Araç Garantisi Hakkında

Yba

Sessiz
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
#1
Merhabalar,
Forumda da belirttiğim gibi geçtiğimiz günlerde İstanbul dışında ki bir Mazda yetkili bayisinden 2016/02 trafiğe çıkışlı 2015 model Mazda cx-5 satın aldım. Aracı şehir dışından aldığım için doğal olarak çok irdeleme imkanım olmadı. Ancak bir ekspertiz kontrolünden geçirttim ve herşeyi temiz çıkınca aldım. Zaten aldığım yer yetkili bayi idi ve tüm bakımları tamam dediler.
Araç 25.500km'de idi, aracın İstanbul'a geldiği haftasonu hemen servise götürdüm. Aracın bir kaydı gözükmedi, hemen telefon ile aldığım şehir dışında ki bayiyi aradım, aracın ilk bakımının 14.000km'de yapıldığını belgelerin yollandığını Mazda tarafından girişin yapılacağını belirttiler. Aracın 20.000 bakımıda gelmiş olduğundan hemen 20.000 bakımını 25.500km'de yaptırdım.

Aradan 2-3 hafta geçti halen ilk bakım sisteme girilmemiş. Burada nasıl yol izlememi tavsiye edersiniz,sonuçta yetkili bir servisten aracı satın almışım ve bana tüm bakımları tamam denilmiş? Aracın garanti dışı bırakılması durumu ile karşı karşıya kalmamak istiyorum. Kiminle irtibata geçilmeli?
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Öncelikle aracı alınan bayi ile görüşülüp durumu kayda almaları için ısrar edilmeli aksi durumda Mazda Türkiye ile irtibata geçip yardımcı olmaları talep edilmeli.

Ben olsaydım bu yolu izlerdim.
 
Beğeniler: Yba

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Kendiniz bakım için götürdüğünüz serviste irtibata geçip bu durumu halletmeleri lazımdı aslında, Veli abinin de bahsettiği gibi kayıt altına alınmamsı durumunda hemen Mazda TR ye ulaşın
 
Beğeniler: Yba
Konum
Ankara - Kırıkkale
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
#4
Satın aldiginiz yerle gorusup sonra da musteri hizmetlerine alo de durumu anlat. Böylece işler daha hızlı yürür. Bence vakit kaybetme araya vakit girince işler daha da zorlaşıyor.
 
Beğeniler: Yba

Yba

Sessiz
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
#5
Teşekkürler, aldığım yer işlendi biz görüyoruz, evo ise biz görmüyoruz diyor,
Aracın balataları değişecekti değiştirmeden evo dan net cevap isteyeceğim, işlenmemiş gözüküyor ise aldığım yerin servisi ile onlar konuşturacağım, aldığım yer bu şekilde söyledi göremiyorlarsa bizi arasınlar dedi.
İnşallah işlemişlerdir, ancak tabi işlense bile bakımlarda 5000km lik gecikme var en azından bunu Mazda ile konuşacağım
 
Üst Alt