Antalya'da Mazda Özel Servis Tavsiyeniz Var mı?

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Merhabalar. 1996 model lantis aracimla araniza katilmiş bulunmaktayim. Araçtan kisaca bahsedecek olursam; 132 000 km de, ben 4. Sahibiyim, lpg 120 000 km de takilmiş. Ayrica elimde geçmişe dönük 3 adet tüv türk belgesi var. Ayrica aracin birçok bakimi farkli zamanlarda mepaz yetkili servisinde yapilmiş, yani kilometre büyük ölçüde orjinal olabilir. Araç genel anlamda çok eğlenceli, güzel bir araç ancak bazi sikintilari var. Araç alirken ekspertize kattim. Motor %84.9 gibi bir değer çikti. Ancak motor yağ yakiyor. Egsozdan mavi duman atiyor. üst devirlerde aracin içine yanik yağ kokusu geliyor.tüm bunlari bilerek araci aldim ,fiyati bana uygun geldi. Genel anlamda çok titiz birisiyim. Ilk olarak motor yağini yeniledim 10/60 tam sentetik yağ kattirdim, birde 101 isimli motor katkisi kondu yağ yakan araçlar için, ancak pek faydasini göremedim yine ayni sorun devam ediyor. Benim kafama takilan motor durumu %85 civarinda olan bir araç nasil olur yağ yakar. Birkaç servise sordum motor açmadan anlayamayiz diyorlar.komple motor isteyen diyende var, yarim motor diyende, kimi 6-7 bin tl masraf çikar diyor, kimi 1-3 bin arasinda diyor. Güven vermiyorlar açikçasi. Ben bu araci uzun süre kullanmak istiyorum. Bana antalyada işinin ehli, mazdadan anlayan özel bir servis tavsiye edebilirmisiniz. Aracima hak ettiği değeri vermek istiyorum,birde ariza nedeni ne olabilir. Böyle bir sorun başina gelmiş arkadaşlarin yardimini bekliyorum,şimdiden teşekkürler...

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Merhabalar. 1996 model lantis aracimla araniza katilmiş bulunmaktayim. Araçtan kisaca bahsedecek olursam; 132 000 km de, ben 4. Sahibiyim, lpg 120 000 km de takilmiş. Ayrica elimde geçmişe dönük 3 adet tüv türk belgesi var. Ayrica aracin birçok bakimi farkli zamanlarda mepaz yetkili servisinde yapilmiş, yani kilometre büyük ölçüde orjinal olabilir. Araç genel anlamda çok eğlenceli, güzel bir araç ancak bazi sikintilari var. Araç alirken ekspertize kattim. Motor %84.9 gibi bir değer çikti. Ancak motor yağ yakiyor. Egsozdan mavi duman atiyor. üst devirlerde aracin içine yanik yağ kokusu geliyor.tüm bunlari bilerek araci aldim ,fiyati bana uygun geldi. Genel anlamda çok titiz birisiyim. Ilk olarak motor yağini yeniledim 10/60 tam sentetik yağ kattirdim, birde 101 isimli motor katkisi kondu yağ yakan araçlar için, ancak pek faydasini göremedim yine ayni sorun devam ediyor. Benim kafama takilan motor durumu %85 civarinda olan bir araç nasil olur yağ yakar. Birkaç servise sordum motor açmadan anlayamayiz diyorlar.komple motor isteyen diyende var, yarim motor diyende, kimi 6-7 bin tl masraf çikar diyor, kimi 1-3 bin arasinda diyor. Güven vermiyorlar açikçasi. Ben bu araci uzun süre kullanmak istiyorum. Bana antalyada işinin ehli, mazdadan anlayan özel bir servis tavsiye edebilirmisiniz. Aracima hak ettiği değeri vermek istiyorum,birde ariza nedeni ne olabilir. Böyle bir sorun başina gelmiş arkadaşlarin yardimini bekliyorum,şimdiden teşekkürler...
Geçmiş olsun, aynı zamanda hayırlı olsun. Otogarın ordaki sanayide, Kadir usta var, Galiba Öztürk oto olması lazım. Özel servis, genelde Japon araçlarına bakıyor ama Mazda konusunda uzman bir ekibi var. Yaklaşık 8- 10 tane ustası var büyük bir yer. Geçen yaz biz bir mazdanın upaplarını değiştirdik. memnunuz. Fiyatı da uygun geldi bana. Bir de oraya uğrayın isterseniz ne var ne yok bir baksınlar. Çözüleceğinden eminim.

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
çok teşekkür ederim, bir önceki aracim toyota carina idi, birkaç bakimini orda yaptirmiştim, asil branşi toyota, oraya gittim, bana direk söylediği araca bile bakmadan 6-7 bin minimum tutar dedi. Bende araci aldiğim gibi çiktim oradan çiktim. Yani yetkili servise gitsem o kadar fiyat çikmaz eminim.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Şaşırdım doğrusu, her zaman servisten epey ucuzdu. servisin 3000 dediği işleri biz 1700 gibi bir rakama yaptırmıştık. Özür başka da bildiğim yok, o halde Mepaz yolu göründü. :)

ozkan6607

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben aslinda arizanin fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum açikçasi, başka araç formlarinda ve youtube de onno ustanin yorumlarinda subap lastikleri eskirse ve özeliğini kaybederse yağ yakacağindan bahsetmişler. Benim sorun bu olabilirmi. çünkü aracim motoru ekspertizde %85 çikiyor.motor bitik olsa bu değerlere ulaşamaz diye düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Antalya gibi bir şehirde illaki işinin ehli ustalar vardır. Araştırmak gerekiyor sadece.

Kesinlikle motor katkısı vs. Kullanmayın, yağı erken değiştirin ama katkı kullanmayın.

Fehmican_78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323f Lantis
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Karseaim usta tavsiyeleri bolumunde paylastim omer alincak usta eski sanayi sitesinde lantisin tum sistemini bilen bir usta direk ona git versigi fiyatlarada agInin acik kalacagini gatanti ederim uygunluk acisindan yani:) bu arada selamimi soylemeyi unutma

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
bulabildiniz mi iyi bir usta? Bende bi göstermek istiyorum aracı..

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Usta konusu kolay artık.Onca sıkıntılı süreçlerin sonunda doğru adresi buldum.Hocam hiç sağa sola bakmadan gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz tek adres Ömer Usta dır.Eski sanayi de Ömer Alıncak Usta tek kelimeyle sorun ne olursa olsun adam gibi yapıp öyle aracı teslim eder.Başkaları gibi "Değişmesi lazım" diye de sallayıp gitmez.Değişmesine değişsin ama o değişen parçanın parası için kim bilir kaç gün çalışıyoruz ve ayrıca da giden Milli servettir.Bu anlayışta olduğundan dolayı ilk yöneleceği iş parçanın tamiri olur.Olmuyor ve mutlaka değişmesi gerekiyorsa da değiştirir elbette.Yani gerçekten kafada soru işareti olmadan gidin derim.Telefon numarası 0541 716 22 00 dır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Usta konusu kolay artık.Onca sıkıntılı süreçlerin sonunda doğru adresi buldum.Hocam hiç sağa sola bakmadan gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz tek adres Ömer Usta dır.Eski sanayi de Ömer Alıncak Usta tek kelimeyle sorun ne olursa olsun adam gibi yapıp öyle aracı teslim eder.Başkaları gibi "Değişmesi lazım" diye de sallayıp gitmez.Değişmesine değişsin ama o değişen parçanın parası için kim bilir kaç gün çalışıyoruz ve ayrıca da giden Milli servettir.Bu anlayışta olduğundan dolayı ilk yöneleceği iş parçanın tamiri olur.Olmuyor ve mutlaka değişmesi gerekiyorsa da değiştirir elbette.Yani gerçekten kafada soru işareti olmadan gidin derim.Telefon numarası 0541 716 22 00 dır.
Teşekkürler abi

@mustafa071987

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan

@Eray bey çok teşekkür ederim en kısa zamanda ustamizin yanına bi ugrayacagim sizi de rahatsız ettik kusura bakmayın.

@ezmocesteri size de teşekkür ederim ilgilendiğiniz icin.

mustafa071987

Sessiz
Araç Markası
2008 -Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Ve ömer usta ile tanıştık @Eray bey bizim guzunun baskı balata değişti birde subabın biri tam oturmuyormuş onu halletti gercekten söylediğin kadar varmış. Guzuyu almaya gittiğimde muğla'dan müşterileri vardı tamire gelmişler. Işin ehli bi usta.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ve ömer usta ile tanıştık @Eray bey bizim guzunun baskı balata değişti birde subabın biri tam oturmuyormuş onu halletti gercekten söylediğin kadar varmış. Guzuyu almaya gittiğimde muğla'dan müşterileri vardı tamire gelmişler. Işin ehli bi usta.
Foruma da bekleriz ustamızı. :) Allah herkesi iyi insanlara karşılaştırsın. Geçmiş olsun.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Ne zaman yanına gitmiştiniz ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt