Araçlarımıza Uygun Multimedya/Navigasyon/Görüntü ve Ses Sistemleri

Mt53

Katılımcı
Arkadaşlar ne zamandır kendi aracıma araçla uyumlu olacak şekilde yani direksiyondan kumanda edilebilecek şekilde multimedya navigasyon sistemi bakiyorum..Mazda bayilerinde takılan sistemlerden haberim olup kalitesiz oldukları için bunlardan istemiyorum.. Pioneer, Alpine, Kenwood vb. markalardan bizim araçlara uyumlu olan yok mu acaba..benim bir arkadaş Honda Civic aracı için Jvc almıştı ama yurtdışından bir aparat getirtmişti direksiyondan kumanda edebilmek için..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.Hem de bu başlık altında genel olarak konuşabiliriz bu sistemler hakkında

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben yok diye biliyorum, birebir uyumlu kaliteli marka. Ama uygun çerçeve bulup sırıtmayan bir şekilde monte edilenleri gördüm, yurt dışı e-ticaret yapan sitelere baktın mı hiç, belki denk gelirsin.

Mt53

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çerçeve ile uyumlu oluyor moruk onda sıkıntı yok. Benim eski araca da uydurmuştum öyle. Benim derdim direksiyondan kumanda edilebilmesi..yoksa o kaliteli markalardan alıp uygun çerçeve ile takarım onda sorun yok ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Üniversal cihazlara direksiyon kumandası tanımlanabiliyor diye biliyorum. Tabi Pioneer, Alpine vs. gibi markalarda ekstra aparat vs. gerekiyor genelde.
Necvox tarzında cihazlarda cihazın içinde bu özellik oluyor cihaza direksiyon kumandası öğretilebiliyor.

Mt53

Katılımcı
Ben ilk mesajda da belirttiğim gibi ülkemizde bayilerin taktığı ve uyumlu olan navitech,necvox,cyclone gibi markaları istemediğim için bu arayış var ;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Şimdi bu konuyu açmakla birlikte yaram deşilmiş vaziyette :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Sağolsun apojitsu bu işi zamanında yaparak benim bir dertten kurtarmış O0

Mt53

Katılımcı
100 tl falan bülo..alırsam jvc yada alpine alacağım..ya bilsem ki bu navitech falan aracın orjinal teybi ile aynı kalitede çalacak taktırırım..orjinal teybinden daha iyi olsun gibi bir beklentim yok

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
100 tl falan bülo..alırsam jvc yada alpine alacağım..ya bilsem ki bu navitech falan aracın orjinal teybi ile aynı kalitede çalacak taktırırım..orjinal teybinden daha iyi olsun gibi bir beklentim yok
Arabanın teybi ile aynı kalitede çalsa gene kafi ama o kaliteyi bile vermez benim sana tavsiyem pioneer avic bt 9500 serisi mi ne vardı double in onun kumanda aparatını kiti vs illaki yapabilen elektronikçiler vardır ses mi istiyosun kalitemi görürsün işte ama çok pahalı yahu 3000 tl civarıydı son versiyonu ama kral...bi ara kenwood deneyimim olmuştu yani çok berrak bir ses kalitesine sahiptir kendisi jvc de safkan japonlardan diye biliyorum değişmediyse...alpine bambaşka bişey zaten...ama tüm markaları düşünürsek pioneer ın sağlamlığından vazgeçmem ben her işin bir mercedesi var bu işin mercedesi pioneer...ha elbette piyasada çok daha yüksek ses yüksek kalitede ses veren markalar mevcut ama pioneer sağlamlık konusunda kendini yıllarca ispat etmiş ve belli bir kalitede ve bekleneni karşılayabilen ürünlere sahip...genede seçim sana kalmış yalnız ürünleri kıyaslayıp 1-2-3 markaya indirgediğinde üzerine yorum yapmak daha basit olur...Kişisel tercihim pioneer dan yana...

Mt53

Katılımcı
Eyvallah kardeşim bilgiler için..eski arabamda benim de tesisat vardı ve karışıktı ama onda teyp jvc idi..gayet memnundum..zaten jvc, pioneer, kenwood, alpine bunlardan hangisinden alırsan al memnun eder fazlasıyla..yani bizleri..çünkü aralarındaki fark bizim hissedebileceğimiz düzeyde değil pek..o yüzden hepsi memnun eder kanımca.. bakalım biraz daha zamanı var benim için ;)

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Şöyle kenara köşeye bir bas düşünüyorum, ilgili arkadaşlar buraya ;)
image.jpg

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Orijinalliği bozmak istemiyorum, sonuçta hoparlörler patlak değil. Belki bagajın sol girintisini kullanabilirim diye düşündüm. :)

Emin ol fabrikasyon hoparlörler çok kötü. Kaliteli 4 hoparlör her türlü isteği karşılar bence de.

Yok yine de o girinti ye hoparlör takılmak istenirse custom yapılmalı. O yuvaya uygun ölçüler alınarak kutu yapılacak ardından bass hoparlörü alınarak monte edilecek. Ve kutunun etrafı da kaplanacak

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Emin ol fabrikasyon hoparlörler çok kötü. Kaliteli 4 hoparlör her türlü isteği karşılar bence de.
Profesyonel olarak bu işi yapan firmalar var mıdır ki İzmir'de ? Bir danışalım:) orijinal ebatlarda birebir uyumlu görsel sorun istemiyorum. Kapılar orijinal görünmeli. Apache gibi olmak istemem. Sadece temiz güzel bir ses sistemi istiyorum;) @Murat @MutluTEKİR
Resimli de örnek atabilirsiniz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Profesyonel olarak bu işi yapan firmalar var mıdır ki İzmir'de ? Bir danışalım:) orijinal ebatlarda birebir uyumlu görsel sorun istemiyorum. Kapılar orijinal görünmeli. Apache gibi olmak istemem. Sadece temiz güzel bir ses sistemi istiyorum;) @Murat @MutluTEKİR

Para varsa firma cok ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

İyisinden kapılara iki hoparlör ve güzel bir teyp al. Kapılara hafif izolasyon yap tamamdır bu iş.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Orjinal olsun dersen 5x7 hoparlör bulmak piyasada zor. Her türlü bir kasnak kullanmak zorunda kalacaksın. 6x9 piyasada fazla ve daha ucuz.

Üst Alt