Araç Çalışırken Kapıların Kilitlenmesi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
bu sabah çocuğu annemlere bırakmaya gittiğimde hanımla arabadan indik ben çocuğu aldım, araç çalışır vaziyetteydi, çocuğu bıraktım geldim, kapılar kilitlenmiş, Allahtan yanımda diğer anahtar vardı, ilk kez böyle yaptı
merkezi kilit sisteminde sorun var galiba, daha önce bahsettiğim bagaj kilidinin düğmesine basınca açılmaması da bundan galiba, çünkü kilitli kalıyor anladığım kadarıyla, anahtarlar kiliti çevirdiğimde açılıyor bagaj, diğer anahtarı da o yüzden yanıma almıştım, bagajı açabilmek için
Ne olabilir sıkıntı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abdülkadir hocam sen arabaya ivedi bir check-up yaptır

Büyük bir soruna benzemiyor, elektrikçi baksa anlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce buna benzer bir şey okumuştum... Forumda aratırsan konuyu bulabilirsin... Kim olduğunu hatırlayamadım.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abdülkadir hocam sen arabaya ivedi bir check-up yaptır

Büyük bir soruna benzemiyor, elektrikçi baksa anlar
haftasonu elektrikçiyi ziyaret edeyim bir hem şu kırık far altı plastiği ne yapabiliriz sorayım :)
merkezi kilite takılan zımbırtı ile ilgili bir sorun, önemli değil dediğin gibi ama yedek anahtar yanımda olmasaydı ne ederdik bilmiyorum :D

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
benim araçta da vardı kilitleme olayı ama bu şekilde değildi arabayı çalıştırdıktan sonra kilitler stop edince açardı (taki sol kapı motoru bozulana kadar :) )kapıları kumanda ile açıp 15 sn içinde kapıyı açmazsan yine kilitliyordu ben bu tür durumlara karşı ya camı açarım yada anahtarı yanıma alırım gerçi şuan istesem de anahtar dışında kilitlemiyor :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
biraz baktım bulamadım abi, neyse çok önemli değil :)

Ben baya bi bakındım ama bulamadım... Belki hafızam beni yamultuyor olabilir ama böyle bir şeyi okuduğumdan eminim...

Elektrikçiye göster bakalım, alarm varsa montaj yapılırken yanlış bağlanmış olabilir, yoksa teknik olarak kapıların açıldıktan sonra kapandığında kilitlenmesi mümkün değil...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Alarm varmıydı araçta?
emin değilim :)var galiba
açıp kapatırken o klasik ses var, vıyk vıyk sesi :)
ama tekere falan vurduğumda alarm ötmüyor,
gerçi arabayı aldığımda torpidodan carub marka alarm kullanma kılavuzu gibi bir şey çıkmıştı

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim araçta da vardı kilitleme olayı ama bu şekilde değildi arabayı çalıştırdıktan sonra kilitler stop edince açardı (taki sol kapı motoru bozulana kadar :) )kapıları kumanda ile açıp 15 sn içinde kapıyı açmazsan yine kilitliyordu ben bu tür durumlara karşı ya camı açarım yada anahtarı yanıma alırım gerçi şuan istesem de anahtar dışında kilitlemiyor :D
15 sn içinde kapıyı açmazsam tekrar kilitleme olayı bende de var :)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Alarm vardır hoparlörunun fişini falan çekmişlerdir devre dışı kalmıştır

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
15 sn içinde kapıyı açmazsam tekrar kilitleme olayı bende de var :)

Önceki aracımda vardı ,hiçbir zaman alarmı kullanmadım ama kapıların benim kontrolüm dışında açılıp kapanması (aracı çalıştırıp hareket ettiğinde otomatik kilitliyor ,durduğumda kilitleri otomatik açmak için stop etmem ya da merkezi kilitten açmam gerekiyordu ) beni sinir ettiğinde arkadaşım alarm kablolarından birini keserek bu işlemi iptal etmişti..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bu sabah çocuğu annemlere bırakmaya gittiğimde hanımla arabadan indik ben çocuğu aldım, araç çalışır vaziyetteydi, çocuğu bıraktım geldim, kapılar kilitlenmiş, Allahtan yanımda diğer anahtar vardı, ilk kez böyle yaptı
merkezi kilit sisteminde sorun var galiba, daha önce bahsettiğim bagaj kilidinin düğmesine basınca açılmaması da bundan galiba, çünkü kilitli kalıyor anladığım kadarıyla, anahtarlar kiliti çevirdiğimde açılıyor bagaj, diğer anahtarı da o yüzden yanıma almıştım, bagajı açabilmek için
Ne olabilir sıkıntı?

Önemli bir tavsiyede bulunayım;

Aracını bırak çalışırken, üzerinde anahtar varken 1 saniye bile yalnız bırakma... Hırsız amcalar her an okutabilir, üzülürsün... Maazallah !!

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı

Aracını bırak çalışırken, üzerinde anahtar varken 1 saniye bile yalnız bırakma... Hırsız amcalar her an okutabilir, üzülürsün... Maazallah !!
++++çok önemli bir öneri...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merkezi kilit sisteminde bir arıza olmaz kolay kolay. Muhtemelen alarmı bağlayan kişi yanlış bir bağlantı yapmıştır. Ben aracıma alarm bağlatacağım zaman bir kaç yere sordum sol ön kapıya motor takılması gerekiyor bu araçlarda motor olmuyor vs. dediler. Araştırdım bizim araçların (-) eksi tetik ile çalıştığını öğrendim. Kendim montajını yaptım.
Anlayan birisi sistemi incelemeli.

http://www.mazdagaraj.com/mazda-323-19992003-alarm-montaji-t36.0.html

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

yok öyle bırakmam zaten, hanım arabadaydı o dışarı çıkınca olmuş :)
arabaya güvenip anahtarı üzerinde bırakmam, acelem olduğu için bir hışımla indim, öyle bıraktım

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Merkezi kilit sisteminde bir arıza olmaz kolay kolay. Muhtemelen alarmı bağlayan kişi yanlış bir bağlantı yapmıştır. Ben aracıma alarm bağlatacağım zaman bir kaç yere sordum sol ön kapıya motor takılması gerekiyor bu araçlarda motor olmuyor vs. dediler. Araştırdım bizim araçların (-) eksi tetik ile çalıştığını öğrendim. Kendim montajını yaptım.
Anlayan birisi sistemi incelemeli.

http://www.mazdagaraj.com/mazda-323-19992003-alarm-montaji-t36.0.html
alarmı istemiyorum zaten, sağlıklı şekilde kilitleyip açsın yeter :)
bir de şöför mahalinde sadece camları kilitleyen düğme var bir de kapıları kilitleyen olsaydı iyi olurdu, malum çocuk olunca faydalı oluyor, kapıların kilitlenmesi olayını sonradan yaptırabilir miyiz acaba, ya da başka nasıl bir sistem yapılabilir?

Üst Alt