Araç İçi Kayıt Cihazları

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Kamera çok önemli bence. Dandik de olsa bir tane bulunmalı. Yayalarımız çok akıllı!, duran minibüsün önünden sağına soluna bakmadan dümdüz çıkıyor, arkadan gelen araç var mı bilmeden; sürücülerimiz de çok akıllı! sinyal vermeden dönen mi ararsın, yan yoldan ana yolmuş gibi çıkan mı ararsın. Allah korusun bir kazada kesinlikle faydası olacaktır.
Ben de aynı düşünceyle dandik de olsa bir tane aldım, en azından bir kaza durumunda kimin ne yaptığı belli olur, gönül isterdi ki daha kaliteli ve detaylı bir şeyler alayım ama o ünün imkanları buydu bunu aldım. Görüntü kalitesi iyi olmasa da iş görüyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İki model var kapasitorlu ve pilli. Pillinin ilerde şişme sorunu yarattığı ni okumuştum. Pilin mah değeri 300 du sanırım. Çok da yüksek sayılmaz. Araç park halinde cihaz çekim yapmaya devam etsin dersen pilli alacaksın. ama 300 mah ile kaç saat kayıt yapar ona bakmak lazım. Yok bir iki saat ise hiç bir anlamı yok. İlla ki pilli olsun park halinde de çekim olsun istiyorsan bi tane de powerbank alabilirsin böylece şarj derdin kalmaz.
Kapasitorlu alirsan park halinde çekim yapmaz. Ama kapasitorlunun ömrü daha uzun muş. Kapasitorlu araç çalışınca 5-10 saniye sonra kayıta başlar. İstop edince çekimi kaydeder ve kapanir. Sadece surus esnasında çekim yapar.
A118 in eksisi GPS olmaması. Gps neden önemli. Birincisi koordinat bilgisi ikincisi ise bir kaza durumunda kaç km hızla gittiğini videoda göstermesi. Ki ölümlü yada sakatlık durumu gibi kazalrda önemli . Allah kimseye vermesin kaza bela. Ama opsiyonel olarak GPS takilabiliyor. birde wi-fi özelliği yok önemli dersen. Ama görüntü kalitesi harika.

Discovery cihazımdan gönderildi
Gps var bunda 6$ falandi fiyatida ben mi kariştiriyorum acaba

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Sürekli çekim istiyorsak kolayı var direk bağlantı yaptiririz, harekete duyarlığa da ayarlariz bir hareket gorurse çekim yapar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah kimsenin başına vermesin, fakat; herhangi bir çetrefilli yani ölümlü veya nasıl olduğu hakkında fikir oluşturulamayan kazalarda bu tarz kameraların kayıtları kesinlikle ve kesinlikle işe yarıyor...

Yoksa; çamurluk hasarı, sürtme vs. gibi klasik ve rutin kazalarda dikkate alınmaya gerek duyulmuyor...

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Zaten bende kamera var deyince karşı taraf kıvırmaktan vazgeçiyor. :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Cidden guzel fikir

Yoksa elin değiyor, çıkıyor, çocuk oynuyor çıkıyor, ben bu sorunu yaşıyorum, ama işi bilen birine tavandan geçirip bir doğrudan bağlantı yaptırırsak sorun biter. Bir de kablo sürekli yukarıdan aşağıya gözünüzün önünde görüntü kirliliği yapıyor. Ben henüz bağlatmadım ama iyi bir kamera alınca yaptıracam.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar dün itibariyle Hyundai H92 model araç içi kamera siparisimi verdim. Artık gözüm yollarda olacak

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Fiyat nerelerde? Bir de kullandıkça tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Son düzenleme:

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Fiyat nerelerde? Tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.
32 gb SD kart ile birlikte 244 TL tuttu. Bankaya 3 taksit yaptırdım. Daha uygun fiyata güzel cihazlarda vardı. Ama almışken navigasyon lu olsun istedim. Arada çok bi fiyat farkı yoktu. Cihaz gelince sağlam bi paylaşımda bulunurum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Siparisi nerden verdin ?

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
32 gb SD kart ile birlikte 244 TL tuttu. Bankaya 3 taksit yaptırdım. Daha uygun fiyata güzel cihazlarda vardı. Ama almışken navigasyon lu olsun istedim. Arada çok bi fiyat farkı yoktu. Cihaz gelince sağlam bi paylaşımda bulunurum.

Bekliyoruz. Benim ki de ömrünü tamamlamaya başladı da onun için ilgileniyorum gerçekten. İlgileniyomuş gibi falan yapmıyorum. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
A118 i siparisi vermeye karar verdim indirim kuponu ariyorum
Cakmaklik sarji ile kamera arasina kucui bi power bank koyarak kullanacam

grafff

Aktif
Araç Markası