Aracınızda Park Sensörü Var mı? (ANKET)

Aracınızda Park Sensörü Var mı?

• Kullanılan toplam oy
    91

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracınızda size yardımcı olan sanal muavin var mı? ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Var ama olmasa daha iyi,bi çalışıyor bi çalışmıyor çünkü...

hus3yn

Katılımcı
bana uygun anket cevabı yok :D sonradan montaj yapacağım için siyah renkte olcak araç mavi renk, hoş olmaz, kafalarını boyatınca da sapıtıyor bazen çözemedim hala bu işi....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bana uygun anket cevabı yok :D sonradan montaj yapacağım için siyah renkte olcak araç mavi renk, hoş olmaz, kafalarını boyatınca da sapıtıyor bazen çözemedim hala bu işi....

Seni mi kıralım, sana uygun anket cevabı var artık... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Geri park sensörü var ve çok ise yarıyor ama daha tam alışamadım onun için pek uymuyorum park sensörüne kontrolü elden bırakıyorum ne olur ne olmaz

Mt53

Katılımcı
Ön ve arka park mevcut..Önceden yadırgardım ama alışınca iyi oluyor..Lakin tembelliğe sevk ediyo insanı @ezmocesteri nin abisinin arabasıyla geri geri gelirken kendi aracındaymış gibi hissedip park sensörü olmadığını unuttuğu an geldi aklıma

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ön ve arka park mevcut..Önceden yadırgardım ama alışınca iyi oluyor..Lakin tembelliğe sevk ediyo insanı @ezmocesteri nin abisinin arabasıyla geri geri gelirken kendi aracındaymış gibi hissedip park sensörü olmadığını unuttuğu an geldi aklıma
Evet
Alışkanlık olunca ötecek bir ses gelecek sanıyorsun, park sensörü yoksa arabada eyvah eyvah

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet
Alışkanlık olunca ötecek bir ses gelecek sanıyorsun, park sensörü yoksa arabada eyvah eyvah

Bu durumu ben; boşa alıp geri geri salarken yaşıyorum, nasıl olsa ötecek diyorum ama bir an boşta olduğu aklıma geliyor, hemen vitese takarak manevra yapıyorum... Henüz bir yere vurmadım ama inşallah da vurmam... :D

Cem Baydar

Katılımcı
Şu an için aracımda sensör yok. Taktırmaktan ziyade kendim takmayı düşünüyorum. Kendim takarsam detaylı olarak burada paylaşırım.

durek

Sessiz
Bir yerde araştırmıştım google search yaparsanız bulabilirsiniz daha hassas ve tampon delinmeden elektromanyetik bir tel ile tamponun içinden park sensörü yaptırabiliyosunuz hassaslığı 3 cm diye biliyorum elektromanyetik park sensörü diye ararsanız bulabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Park sensörlerinin hava şartlarına göre her zaman tutarlı ölçümler yapmadığını gördüğüm için güvensiz buluyorum ayrıca tembelliğe sebep oluyor...Takılması gerekirse kameranın daha etkili olduğunu düşünüyorum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Park sensörlerinin hava şartlarına göre her zaman tutarlı ölçümler yapmadığını gördüğüm için güvensiz buluyorum ayrıca tembelliğe sebep oluyor...Takılması gerekirse kameranın daha etkili olduğunu düşünüyorum...

İlk başlarda aynı düşüncelere sahiptim, kamera hariç Enes... Fakat; bundan önceki guzumda vardı ve ben kullandıkça; özellikle büyük cüsseli araçlarda park sensörünün muhakkak gerekli olduğu kanısına vardım...

Bu guzunun da kıçı maşallah pek bi büyük olduğu için park sensörü özellikle eşimin işine yarıyor... Tutarsızlık durumunu hemen hemen hiç yaşamadım, ilk öttüğü yerde durdum ve baktım daha sonra hep o mesafeye göre ötme sesini değerlendiriyorum...

Kamera çok farklı bir şey, her şeyi görüyorsun daha ne olsun. :D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Benden önceki sahibi taktırmış sağolsun dıt dıt ötüp duruyor :)
Önceki aracımda yoktu ve hiç gerek duymamıştım..

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
626 gibi uzun bir araç varsa, park sensörü olsa iyi olur, hatta kamera olsa daha iyi olur, benim araçta yok, çok gerek duymadım diyebilirim, ama arabayı ilk aldığımda geri geri 2 defa dokundurdum diğer araçlara hafif şekilde, ilk araç punto gibi ufak bir olunca buna alışmak zaman alıyor :D
onun dışında geri vitese takıldığında sağ yan aynayı otomatik aşağı indiren mekanizma yapmak gayet mantıklı O0 punto da sonradan yapanlar vardı, buna eğilmek gerek bence

Üst Alt