Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araçlarımıza Uygun Multimedya/Navigasyon/Görüntü ve Ses Sistemleri

Konu, 'Kabin İçi - Multimedya [Modifiye]' kısmında Mt53 tarafından paylaşıldı.

1. Mt53

Mt53 Katılımcı

Arkadaşlar ne zamandır kendi aracıma araçla uyumlu olacak şekilde yani direksiyondan kumanda edilebilecek şekilde multimedya navigasyon sistemi bakiyorum..Mazda bayilerinde takılan sistemlerden haberim olup kalitesiz oldukları için bunlardan istemiyorum.. Pioneer, Alpine, Kenwood vb. markalardan bizim araçlara uyumlu olan yok mu acaba..benim bir arkadaş Honda Civic aracı için Jvc almıştı ama yurtdışından bir aparat getirtmişti direksiyondan kumanda edebilmek için..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.Hem de bu başlık altında genel olarak konuşabiliriz bu sistemler hakkında

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ben yok diye biliyorum, birebir uyumlu kaliteli marka. Ama uygun çerçeve bulup sırıtmayan bir şekilde monte edilenleri gördüm, yurt dışı e-ticaret yapan sitelere baktın mı hiç, belki denk gelirsin.

3. Mt53

Mt53 Katılımcı

Çerçeve ile uyumlu oluyor moruk onda sıkıntı yok. Benim eski araca da uydurmuştum öyle. Benim derdim direksiyondan kumanda edilebilmesi..yoksa o kaliteli markalardan alıp uygun çerçeve ile takarım onda sorun yok ;)

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Üniversal cihazlara direksiyon kumandası tanımlanabiliyor diye biliyorum. Tabi Pioneer, Alpine vs. gibi markalarda ekstra aparat vs. gerekiyor genelde.
    Necvox tarzında cihazlarda cihazın içinde bu özellik oluyor cihaza direksiyon kumandası öğretilebiliyor.

5. Mt53

Mt53 Katılımcı

Ben ilk mesajda da belirttiğim gibi ülkemizde bayilerin taktığı ve uyumlu olan navitech,necvox,cyclone gibi markaları istemediğim için bu arayış var ;)

6. faroz_52

faroz_52 Aktif

Şimdi bu konuyu açmakla birlikte yaram deşilmiş vaziyette :)

7. Mt53

Mt53 Katılımcı

Yaralarımıza acil merhem lazım kardeşim :D

8. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Sağolsun apojitsu bu işi zamanında yaparak benim bir dertten kurtarmış O0

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Evet Abdullah güzel bir şey yerleştirmişti orada.

Aparat yurt dışından alırsın ki Memo, zor bir şey mi, pahalı mı ki

10. Mt53

Mt53 Katılımcı

100 tl falan bülo..alırsam jvc yada alpine alacağım..ya bilsem ki bu navitech falan aracın orjinal teybi ile aynı kalitede çalacak taktırırım..orjinal teybinden daha iyi olsun gibi bir beklentim yok

11. faroz_52

faroz_52 Aktif

Arabanın teybi ile aynı kalitede çalsa gene kafi ama o kaliteyi bile vermez benim sana tavsiyem pioneer avic bt 9500 serisi mi ne vardı double in onun kumanda aparatını kiti vs illaki yapabilen elektronikçiler vardır ses mi istiyosun kalitemi görürsün işte ama çok pahalı yahu 3000 tl civarıydı son versiyonu ama kral...bi ara kenwood deneyimim olmuştu yani çok berrak bir ses kalitesine sahiptir kendisi jvc de safkan japonlardan diye biliyorum değişmediyse...alpine bambaşka bişey zaten...ama tüm markaları düşünürsek pioneer ın sağlamlığından vazgeçmem ben her işin bir mercedesi var bu işin mercedesi pioneer...ha elbette piyasada çok daha yüksek ses yüksek kalitede ses veren markalar mevcut ama pioneer sağlamlık konusunda kendini yıllarca ispat etmiş ve belli bir kalitede ve bekleneni karşılayabilen ürünlere sahip...genede seçim sana kalmış yalnız ürünleri kıyaslayıp 1-2-3 markaya indirgediğinde üzerine yorum yapmak daha basit olur...Kişisel tercihim pioneer dan yana...

12. Mt53

Mt53 Katılımcı

Eyvallah kardeşim bilgiler için..eski arabamda benim de tesisat vardı ve karışıktı ama onda teyp jvc idi..gayet memnundum..zaten jvc, pioneer, kenwood, alpine bunlardan hangisinden alırsan al memnun eder fazlasıyla..yani bizleri..çünkü aralarındaki fark bizim hissedebileceğimiz düzeyde değil pek..o yüzden hepsi memnun eder kanımca.. bakalım biraz daha zamanı var benim için ;)

Sayfayı Paylaş