Apex Masters Drift Serisi 2015

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Apex Masters Drift Serisi, 2015 sezonuna İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlenen ilk ayak yarışları ile büyük bir açılış yaptı.

Serinin ilk ayapında İzmir’in heyecanlı ve coşkulu 8000’i aşkın seyircisinin önünde 17 pilot start aldı. Bir fuar alanını andıran gösterişli ve kalabalık otopark alanı ise görülmeye değerdi.

12 Nisan Pazar günü, ilk olarak sıralama turları atıldı. Yarışın jurileri pilotları hız, çizgi ve açılarına göre puanlayarak en iyi 16’yı oluşturdular. Daha sonra heyecanlı Top 16 yarışları başladı. Pilotlar Top 16 yarışlarında ikili çıkışlar sergilediler. İkili çıkışlarda öndeki araç hız, çizgi ve açı olarak en iyi turunu atmaya çalışırken onu takip eden pilot ise öndeki aracı en yakın şekilde takip ve taklit etmeye çalıştı.

Elemeler sonunda Oktay Kabaktaş ve Kemal Soylu finale kaldılar. V8 motorlu Nissan S13 kullanan Oktay , rakibi Turbo motorlu Bmw E36 pilotu Kemal Soylu’yu geri de bırakarak sezonun ilk birinciliğine ulaştı. Üçüncülük yarışında ise Özer Mollamehmetoğlu ve Mustafa Mert Kazanç yakın bir performans sergilediler. Bu mücadele sonunda üçüncülüğe hak kazanan isim Özer olurken, Mustafa dördüncülük ile yetinmek zorunda kaldı.

Apex Masters Drift Serisi ikinci ayağı, Mayıs ayı sonunda Drift Kulübü tarafıdan İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenecek.
 
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
#2
Bu drift kacmazdi ama kacti adamlar cok profesyonel 2 gunluk egitim kendi araclari ile gecen sene 1250tl idi egitimden sonra tek yapmaniz gereken arkadan cekisli bi araba alip istemis oldugunuz beygiri soyleyip araci teslim etmeniz ortalama eger arac bmw veya nissan ise 2 hafta icinde garantili olarak teslim ediyorlar