Fakat; bu şüpheyi adam gibi yapsın, her geçenden şüphe duyulmaz, her foto çeken terörist değildir, çağırırsın bir iki soru sordun mu her şey netleşir, ama bu soruyu ve alacağı cevapları şekillendirip kişiyi okuyacak adam nerede? Yok... Olanlar nerede, sürgünde, ölüm listesinde, çilede... ;)

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Abi o kadar ego sahibi insan var ki bu meslekte kendilerini ne sanıyorlar anlamıyorum, üniforma giyince ya da o rozet cebe girince kendilerini dokunulmazlığı olan seçilmiş insan sanıyorlar. Polis halkın güvende olmasını sağlayan güç demek ya hani peki polisi görünce mutlu olmamız gerekmez mi, oysa tam tersi oluyor. Demek ki bir yerde yanlış var.

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bülent eksikliği herkes biliyor ama düzeltmek hiç kimsenin işine gelmiyor... Polis rahat ederse beyefendiler rahat edemez... Sosyal haklar hak getire, mesai saatlerine itiraz edebilen yok, olsa da hali ortada... Dediğim gibi çok çok şeyler var yazılacak ama buradan olmaz, yazsam da çözüm değil...

Ülkenin genel sorunu içinde polisin de sorunları barınıyor maalesef...

Eğitim, kültür ve paradır bu ülkenin genel sorunu.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kaliteli insan yetiştirmemiz lazım.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sonradan gurme olmayan, çekirdekten kaliteli olması gerekiyor ama... Yoksa sonradan insana ne soksan durmuyor... :D

17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aklıma gelmişken Olgun ile benzer bir anımı paylaşayım...

Görevim haricinde, üzerinde elbisem yokken her daim sade bir vatandaş gibi davranırım, gerekmedikçe; kimliğimi afişe etmem...

2004 yılında Gümüşhane'de çalışıyorum, Erzurum yakın diye, orada bulunan Polis arkadaşımı ailecek ziyarete gittik, doğal olarak şehri gezmeye başladık, benim elimde kamera var ilginç bulduğum yerleri çekiyorum, 5 dakika sonra resmi polis ekibi geldi ve selam sabah vermeden doğrudan bana hitaben "kamera çekimi yapamazsın" diyerek kimliklerimizi istediler verdim, Bu arada bizim aile 4 arkadaşın ailesi 3 kişi toplam 7 kişiyiz ve her halimizden aile olduğumuz belli... Arkadaş konuya bu şekilde girince ben deli oldum ama işi yokuşa sürmem gerek artık sabır diyorum içimden... :)

- Sebep??

+ Karşı taraf askeriye lojmanları ve sizin çekiminizden rahatsız olmuşlar, 155'i aramışlar ve şikayet etmişler...

- Ne güzel duyarlılarmış, geldiniz kimliğimizi sorguladınız, göreviniz bittiyse biz yolumuza devam edebilir miyiz? Benim ters tarafımda kalıyor orası ve hiç dikkat etmedim, çekmedim...

+ Olsun, şikayet var, merkeze gitmemiz gerek, ne çektiklerinize bakıp, sakıncalı bir durum varsa sildirmemiz gerek... (gelen ekip asayiş ekibi, kısım veya uzman ekip değil)

- Beni buradan alacak adamın, kameramı inceleyecek adamın alnını karışlarım, çok merak ediyor olsaydın, gelir bir selam verirdin, ne yaptığımızı kim olduğumuzu sorardın bende sana ne olup olmadığımızı anlatırdım hatta yaptığım çekimleri gösterirdim ama geçti, git arama ve el koyma kararını al gel burada bekliyorum, o zaman nereye istersen gelirim, çekimlerimi gösteririm, dedim... Şaşırdı kekelemeye başladı...

Yanımdaki arkadaş daha fazla meşgale yaşamayalım diye kendi kimliğini gösterdi durumu anlattı, ekip bu sefer yine atarlandı, baştan niye söylemiyorsunuz kardeşim...

Sordun mu? Selam verdin mi? polis olunca ne değişiyor senin ve benim görevlerim belli, baştan olaya önyargıyla bakarsan durum bu olur dedim. Sustu...

18. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Abiler; görüyorsunuz bak konuyu açarken de belirttim.
    Ben seviyorum bu mesleği.. Veli abi bence bu isi dogru yapiyorsa sahip, o zaman meslektir.
    Pedagojik, sosyolojik, toplumsal bir meslektir... Dediğin çok doğru ama
    gerçekten meslegi meslek yapan da o formanin icindekidir...
    Ben cok masumane bir niyetle cektim o fotoyu ve dusuncelerimi de
    belirttigim halde bugun basimdan gecen olay beni uzdu gercekten...
    İnsan biraz anlayis bekliyor...
    Ama mesleki olarak dogru yaptilar, yanlis adama...
    Benim icimden gecen dusunce degismez bu kutsal meslege karsi.
    Ama biyik seklim bile muhabbet konusu oldu sag sol diye ...
    Bu cok komik...
    Anlatacak cok sey var da bosveriniz efendim. Siteyi de verdik adamlara...
    Konuyu da belirttik. Telefon tc kimlik no... :) Memleketi kes yaaa
    Utandim...

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İşte olay hep böyle abi, eminim bu tip anıları bir çoğumuzun vardır.

20. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Veli abi bak ne güzel yapıyorsun... Bu meslektir iste.
    Bu arada çok guldum ... Adam kalakalmis. Ben olsam dokulurdum foto moto .
    İsi bilmek de lazim abi.
    Ama harbinden eşitlik olsa keşke ne güzel o zaman . . .
    Gerek mi kalir bu sacmaliklara...

Sayfayı Paylaş