Aracı Alçaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Yakın zaman da aracı biraz daha yere yakın hale getirmek istiyorum ama bununla alakalı araştırmalarım da yayları kestirmek yada amartisörleri kestirmek gibi seçenekler gördüm bir de ön arka nasıl orantılarda kısaltılmalı, kesitrdikten sonra "hoplamamak" gibi şansımız var mı genelde aracını düşürenler aracın takoz gibi olmasından şikayetçi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracın alçaltılması illaki konforu törpüler. Özellikle bizim ülkemizde yolların durumu içler acısı haldeyken...

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hangi alçaltma tekniği kullanılmalı yayları kestirmek ısıtmak gibi seçenekler daha kolay fakat pek önerilmeyen bişeymiş amartisörlerden kestirmeye daha sıcak bakılıyor gibi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Isıl işlem yayın yapısını bozar. Kestirilirse de yayın sertlik katsayısı artacaktır. O nedenle yayın preslenerek yüksekliğinin kısaltılması metodu uygulanabilir. Fakat bana da çok uzak bir konu, bana kalsa aracın yüksekliği artıracağım. :)

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Sanıyorum ki bira para lazım :) tofaşın 4lü seti 150 tl civarı benim arabaya olan 450 dolar :) onu da yabancı sitede gördm sanırım Türkiyede yok

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
evet oralara geliyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Umraniye sanayide basaran amortisor var arastirirsaniz ne kadar cok tercih edilen bi yer goreceksiniz?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ya pres yaptıracaksınız, ya da spor yay alacaksınız. Konforu unutun ama, bazı yerlerde kafa sallaya sallaya gidersiniz :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yay kesme ısıl işlem amortisörden alçaltma bunlar sağlıksız yöntemler. Benim tavsiyem 3cm geçmeyecek şekilde yay kiti alabilirsiniz. Diğer seçenek coilover.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Sanırım bu tür modifikasyonları özel üretilmiş parçalar ile yapmak çok daha mantıklı olacaktır.Aşağıdaki sitede Coilover setin fiyatı 429 Dolar ,bunu getiricem desen bir sürü zaman ve masraf artı takılması aracın ayarları vs. vs. Bu tür işlemler bana çok yabancı ama az biraz anladığım kadarı ile ,
Modifiye =Evet
Kesme biçme =Hayır
Profesyonel parçalar ile modifiye = Çok para

Herşeyin sonunda aracı yine aldığınız fiyata yakın satacaksınız...

http://www.andysautosport.com/products/ground_control__9005.01.html

Üst Alt