Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç İçindeki Kötü Kokular Nasıl Yok Edilir?

Konu, 'Otomotiv Genel Bilgiler' kısmında chacha tarafından paylaşıldı.

1. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Sevgili dostlar,

Araç içindeki kötü kokuların ki burada asıl sorun sigara kokusu, nasıl giderileceğine dair önerilerinize ihtiyacım var. Mazda'da değil ama diğer küçük aracımızın içinde zaman zaman sigara içildiği oluyor, olmuş. Sigara kokusu da aracın içine bi şekilde siniyor, 1 tane de içilse 10 tane de içilse siniyor.

Bazı yerlerde enteresan şeyler okudum, detaylı temizlik diyen var, araç kokuları tam gidermez diyen var, polen filtresi nikotin tutar değişmesi gerek diyen var, hatta havluyu sirke ile ıslatıp aracın içinde akşamdan sabaha bekletin diyen bile var.

Ne yapayım dersiniz?

Hadi bakalım söz tecrübeli mazdaseverlerin!

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aracımda kesinlikle sigara içmediğim/içirtmediğim için böyle bir tecrübem olmadı çok şükür...

Mantıken detaylı iç temizlik diyorum...

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Havalandırma sistemi ve aracın içini ayrı ele almak lazım.
    Havalandırma sistemi için, klima varsa polen filtresi değişecek ve klima dezenfekte spreyi ile evaporatörün temizlenmesi sağlanacak.
    Aracın içindeki kumaş ve tavan kısmı için ayrı bir şey kullanmak lazım örnek:
    http://sonaxshop.net/index.php?route=product/product&product_id=92

4. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Bir de araç içi ozon uygulamasından bahsediliyor. Kimyasal ürün kullanmadan en doğal temizleme yolu olarak reklam edilmiş. Emin değilim tabi.

5. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
  6. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Benim arabanın bagajında 100lük rakı kırılmıştı.haliyle arabaya sindi kokusu çıkmadı bir türlü.detaylı iç temizlik ve ozonlama yaptırdım.klima kanallarına kadar temizliyorlar.tavan dahil heryer son detayına kadar temizlikten geçiyor.ne rakı kokusu kaldı ne başka koku kaldı.baya memnun kalmıştım.

7. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    en temizi detaylı iç temizlik, ben de yaptırayım diyordum; havalar ısınana kadar beklemeye karar verdim
    bir kere yaptırılır , sonra dikkatli kullanılırsa ve haftadan haftaya kendi çapımızda temizlersek yeterli olur diye düşünüyorum

8. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Bu ürün ilgili sitede stokta yok görünüyor. Diğer sitelerde de göremedim, nereden alabiliriz acaba bilemiyorum...

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çevirmede sorun oluyor muydu peki Niyazi??

:p

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    35 değil, 70 de değil yalnız

11. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Çevirmeye denk gelsek üflemek yetersiz kalırdı heralde indirip bi yürütürlerdi muhtemelen :D

12. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Detaylı temizliğe verip, özellikle kokudan rahatsız olduğunuzu belirtirseniz hallederler.

13. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Araçta yoğun koku varken klima çalıştırıldıysa illaki klima hava kanallarından o kokuyu hissedersiniz.eğer yoğun kokuya maruz kalınmamışsa sıkıntı olmaz.

14. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Autoglym in ürününü buldum ve sipariş verdim. Bir kaç da güzel araç kokusu ekledim yanına. Hafta sonu bi uygulayım bakalım ne olacak...

15. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Önceki arabamı antalya ya gidip gelmek için enişteme vermiştim onlarda sağolsun 4 kişi git gel sigara içme yarışı yapmışlar arabada, sigarada içmediğim için kusmak geliyordu arabaya her bindiğimde. Önce tavanı bol su ile yıkamıştım koltuklarıda sonra autoglym koku gidericiyi 1 hafta boyunca her akşam kullanıp arabayı bolca havalandırmıştım sonra koku gitti. Autoglym çok hoş kokuyor hatta aldığım bayii ayakkabılarının içine sıkıyormuş ayak kokusunada iyi geliyormuş :)

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Benim amca oğluna söyleyim de kullansın o zaman

17. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Ben guzumu aldığımda ilk iş olarak Sonax'a gittim. Arabayı gösterdim durumu anlattım. Ağır bir sigara kokusu vardı. Döşemeler çok kirliydi. Polen filtresi ve hava filtresini temin ettim. Detaylı iç temizlik, klima dezenfeksiyonu, ozonlo sterilizasyon ve kaput altı temizlik-koruma uygulandı, filtreler değişti. Araba havalandıkça 15 günlük süreçte sigara kokusunun kalıntıları tamamen bitti.

Sayfayı Paylaş