Araç İçi Kayıt Cihazları

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Hayırlısı olsun, benimki yaramaz, sen bir dene, memnun kalırsan biz de alırız.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bende a118 yi dusunuyorum orjinal gibi durmasi sirtmamasi beni cezbetti ama hangi modelini almam konusunda hala emin degilim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Gearbest'e G1W-C kameramı geri göndermiştim. 10 ay sonra çekimleri mor yapmaya başladığından ötürü. 40 dolara almıştım. 30 dolar geri vermeyi teklif ettiler iyi dedim. 5-6 dolar da wallet puanı gelecek. Arayışlardayım ben de.
Xiaomi yi nin kamerasını gördüm. Şeritten ayrılma uyarısı ve öndeki araca yakınlık uyarısından bulunuyor. Şeritten ayrılma uyarısı akşam yolculukları için faydalı görüyorum. Kameranın görüntü güzel, tek kötü yanı sadece çince. ama telefonla wifi den bağlanıp da görüntü izleme alma imkanınız var, en çok bu özelliğini sevdim. 69 dolardı galiba, almayı düşünüyorum bu kamerayı.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bende a118 yi dusunuyorum orjinal gibi durmasi sirtmamasi beni cezbetti ama hangi modelini almam konusunda hala emin degilim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İki model var kapasitorlu ve pilli. Pillinin ilerde şişme sorunu yarattığı ni okumuştum. Pilin mah değeri 300 du sanırım. Çok da yüksek sayılmaz. Araç park halinde cihaz çekim yapmaya devam etsin dersen pilli alacaksın. ama 300 mah ile kaç saat kayıt yapar ona bakmak lazım. Yok bir iki saat ise hiç bir anlamı yok. İlla ki pilli olsun park halinde de çekim olsun istiyorsan bi tane de powerbank alabilirsin böylece şarj derdin kalmaz.
Kapasitorlu alirsan park halinde çekim yapmaz. Ama kapasitorlunun ömrü daha uzun muş. Kapasitorlu araç çalışınca 5-10 saniye sonra kayıta başlar. İstop edince çekimi kaydeder ve kapanir. Sadece surus esnasında çekim yapar.
A118 in eksisi GPS olmaması. Gps neden önemli. Birincisi koordinat bilgisi ikincisi ise bir kaza durumunda kaç km hızla gittiğini videoda göstermesi. Ki ölümlü yada sakatlık durumu gibi kazalrda önemli . Allah kimseye vermesin kaza bela. Ama opsiyonel olarak GPS takilabiliyor. birde wi-fi özelliği yok önemli dersen. Ama görüntü kalitesi harika.

Discovery cihazımdan gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Gearbest'e G1W-C kameramı geri göndermiştim. 10 ay sonra çekimleri mor yapmaya başladığından ötürü. 40 dolara almıştım. 30 dolar geri vermeyi teklif ettiler iyi dedim. 5-6 dolar da wallet puanı gelecek. Arayışlardayım ben de.
Xiaomi yi nin kamerasını gördüm. Şeritten ayrılma uyarısı ve öndeki araca yakınlık uyarısından bulunuyor. Şeritten ayrılma uyarısı akşam yolculukları için faydalı görüyorum. Kameranın görüntü güzel, tek kötü yanı sadece çince. ama telefonla wifi den bağlanıp da görüntü izleme alma imkanınız var, en çok bu özelliğini sevdim. 69 dolardı galiba, almayı düşünüyorum bu kamerayı.
Xiamio favorimdi. Gps olmadığı için vazgeçtim. Gps bana gore önemli. Sebebini bir önceki mesajda yazdım. Ama canavar gibi cihaz. Çekimleri harika. Serit uyarı ve mesafe uyarı sistemi harika. Çinceye takılma. Firma dil desteği ile ilgili güncelleme yapacağını açıklamış.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar benim son favorim. Hyundai H92. Cihaz aynı zamanda navigasyon özellikli. Gps dahili olarak var ve gayet hızlı veri akışı sağlıyormuş. 1200 mah. Android işletim sistemi var. Bu güzel yanlarından bir tanesi. 8 gb dahili bellek. 32 gb kadar SD kart. Wi-fi özelliği de mevcut. 4.5 Inc ekran, 170 derece gorus açısı, Türkçe dahil birçok dil desteği. Video oynatma, FM radyo ve internet özelliği de mevcut.
Arkadaşa mesaj attım videoların ham halini linke yükleyecek . videoları inceledikten sonra durum netlesecek. Çünkü YouTube yüklenen videolar boyutunun küçülmesi ve piksel kaybindan dolayi net bilgi vermiyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Graff abi gps önemli falat videodan az çok anlaşılıyor gerekirse de hızı gidilen tahmini mesafeyi videodaki frame sayısına ve her bir frame in sn değerine bölünmesiyle bulunabilir

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Graff abi gps önemli falat videodan az çok anlaşılıyor gerekirse de hızı gidilen tahmini mesafeyi videodaki frame sayısına ve her bir frame in sn değerine bölünmesiyle bulunabilir

Olası bir kaza durumunda Mutlu senin söylediğin gibi bir inceleme yapılacağını sanmıyorum. Bu kadar teknik inceleme sanmam. Dizilerde filan gösteriliyor da realitede :( Bu konuda veli bizi daha iyi bilgilendirebilir. Xiamio gerçekten güzel bir cihaz. Ama hyundai H92 daha hoşuma gitti. Şimdilik fiyatı 93 dolar. ama yakında yine indirime girer. 75 dolar civarında olur sanırım. Fiyat inerse kaçırmam. Zaten dolar da bayağı düşük ki sağlam fırsat olur. ;)

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
benim duyumlarıma göre Türkiye de araç kamerası ve çipli plaka uygulamasına geçilecek nakit durumum düzelince sizlerin tavsiye edeceği kameradan bende alıcam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben bir yere geçileceğini tahmin etmiyorum abi. 8 yıl önce bütün araçlara çip takılacak ve özellikle araç çalınmaları ile yakıt tüketimi hakkında gelişmeler olacaktı.

Birilerinin işine gelmedi ki; bir daha sözü bile edilmedi...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
güzel yurdumda her an her şey olabilir :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kamera çok önemli bence. Dandik de olsa bir tane bulunmalı. Yayalarımız çok akıllı!, duran minibüsün önünden sağına soluna bakmadan dümdüz çıkıyor, arkadan gelen araç var mı bilmeden; sürücülerimiz de çok akıllı! sinyal vermeden dönen mi ararsın, yan yoldan ana yolmuş gibi çıkan mı ararsın. Allah korusun bir kazada kesinlikle faydası olacaktır.

Üst Alt