Araçlarımıza Uygun Multimedya/Navigasyon/Görüntü ve Ses Sistemleri

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Para varsa firma cok ;)
Pioneer, Sony, ... vs kendini kanıtlamış firmalar olabilir. Para işine gelince abartmak istemiyorum. Bas seviyorum teferruata gerek yok.:)

İyisinden kapılara iki hoparlör ve güzel bir teyp al. Kapılara hafif izolasyon yap tamamdır bu iş.
Mantıklı Murat abi :)

Orjinal olsun dersen 5x7 hoparlör bulmak piyasada zor. Her türlü bir kasnak kullanmak zorunda kalacaksın. 6x9 piyasada fazla ve daha ucuz.

Mutlu konuya hakimsin, aydınlat beni;) bizim kapılar orijinal 5x7 ok. Pioneer veya Sony katalogta var mıdır ki ?

Pioneer AVH-X7800BT bunu seçme nedenim yol bilgisayarına kıyamamam :)

@Murat @MutluTEKİRR @kadir

Resim temsilidir.
Şu tarz birşey işimi görecek.
( Alt katta yol bilgisayarı olduğu için )
IMG_0028.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

audiocu

Katılımcı
Neden mid takımı düşünmüyorsunuz? şahsen kendi aracımı aldığım zaman 4 kapı ya 16cm mid takacağım, torpidoya da tweetterları koydukmu.. :) ayrıca hiçbir oval veya mid takımı subwooferin verdiği bass sesini ve tonunu veremez, şahsen aracımı aldığım zaman bagaja en az 38 cm ve en az 750 rms değerinde bir subwoofer koyacağım bakarsın 2tane bile koyarım, yılların audiocu'su olarak ses hastalığım arabama da yansıyacak, hele ekim gelsin şu tombalağı bir alayım da ses işi en kolayı.. dayayacam wooferları midleri double teyplerii. sonra gümbür gümbür :D

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Küheylan'da(sattığım 626) ön kapılarda mid takımı(tweeterları aynaların iç kısmına monte etmişler, kapılara da ben kağıt hoparlör taktım), arka pandizotta pioneer 6x9 hoparlöler vardı. Teybi de pioneer takmıştım. Abartmıyorum, şu anki Bose'den pek kalır yanı yoktu. Derin baslar alıyordum ve sesler tane tane duyulacak derece berraktı.Arabaya binen arkadaşlar da buna şahit oldular. Derin bas almakta, arka hoparlörlerin yerleşimi ve bagajın hacminin büyük önemi var tabi. Aynı hoparlörleri kapıya tutturdum, alakası yok :)
Benim tavsiyem, arkaya güzel hoparlörler ve iyi besleyebilecek bir teyp olduktan sonra woofer'a falan zahmet etmeye gerek yok. Tabi keyif-mani sizin :harika:

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Neden mid takımı düşünmüyorsunuz? şahsen kendi aracımı aldığım zaman 4 kapı ya 16cm mid takacağım, torpidoya da tweetterları koydukmu.. :) ayrıca hiçbir oval veya mid takımı subwooferin verdiği bass sesini ve tonunu veremez, şahsen aracımı aldığım zaman bagaja en az 38 cm ve en az 750 rms değerinde bir subwoofer koyacağım bakarsın 2tane bile koyarım, yılların audiocu'su olarak ses hastalığım arabama da yansıyacak, hele ekim gelsin şu tombalağı bir alayım da ses işi en kolayı.. dayayacam wooferları midleri double teyplerii. sonra gümbür gümbür :D

Bende bu kadar bilgi yok:) yukarıda dediğim gibi arabamın orijinalliğini koruyarak temiz bir ses elde etmeye çalışıyorum. Yer kaplamayan bir bas işimi görebilir mi bilmiyorum ? Bu iş amfi olmadan olmaz mı ? @audiocu

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İşte yılların audiocusu olduğunuz için o.
Biz sıradan vatandaşlara amfisiz sistemler de gayet yetiyor.

Bende bu kadar bilgi yok:) yukarıda dediğim gibi arabamın orijinalliğini koruyarak temiz bir ses elde etmeye çalışıyorum. Yer kaplamayan bir bas işimi görebilir mi bilmiyorum ? Bu iş amfi olmadan olmaz mı ? @audiocu

Yok hocam ben o kadar bilgili değilim. Amfisiz iyi ses alınamaz diyenler kendi kulakları alıştığı için onu öğrenmiş oldum. Ben çok müzik dinleyen biri değilim. Ama hoparlör değiştikten sonra çok memnun kaldım.
6x9 fiyatı ucuz ve ürün çeşidi bol, öyle ekranlı bir teyp de güzel tamamlayıcı olacaktır. Tavsiyem teyp ve hoparlörleri aynı marka alman.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Yok hocam ben o kadar bilgili değilim. Amfisiz iyi ses alınamaz diyenler kendi kulakları alıştığı için onu öğrenmiş oldum. Ben çok müzik dinleyen biri değilim. Ama hoparlör değiştikten sonra çok memnun kaldım.
6x9 fiyatı ucuz ve ürün çeşidi bol, öyle ekranlı bir teyp de güzel tamamlayıcı olacaktır. Tavsiyem teyp ve hoparlörleri aynı marka alman.
Dikkate alacağım üstadım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Almışken de iyisi olsun 3 yollu 92 db hassasiyette ve frekans aralığı aşağılara yakın ürünlere bak derim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
H men not alıyorum ;)
Mazda 3 bl kapı hoparlörü değişimi konusunda ürün linkleri tartışmalar var oraya da bakabilirsin. Orada bendeki hoparlörler ilgili izlenimlerim yazdım ama eminim takacağım hoparlör ne olursa olsun orjinal hoparlörler sonrasında mutlu edecektir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu muzik tamamen midye yiyenin kokorec yememesi kokorec yiyenin midye yememesi gibi bisey kulaklar zevkler cok farkli keske yan yana olabilsekde kiyaslamalar yapabilsek.

Mid takimi her zaman iyidir ama mid icin kapinin saglam olmasi gerekir.
Buna anfi ister
EQ ayari bant araligi fazla olan bi unite ister
Buna subwoofer ister(benim icin vazgecilmezim)
Astinada yapmistim hertz 3 yollu mid takimi focal subwoofer cadence 6004 anfi pioneer unite kapasitor
Kablolar kaliteli iscilik zaten paha bicilemez ama bi daha o kadar para baglamam cunku artik kafamda kaldirmiyor
Ve hayati o kadar kaliteli yasamiyoruzki sisteminde o kadar kalite olsun diye ugrasmam ugrastimda ne oldu puf ;)
Karamiom icin aklimdaki sistem
4 kapi 6x9 ve 4 kanal anfi(duruma gore)
Teyp cikisindanda olsa anfidende olsa basslar kisik sesi actiginda trim sesi gelmemeli.
Trim sesi gekecekse bagajdan plakadan vs gelmeli ;)
20-25cm re, jl, focal ,hertz (focal oncelikli)
Mono anfi
Kapasitor (yakit tasarrufuda sagladigina inaniyorum)
Ana unite eonon oem urun oldugu icin torpiyoya cok yakisiyor
Ayni paralar pioneer 2din alinabilir ama cerceve koyacaksin ve goruntu oem gibi durmayacak.
Kablola kesinlikle kaliteli olacak
Bu kombinasyonun en uygun hem daha kaliteli ve basit oldugunu dusunuyorum

1 takim mid parasina 2 takim 6x9 almak daha iyi hem arkada oturan sadece bana bas sesi geliyor demez ;)

Son düzenleme:

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Pioneer Ts-A6966s Extra Bass Ve Tiz 3 Yollu Oval 420 W Hoparlör : 140 ₺ çifti
Arkaların çifti : 100 ₺

PIONEER AVH-X 7850 BT : 1800 ₺
Digicom garantili ürünler. ( zaten Pioneer sitesinden İzmir diye arattırdığında yetkili satıcı ve servis diye çıkıyor.

Montaj + 50 ₺
Orjinallliği bozmadan monte ediyoruz diyorlar.
Nasıl fiyatlar, üstadlar ? :)

Üst Alt