Araç İçindeki Kötü Kokular Nasıl Yok Edilir?

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Sevgili dostlar,

Araç içindeki kötü kokuların ki burada asıl sorun sigara kokusu, nasıl giderileceğine dair önerilerinize ihtiyacım var. Mazda'da değil ama diğer küçük aracımızın içinde zaman zaman sigara içildiği oluyor, olmuş. Sigara kokusu da aracın içine bi şekilde siniyor, 1 tane de içilse 10 tane de içilse siniyor.

Bazı yerlerde enteresan şeyler okudum, detaylı temizlik diyen var, araç kokuları tam gidermez diyen var, polen filtresi nikotin tutar değişmesi gerek diyen var, hatta havluyu sirke ile ıslatıp aracın içinde akşamdan sabaha bekletin diyen bile var.

Ne yapayım dersiniz?

Hadi bakalım söz tecrübeli mazdaseverlerin!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracımda kesinlikle sigara içmediğim/içirtmediğim için böyle bir tecrübem olmadı çok şükür...

Mantıken detaylı iç temizlik diyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Havalandırma sistemi ve aracın içini ayrı ele almak lazım.
Havalandırma sistemi için, klima varsa polen filtresi değişecek ve klima dezenfekte spreyi ile evaporatörün temizlenmesi sağlanacak.
Aracın içindeki kumaş ve tavan kısmı için ayrı bir şey kullanmak lazım örnek:
http://sonaxshop.net/index.php?route=product/product&product_id=92

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir de araç içi ozon uygulamasından bahsediliyor. Kimyasal ürün kullanmadan en doğal temizleme yolu olarak reklam edilmiş. Emin değilim tabi.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim arabanın bagajında 100lük rakı kırılmıştı.haliyle arabaya sindi kokusu çıkmadı bir türlü.detaylı iç temizlik ve ozonlama yaptırdım.klima kanallarına kadar temizliyorlar.tavan dahil heryer son detayına kadar temizlikten geçiyor.ne rakı kokusu kaldı ne başka koku kaldı.baya memnun kalmıştım.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
en temizi detaylı iç temizlik, ben de yaptırayım diyordum; havalar ısınana kadar beklemeye karar verdim
bir kere yaptırılır , sonra dikkatli kullanılırsa ve haftadan haftaya kendi çapımızda temizlersek yeterli olur diye düşünüyorum

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Bu ürün ilgili sitede stokta yok görünüyor. Diğer sitelerde de göremedim, nereden alabiliriz acaba bilemiyorum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çevirmede sorun oluyor muydu peki Niyazi??

:p

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çevirmeye denk gelsek üflemek yetersiz kalırdı heralde indirip bi yürütürlerdi muhtemelen :D

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Araçta yoğun koku varken klima çalıştırıldıysa illaki klima hava kanallarından o kokuyu hissedersiniz.eğer yoğun kokuya maruz kalınmamışsa sıkıntı olmaz.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Autoglym in ürününü buldum ve sipariş verdim. Bir kaç da güzel araç kokusu ekledim yanına. Hafta sonu bi uygulayım bakalım ne olacak...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Autoglym in ürününü buldum ve sipariş verdim. Bir kaç da güzel araç kokusu ekledim yanına. Hafta sonu bi uygulayım bakalım ne olacak...

Önceki arabamı antalya ya gidip gelmek için enişteme vermiştim onlarda sağolsun 4 kişi git gel sigara içme yarışı yapmışlar arabada, sigarada içmediğim için kusmak geliyordu arabaya her bindiğimde. Önce tavanı bol su ile yıkamıştım koltuklarıda sonra autoglym koku gidericiyi 1 hafta boyunca her akşam kullanıp arabayı bolca havalandırmıştım sonra koku gitti. Autoglym çok hoş kokuyor hatta aldığım bayii ayakkabılarının içine sıkıyormuş ayak kokusunada iyi geliyormuş :)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Ben guzumu aldığımda ilk iş olarak Sonax'a gittim. Arabayı gösterdim durumu anlattım. Ağır bir sigara kokusu vardı. Döşemeler çok kirliydi. Polen filtresi ve hava filtresini temin ettim. Detaylı iç temizlik, klima dezenfeksiyonu, ozonlo sterilizasyon ve kaput altı temizlik-koruma uygulandı, filtreler değişti. Araba havalandıkça 15 günlük süreçte sigara kokusunun kalıntıları tamamen bitti.

Üst Alt