Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arabama Talip(ler) Var :)

Konu, 'Diğer' kısmında alper tarafından paylaşıldı.

1. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    Evet arkadaşlar, son 1-2 ay içinde arabama 2 talip çıktı..
    geçtiğimiz yaz şehir değişikliğinden dolayı ağzımdan "belki satabilirim" lafı çıkmıştı.
    aradan zaman geçti ve arkadaş aradı(kendiside mazdacı buarada) "senin araç duruyor mu? bi arkadaşa alalım."
    dedim "misafir bekliyoruz aileye, çok lazım olacak, kusura bakmayın"..

2.si ise ,haftada 2-3 defa benle işe gelip giden bir arkadaş, araba almaya niyetlendi ve direkt bana
    "sat bana mazdanı, çok sevdim ben bunu.buarala lazım baba dedim. "kapora vereyim,bu ay olmazsa, önümüzdeki ay sat.:) " diye musallat oldu.

hanıma soruyorum tabii oda buaralar çok lazım olur, satsak ne alcaz diye yanaşmadı. bende pek istemedim tabi.
    (ki arabaya talip çıkınca daha bi bağlandım,sever oldum mazdamı:))

ama dikkatimi eşimin söylediği " hani mazda kolay satılmazdı? bak ikide bir müşteri çıkıyor " demesi oldu:D

kıssadan hisse: mazdayı yakından tanıyanlar, gerçekten etkileniyor ve seviyor. :cool: ve 2. el kaygımız olmasın.olsada en azından mazdayı bilinler sevenler alıyorlar. alayımda kâr edeyim diyenler değil..

domestos, ezmocesteri, grafff ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yeni nesile geçmek için kullanabilirsiniz. Talip varken satmak en iyisi bence. :)

3. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    Eşim doğum iznine ayrılmasa hemen verip bi skyactive kovalardım elbet

Sent from my iPhone using Tapatalk

ezmocesteri bunu beğendi.
  4. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Mazdaya talip olmaz mı :) Bilen biliyor. Beni iş yerinde sıkıştıran çok ama satmaya niyetim yok :)

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bir gün ilanda kalmadan satılan Mazda lar gördü bu gözler

6. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Doğru zaman, doğru insan abi, geç olsun güç olmasın, hayırlısı olsun.

kemal1963 bunu beğendi.
  8. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    bende öyle diyorum zaten. aklıma yatan 1-2 tane mazda 6 buldum. bizimki kısa sürede satılırsa bi tanesini alıcam geç satılırsa kısmet artık dicez.:)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-o-bir-yilan-238130994/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-evin-ikinci-kizi-269378259/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1-model-mazda-6-2.0-sport-otm-252127026/detay

9. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    hep evlilik için "kısmet" derler ya. sanırım bu araba işi de "kısmet"..
    aldığımız kişiler, sattığımız kişiler. arabanın kendisi hep yeni birşeyler katıyor hayatımıza.

Ben arabamı uşaktan almıştım.
    arabanın sahibi(askeri pilot) babasına vekalet vermiş. telefonda çok iyi anlaştık. tamam geliyoruz dedik. Kayınpederle bindik otobüse. sabah ordayız. otogarda ne yapsak ne etsek derken adam çıktı geldi. gelin evde kahvaltı hazırladık. sizi almaya geldim dedi.
    evde muhabbet,sohbet. sonra servise gittik. zaten küçük yer, servis aracı tanıyor. anlattı güzelce. aldık geldik.

daha sonra bayramda seyranda mesajlaştık falan. ben uşaklıları onlar sayesinde çok iyi insanlar olarak hatırlıyorum. (istisnalar çıkar elbet)

inşallah karşınıza iyi bir insan çıkar, hem alış veriş yapar hemde dostluk kurarsınız. geç olsun güç olmasın.

domestos, ezmocesteri ve kemal1963 bunu beğendi.
  10. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    keşke herkes böyle iyi insanlarla ticaret yapsa, ama 500-1000 tl fazla kazanıcam diye yapılmayan çakallık, atılmayan takla kalmıyor. ben arabayı alırken yetkili sevise 300 tl para verip expertiz yaptırmıştım, geçen hafta ilana koymadan önce uzaktan gelen olur alıcıya mahçup olmayayım belki ilk expertizde bir şeyler gözden kaçmıştır diye emin olmak için gittim 100tl daha verdim birkez daha kaporta boya expertizi yaptırdım. 1000 tl fazla kazanıp için beddua alacağıma, 2000tl az kazanıp hayır duası alırım. Rabbim nasıl olsa başka kapıdan kazandırır bana.

incirinaltı, domestos, alper ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Detaylarını bilmiyorum elbette ama görüntü olarak üçü de çok güzel abi, hayırlısı olsun inşallah

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Gerçekten bu işler nasip işleri, Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın

hakan_emre bunu beğendi.
  13. qwery

qwery Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 - 2006
    Araç Renk ve Tip:
    Titanyum Gri - Sedan
    Aracımı bir astsubaydan almıştım. Tayini çıktığı için başka bir şehre gitmek zorunda kalmıştı aracı eşine bırakmış o da kullanamamış. O yüzden satıyodu. Bizde talip olduk aldık. Aradan bir ay geçti adam geri aradı masraflarını karşılarım arabamı bana geri satar mısın diye :) Aradan 3 ay geçti yakın bir akrabasına arattı :) Aracı bir haftalığına bir arkadaşıma bırakmıştım ikinci hafta gitti 2012 mazda 3 aldı. Arkadaşlarla mantar toplama etkinliği düzenledik benim arabayla gittik. Aralarından biri Opel corsası var eşine mazda alacam diye tutturdu. Okuldaki öğretmen arkadaşlardan biri şuan otomatik mazda 3 arıyor. Başka bir öğretmen arkadaşım B planı olarak gördüğüm bir mazda vardı, o kadar al dedim almadı. 3 sene boyunca pişman oldu keşke alsaydım diye.

Sonuç itibariyle tabiki nasip işi ama gördüğüm kadarıyla mazda 2. elde de hakkını veriyor bence.

En çok hoşuma giden ise mahallede o kadar lüks araç park halindeyken sokakta top oynayan çocukların sık sık "bu araba kaç basıyo" diye camdan içeri kafalarını uzatmaları oluyor. :) Allah nazarlardan saklasın inşallah.

Sayfayı Paylaş