Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç Sahiplerine Trafik Sigortası Müjdesi

Konu, 'Gündem' kısmında maykutucar tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. maykutucar

maykutucar Sessiz

Araç Markası:
    91 Mazda 323 BG
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Araç sahiplerine sigorta müjdesi

Astronomik fiyatlarla yapılan trafik sigortası poliçelerinin iptal edilerek araçların yeniden sigortalanması mümkün hale geldi. Temmuzda bin liraya yapılmış bir sigorta şimdi 600 liraya yapılacak.
    09:4726 Eylül 2016
    Ekonomi
    [​IMG][​IMG]
    • BİN LİRAYA SİGORTA YAPAN 193 LİRA KÂRLI ÇIKACAK

Araç sahipleri bunu yaparken mevcut poliçe bitimine 30 gün kala yeni poliçe dönemi için mükerrer poliçe düzenlettirebilecek. Yani aynı araç için daha ucuz olan başka bir sigorta yaptıracak. Sonra pahalı sigortayı iptal yoluna gidecek. İkinci poliçe yaptırıldığında ilk poliçeyi düzenleyen şirketin kazanılmış gün primini mahsup edip poliçeyi teminat boşluğu olmayacak şekilde sigortalının talebi halinde 1 işgünü içinde ikinci poliçenin vade başlangıcını esas alarak sonlandırabilecek. Bir örnek ile anlatırsak ağustos ayında 1000 lira primle yapılmış bir sigorta bugün 600 liraya yeniden yapılacak. Tabii ki yeni fiyat, bundan sonraki 1 yıl için geçerli olacak. Sigorta şirketi 2 aylık sigorta tutarı olan 166 lira ve 41 lira ceza kesip 793 lirayı geri verecek. Sigortalı ise böylece cezaya rağmen 193 lira kazançlı çıkacak.
      3 AY İÇİNDE YAPILMAK ZORUNDA

Araç sahipleri, bu haktan orijinal poliçe vadesinden itibaren üç ay ile sınırlı olmak üzere iki defa yararlanabilecek. Ayrıca bu üç aylık süre içerisinde, kazanılmış gün primine kalan poliçe priminin yüzde 5'inin ilave edilmesiyle hesaplanacak fesih tutarı sigortacıya ödendiği takdirde trafik sigortası teminat boşluğu kalmayacak şekilde iptal edilebilecek. Bu durumda da sigortalı ikinci poliçeyi yaptırdığında ilk poliçeyi düzenleyen şirket, kazanılmış gün primini mahsup edip poliçeyi sigortalının talebi halinde 1 işgünü içinde ikinci poliçenin vade başlangıcını teminat boşluğu olmayacak şekilde esas alarak sonlandırabilecek. Oluşabilecek hasar taleplerinde ise ikinci poliçenin vade başlangıcına kadar birinci poliçe, ikinci poliçenin vade başlangıcından itibaren ise ikinci poliçe esas alınacak. Kamu kurumlarında ise poliçe vadelerinin toplulaştırılması amacıyla yapılacak iptallerde yüzde 5'lik fesih primi alınmayacak.
      KASKODA DA AYNI OLANAK VAR

Yapılan düzenleme trafik ile kasko sigortasını bir arada yapmak yani vadelerini birleştirme olanağı sağlanmasına da yardımcı olacak. Ancak asıl önemli nokta kasko sigortasında bu olanağın bulunması. Bu durumda sigortanın yapıldığı gün ile sigorta şirketi değişikliğine karar verildiği gün arasındaki gün kadar tutarı sigorta şirketi tahsil ediyor. Geri kalan tutarı ise size iade ediyor. Araç sahibi de gidip daha ucuz veya bir şekilde daha avantajlı gördüğü başka bir sigorta şirketinden poliçe satın alabiliyor.
      ÖNCEKİ DUYURUDAN BİR CÜMLE ÇIKARILDI

Şimdi araç sahipleri hem trafik hem de kasko sigortalarını istedikleri gibi değiştirerek bir yandan her ikisini de aynı gün yaparak zamandan tasarruf edecek. Diğer yandan her ikisini de aynı sigorta şirketine yaptırarak daha ucuz fiyat alabilecek.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. :(

maykutucar ve universitely76 bunu beğendi.
  3. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Tam olarak nasıl yapılacağını anlamadım. Anlayan var mı?

4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Tamamen hikaye, hiç bir sigorta şirketi bunu uygulamaz.

domestos bunu beğendi.
  5. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Biri tercüme edebilir mi?

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Az önce sigortacıma bir tanıdığın adına sigorta yaptırdım, ilgili indirim yansıdığında iban nosuna indirim tutarı gönderiliyor dedi

7. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Ben cuma gün yaptıdım sigorta ve kasko, kazam olmamasına rağmen 1 yıl önce toplamda 2200 ödemiştim bu sene 2700 oldu.
    Sigorta bedeli hemen hemen aynıydı ama 500TL fark kaskodan çıktı.
    İndirim filan göremedim ben :(

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Buyrun işte; yazılana çizilene veya yapılan siyasete mi inanalım, yoksa; yaptırılan sigorta rakamlarına mı?

:( :(

romulus, maykutucar ve grafff bunu beğendi.
  9. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Evet abi maalesef öyle:(

Hatta kasko bedelini sigortam.net ve bir kaç farklı sigortacıya sordum 1900 bandında fiyat verdiler.
    Eski sigortacıma peşin ödeme ve pazarlıkla zorla 1700 lere indi.
    Buda bana garip geldi aslında demekki indirim yapabiliyorlarmış.
    Saf saf ilk aldığım fiyata yaptırsaydım geçen yıla göre 700 TL bir artış yaşıyacaktım.

maykutucar ve domestos bunu beğendi.
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Haber içeriğinde her şey yazıyor oysa... :)

Ebubekir bunu beğendi.
  11. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Sigorta haberleri hep fiyasko çıkıyor da biri gerçekten bir çıkarımda bulunmuştur diye yazdım

12. Signature

Signature Sessiz

Araç Markası:
    2008 Subaru Impreza
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah HB
    Ben pek inanmadım, buda PTT ve ziraat ın sigortaları daha ucuza yaptığı söylentisi gibidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

domestos bunu beğendi.
  13. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Yakında kokusu çıkar

14. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    İnanan inaniyor, yapacak bisey yok malesef...

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş