Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç Sahiplerini Çıldırtan Ceza Sona Eriyor

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Araç sahiplerini perişan eden köprü ve otoyol kaçak geçiş ceza oranlarına yönelik düzenleme Meclis'ten geçti.

Binlerce araç sahibinin yakınıp, sitemde bulunduğu o cezaya el atıldı.Hazırlanan çalışma ile birlikte ‘’en uzak mesafe’’ ibaresi ‘’giriş-çıkış yapılan mesafe’’ olarak değiştirildi, 7 günlük süre ise 15 güne çıkartıldı.

GİRİŞ-ÇIKIŞ OLARAK DEĞİŞİTİRLDİ

Meclis'te kabul edilen madde ile Karayolları Genel Müdürlüğü işletimindeki otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayolları için belirlenen geçiş ücretlerini ödemeden geçiş yaptığı tespit edilen araç sahiplerine artık geçiş ücreti ödemeden giriş-çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretinin on katı tutarında idari para cezası verilecek.

Yabancı plakalı araçlar için uygulanan bu ceza, gümrük kapılarında tahsil edilecek.

15 GÜN İÇİNDE ÖDEYEN CEZADAN YIRTACAK

Geçiş ücretlerini ödemeden geçiş yapanlardan, ödemesiz geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde yükümlü olduğu geçiş ücretini usulüne uygun olarak ödeyenlere, bu ceza 10 kat olarak uygulanmayacak.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Neden her zaman dürüst vatandaş bu ülkede "enayisin sen enayi kal" yaftası ile baş başa bırakılır ??

Hakkımı helal etmiyorum... Kimlerde varsa !!

Onlar da bana etmesin, tabi üzerimde varsa. :sopa:

3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Adapazarı gişelerden girip otobanda yapılan çalışma nedeni ile zorunlu olarak İzmit civarı E5 e çıkarıldık sonra Gebze civarıından giriş yaptık.İstanbul çıkışını yaptıktan sonra kredi kartımızdaki giriş ve çıkış uyumsuzluğu nedeni ile 14 Tl lik ceza uygulamasını gördük.
    Onlarca telefon görüşmesi ,kredi kartımıza paranın iade edileceği söylenmesi ve bir şey yapılmaması benim sinirlerimin alt üst olması vs.vs.

Allah herkesin kalbine göre versin dedik ve geçtik..

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bunu düşünemeyecek kadar ve uygulayamayacak kadar geri zekalı insanlara sahip olduğumuz için bu durumdayız abi...

Sistemi ayarlıyorsun tamam, giriş çıkış tutmadığında en uzak mesafe ücreti alıyor... Tamamen katılıyorum ama anlattığın gibi bir durum varsa eğer sistemine sahip çık vatandaşını mağdur etme canım kardeşim...

Aynı şekilde tarihin birisinde yaşandı; bayramlarda otoyollar ücretsiz ya, vatandaş akşam yola çıkıyor, trafik çilesi yüzünden sabaha karşı İstanbul'a giriyor, haliyle çıktığı saatte ücretsiz olan sistem, girdiği saatte sisteme işlediği için vatandaşa ceza yazıyor...

Çözümü basit ama kimin umurunda dürüst vatandaş !!

Sayfayı Paylaş