Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aracınıza Jant/Yay Uygulaması Yapmak ister misiniz? (ANKET)

Konu, 'Jant - Lastik - Yay [Modifiye]' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

?
  1. Evet, hali hazırda jant yay uygulaması aracımda var

52,7%
  2. Evet, fırsatını bulduğumda jant yay uygulamasını aracıma yapmak istiyorum

29,1%
  3. Hayır, böyle bir uygulama aracımda yok ve yapmayı düşünmüyorum

18,2%
  1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet, kimler aracını sürüngen yapma hevesinde, kimlerin aracı sürüngen... Ya da; benim işim olmaz sürünmekle çok şükür halim vaktim yerinde diyen kimler var... :D

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Sürüngen olmayı hiç sevmem ama çok leylek gibi durmayı da sevmem, ikisinin ortasını bulmak için maddi durumum el verirse bir çalışma yapma düşüncem var

3. hus3yn

hus3yn Katılımcı

benmkine sürüngen denmez eşim bile rahatlıkla kullanıyor :D her aracıma yay uygulaması muhakkak yapmışımdır abartmamak kaydı ile ama ilk sırada müzik sistemi gelir benm için müzik candır :D ...

4. karardvn

karardvn Aktif

Bende pek sevmem bana göre gereksiz geliyor yapan arkadaşlara da saygım var yanlış anlaşılmasın. çok abartılı olmayacak şekilde müzik sistemini severim

5. apojitsu

apojitsu Katılımcı

Sport şasi ve sport süspansiyonla yeteri kadar sert zaten. Fazlası böbrek taşı düşürtür...

6. faroz_52

faroz_52 Aktif

Bu birazda kullanıcağın jant ebatlarıyla alakalı haddinden büyük jant lastik taktığında arabayı leylek gibi göstermesin diye süspansiyonla pozitif ölçülerde oynanabilir sürüngenliğe gelince TR koşullarında sürüngenlik zor yol şartlarımız belli ipin ucunu kaçırmadan yapmalı her değişikliği...

7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Allah süründürmesin ,şu anki hali gayet güzel :)

8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
  9. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    17' jant,3,5' yay . yay konusunda emin değilim hala daha :D 18' jant takmayı çok isterdim ama aracın motoruna ve iskeletine zarar vermek istemiyorum yormak istemiyorum.

10. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Bizim kasalar için en ideali 17" 3,5 cm yay ,fazlası daha gösterişli fakat takoz gibi bir araca sahip oluruz zaten yeteri kadar sert bir araba

Tapatalk

11. Eralp35

Eralp35 Sessiz

Ben bundan 2 önceki aracıma jant ve ayarlı yay (coil springs) uygulaması yapmıstım . Normal yay'a göre yani normal yay dediğim aracımız için firmaların hazırladığı ( H&R - Eibach ) gibi yaylara göre biraz daha sert oluyo hatta resim olarak :

bu yaylarla :

Aracım bu hale gelmişti görüntü olarak mükemmel oluyor hemde on ve arka tarafı istediğiniz gibi ayarlayabiliosunuz :

Ama tabiiki işin profesyoneli babası başkanı artık ne derseniz diyin sonu coilover setler oluyo :D Bunlar hem sertlik yumusaklık hemde yükseklik ayarlı yani söyle söyliyim bu coilover setleri takanlar istediği viraja istediği süratle girsin yol cizgisinden ayrılmaz manisa sabuncubelini 90 la tırmanan abilerimi biliyorum ve büyük bir detay daha bu kadar seye ragmen orjinalden daha yumusak bir sisteminiz oluyo konfordan sıfır ödün veriyorsunuz :

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kırmızı Accord seninmiydi Eralp??

O dönemde bu aracın satılık ilanına az bakmamıştım, piyasasından fiyatı yüksekti diye hatırlıyorum...

Mazda 626 almadan önce epeyce bu kasa Accord bakmıştım... Nasip değilmiş.

13. Eralp35

Eralp35 Sessiz

Aynen abi benimdi :) cok para harcadım bu arabaya arka stoplardan, göstergelerden , coil springs takımından TR'de bi accord'da daha yoktu amerikadan geldi USDM stop diye gecer , tokico amortisor takımı vardı cok ugrastım cok emek harcadım ama hakkını verdi satıldıktan sonra ağlicaktım valla :) O ilanı oyle yuksek bilerek koydum en temizi 12,500 ediyodu o zamanlar ben 15,500 koydum 14,750 yede Manisa Soma'ya satmıstım :)

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Vay be... Accord bak, nasip olmasın ama hasta olduğun Accord sahibi ile Mazda forumunda karşılaş... :D

Hayat ne garip, kuşlar vapurlar falan... Fiuvv

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ya coilover diye diye beni gıdıklıyorsunuz, bir [member=4]kadir[/member] var sanıyordum, [member=468]Dexter[/member] derken şimdi de sen ;D

16. Eralp35

Eralp35 Sessiz

Sağolasın abi, aynen büyük tesadüf valla :)

Sayfayı Paylaş