Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç Satışından Sonra Zorunlu Trafik Sigorta Ücretini Geri Almak ??

Konu, 'Diğer' kısmında st4lk3r tarafından paylaşıldı.

1. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Merhabalar sayın Mazdagaraj üyeleri.

3 ay önce kaza yaptığım Subaru aracım birkaç gün önce yatak sardı bende öylece sattım. Sigorta tarihi 14/02/2015. Aracı o şekilde sattım alan kişi yaptırıp binecek.

Bu sigorta ücretini geri alabilir miyim?

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Noter satış belgesini sigorta şirketinize fakslıyorsunuz, bir kaç gün sonra ödeme yapmış olduğunuz kredi kartına ödeme iadesi yapılıyor.

Detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden alabilirsiniz. İnşallah başka birisinin kartıyla ödeme yapmamışsınızdır.

Paranızın büyük bir kısmını iade alacaksınız.

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Noter satışın ile birlikte sigortayı yaptırmış olduğun sigorta acentesine gidiyorsun, onlar gerekli prosedürü tamamlayınca hesabına veya kredi kartına geri ödeme yapılıyor...

Geçmiş olsun...

Mazda'ya da, bekleriz artık. :p

4. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Bilgiler için teşekkür ederim abilerim [member=9]domestos[/member] [member=65]Murat[/member]

Veli abi manevi olarak çok yıprandım. Kaza parça bekle, sonra birde dolandırılmaya kalktım, çıkardıktan sonraki sorunlara ek olarak ailem Subaruya karşıydı ve öngördükleri satış hariç herşey başıma geldi :) 2 gün önce aracım yağ kaçırıyor şu araca bir bakın diye gittiğim Subaru servisine 2 gün sonra araç yatak sarmış halde gittim. Japon harikası çekik gözlü lanetine döndü :) Yoksa arkadaşımın satışa koyduğu Mazda'yı alırıdım. Şimdilik toplu taşıma ile devam :)
    Ancak bir önceki kasa benzinli mazda 3 için nabız yokluyorum.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her şey insanlar için, Allah beterinden saklasın... Bundan sonrası hayırlı olur inşallah...

6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    En güzeli bir kaç gün kafa dinle ilanlar filanda bakma, sonrasında eli ayağı düzgün yeşil bir Lantis veririz sana :D

7. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Amin abi İnşallah.

8. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Abi sanıyorum sizin sattğınız bir Lantis vardı, az zihnimi bulandırmadı hani :D
    Yok abi ya ben hiç akıllanmayacağım :)

9. karardvn

karardvn Aktif

Geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun gerekli açıklama yapılmış kalan sigorta ücretini alırsınız satış belgesini sigortacıniza götürün yada faks çekebilir yada whatsap üzerinden resmini atabilirsiniz ali abi gibi talihsizlik yaşamışsiniz bu tür olaylar insanın moralini fena bozuyor önceki aracım da benimde çok başım ağrımisti hemde çok basit şeylerden dolayı allah bir daha yaşatmasin diyelim

Sayfayı Paylaş