Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da Mazda Özel Servis Tavsiyeniz Var mı?

Konu, 'Mazda Usta Tavsiyeleri' kısmında ozkan6607 tarafından paylaşıldı.

1. ozkan6607

ozkan6607 Sessiz

Araç Markası:
    1996 Mazda Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Yeşil - Hb
    Merhabalar. 1996 model lantis aracimla araniza katilmiş bulunmaktayim. Araçtan kisaca bahsedecek olursam; 132 000 km de, ben 4. Sahibiyim, lpg 120 000 km de takilmiş. Ayrica elimde geçmişe dönük 3 adet tüv türk belgesi var. Ayrica aracin birçok bakimi farkli zamanlarda mepaz yetkili servisinde yapilmiş, yani kilometre büyük ölçüde orjinal olabilir. Araç genel anlamda çok eğlenceli, güzel bir araç ancak bazi sikintilari var. Araç alirken ekspertize kattim. Motor %84.9 gibi bir değer çikti. Ancak motor yağ yakiyor. Egsozdan mavi duman atiyor. üst devirlerde aracin içine yanik yağ kokusu geliyor.tüm bunlari bilerek araci aldim ,fiyati bana uygun geldi. Genel anlamda çok titiz birisiyim. Ilk olarak motor yağini yeniledim 10/60 tam sentetik yağ kattirdim, birde 101 isimli motor katkisi kondu yağ yakan araçlar için, ancak pek faydasini göremedim yine ayni sorun devam ediyor. Benim kafama takilan motor durumu %85 civarinda olan bir araç nasil olur yağ yakar. Birkaç servise sordum motor açmadan anlayamayiz diyorlar.komple motor isteyen diyende var, yarim motor diyende, kimi 6-7 bin tl masraf çikar diyor, kimi 1-3 bin arasinda diyor. Güven vermiyorlar açikçasi. Ben bu araci uzun süre kullanmak istiyorum. Bana antalyada işinin ehli, mazdadan anlayan özel bir servis tavsiye edebilirmisiniz. Aracima hak ettiği değeri vermek istiyorum,birde ariza nedeni ne olabilir. Böyle bir sorun başina gelmiş arkadaşlarin yardimini bekliyorum,şimdiden teşekkürler...

eerkanyil ve hakan_emre bunu beğendi.
  2. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Geçmiş olsun, aynı zamanda hayırlı olsun. Otogarın ordaki sanayide, Kadir usta var, Galiba Öztürk oto olması lazım. Özel servis, genelde Japon araçlarına bakıyor ama Mazda konusunda uzman bir ekibi var. Yaklaşık 8- 10 tane ustası var büyük bir yer. Geçen yaz biz bir mazdanın upaplarını değiştirdik. memnunuz. Fiyatı da uygun geldi bana. Bir de oraya uğrayın isterseniz ne var ne yok bir baksınlar. Çözüleceğinden eminim.

3. ozkan6607

ozkan6607 Sessiz

Araç Markası:
    1996 Mazda Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Yeşil - Hb
    çok teşekkür ederim, bir önceki aracim toyota carina idi, birkaç bakimini orda yaptirmiştim, asil branşi toyota, oraya gittim, bana direk söylediği araca bile bakmadan 6-7 bin minimum tutar dedi. Bende araci aldiğim gibi çiktim oradan çiktim. Yani yetkili servise gitsem o kadar fiyat çikmaz eminim.

4. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Şaşırdım doğrusu, her zaman servisten epey ucuzdu. servisin 3000 dediği işleri biz 1700 gibi bir rakama yaptırmıştık. Özür başka da bildiğim yok, o halde Mepaz yolu göründü. :)

5. ozkan6607

ozkan6607 Sessiz

Araç Markası:
    1996 Mazda Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Yeşil - Hb
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben aslinda arizanin fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum açikçasi, başka araç formlarinda ve youtube de onno ustanin yorumlarinda subap lastikleri eskirse ve özeliğini kaybederse yağ yakacağindan bahsetmişler. Benim sorun bu olabilirmi. çünkü aracim motoru ekspertizde %85 çikiyor.motor bitik olsa bu değerlere ulaşamaz diye düşünüyorum.

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Antalya gibi bir şehirde illaki işinin ehli ustalar vardır. Araştırmak gerekiyor sadece.

Kesinlikle motor katkısı vs. Kullanmayın, yağı erken değiştirin ama katkı kullanmayın.

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    eerkanyil bunu beğendi.
  8. Fehmican_78

Fehmican_78 Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 323f Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz HB
    Karseaim usta tavsiyeleri bolumunde paylastim omer alincak usta eski sanayi sitesinde lantisin tum sistemini bilen bir usta direk ona git versigi fiyatlarada agInin acik kalacagini gatanti ederim uygunluk acisindan yani:) bu arada selamimi soylemeyi unutma

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  9. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    bulabildiniz mi iyi bir usta? Bende bi göstermek istiyorum aracı..

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    @Eray abi yardımcı olur

11. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Bi seslensek mi @Eray abiye :D

12. Eray

Eray Katılımcı

Araç Markası:
    1994 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo - Hatchback
    Usta konusu kolay artık.Onca sıkıntılı süreçlerin sonunda doğru adresi buldum.Hocam hiç sağa sola bakmadan gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz tek adres Ömer Usta dır.Eski sanayi de Ömer Alıncak Usta tek kelimeyle sorun ne olursa olsun adam gibi yapıp öyle aracı teslim eder.Başkaları gibi "Değişmesi lazım" diye de sallayıp gitmez.Değişmesine değişsin ama o değişen parçanın parası için kim bilir kaç gün çalışıyoruz ve ayrıca da giden Milli servettir.Bu anlayışta olduğundan dolayı ilk yöneleceği iş parçanın tamiri olur.Olmuyor ve mutlaka değişmesi gerekiyorsa da değiştirir elbette.Yani gerçekten kafada soru işareti olmadan gidin derim.Telefon numarası 0541 716 22 00 dır.

Oğuzhan, mustafa071987 ve domestos bunu beğendi.
  13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Teşekkürler abi

@mustafa071987

mustafa071987 ve Eray bunu beğendi.
  14. mustafa071987

mustafa071987 Sessiz

Araç Markası:
    2008 -Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    @Eray bey çok teşekkür ederim en kısa zamanda ustamizin yanına bi ugrayacagim sizi de rahatsız ettik kusura bakmayın.

@ezmocesteri size de teşekkür ederim ilgilendiğiniz icin.

Eray, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş