Ankara'da Mazda Ustası Tavsiyesi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Moderatörün son düzenlenenleri:

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba, Ankarada mazda usta tavsiyesine bir usta daha ekleyelim dedim.
Eski kayanlar yetkili servis ustası serdar usta. Benim LPG yi goturdugum yerde çalışıyor. Bir ay içinde birkaç kere gittim. Ne zaman gitsem farklı mazda ile uğraşıyordu. Direk motor yaparken de gordum. 30 yıldır bu işte çalıştığını söyledi. 42 yanındaymış. İşini bilen birisi izlenimi yarattı.
uploadfromtaptalk1461440300844.jpg
Bu da harita gitmek isteyen olursa. Bakır kızılı mazda 3 u olan arkadaş tavsiye etti dersiniz. Gaz ayarlarini yaptırmış dersiniz. Ben forumun ismini vermiştim zaten.
Bir arada mazda 626 aracı var ve satiyormus. Araç diri gözüküyordu. İlana vermemiş. İki yıldır kullanıyormuş. bilginize.

Discovery cihazımdan gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Açık adresini de verelim tam olsun hocam... :)

Uzayçağı Cad. Keresteciler Sit. 1130. Sok., H Blok No : 42 Ostim ANKARA

0 532 630 49 32

Gökhan6778

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Arkadaşlar merhaba, Ankara'da mazdacılar olarak sıkıntı yaşıyoruz. Aslında şöyle bir söylentide olduğunu varsayabiliriz. Ankara'da usta bulamassak hiç biryerde bulmayız. Ortaklar mazda'ya geçen hafta ön balata ve direksiyon körükleri değişimi yaptırdım. Artık isim olarak değişikliğe gittiklerini mazdacılarda para kalmadığı için değiştirdiklerini espiri ile karışık söylediler. Velhasıl kelam kocaman Ankara'da mazda ustası yokkk...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba, Ankara'da mazdacılar olarak sıkıntı yaşıyoruz. Aslında şöyle bir söylentide olduğunu varsayabiliriz. Ankara'da usta bulamassak hiç biryerde bulmayız. Ortaklar mazda'ya geçen hafta ön balata ve direksiyon körükleri değişimi yaptırdım. Artık isim olarak değişikliğe gittiklerini mazdacılarda para kalmadığı için değiştirdiklerini espiri ile karışık söylediler. Velhasıl kelam kocaman Ankara'da mazda ustası yokkk...

Kısmen katılıyorum... Fakat; Mazda'nın bu ülkede hiç bir zaman "armut piş ağzıma düş" felsefesini benimsemediğini hesaba katmak gerekiyor... Mazda sahibi bir şeyleri araştıracak, arayacak, bulacak, bilecek... Elindeki aracının dilinden anlayacak... :)

Bunları yaparsa; orta halli şehirde bile dilinden anlayan ustayı bulabilir, yapmıyorsa da; Ankara gibi şehirde Mazda ustası yok diyerek işin kolayına kaçabilir.

:)

Gökhan6778

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Kesinlikle haklısınız ama şöyle birşey var yaklaşık 4 yıldır araç bizde ve 3 aydır bende ben aracı almaya karar verdiğimden bu yana 2 yıl geçmiş bulunmakta araştırmadığım parçası bulamadığım parçası mevcut değil usta konusunda deneme yanılma yöntemi malesef bazen sağlıklı olmuyor ve geri dönüşü olmuyor. En basitinden motorun sağ kısmında devirdaim ile bağlantı kısmından motor altına kadar bir yağ nemlenmesi mevcut olduğunu gördümki herzaman arabanın altına girerek kontrolünü sağlamayı seven birisiyim. Araba konusunda titiz ve hassas biriyim. Örnek vermek gerekirse vites burcu kafamı aşırı kurcalıyor. Bu yüzden Muğla gören servisi ile iletişime geçmiş bulunmaktayım kendilerinden geri dönüş bekliyorum gerekli olan parça için sorunumu kısaca açıklarsam gerçi ne kadar sorun olduğuda tartışılabilir. Vitesi herhangi birine taktığım zaman boştaymış gibi oynatabiliyorum. Forum yöneticimizden Oğuzhan abinin yaptığı gibi değişimden sonra çözüleceğini düşünüyorum. Biraz karışık yazdım ama gerçekten usta bulması çok zor onu biliyorum. Eğer İstanbul'a gitme imkanım olsa direk Adem ustaya giderdim. Bu konuda gerçekten tavsiyelerinizi bekliyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

ben de ortaklar mazda yasin ustaya gidiyorum, 2 hafta önce dış aks kafaları değişimi iç aks tamiri için gitmiştim
şimdiye kadar problem yaşamadım, dükkanın ismi değişmiş ama kendisinin bindiği araba gümrük girişli 626, çok da sevdiğini söylemişti, parçaları sen alıp getirirsin o da montajını yapar
siz memnun kalmadınız mı?

edit: ama motor rektefiye işi, triger işi baskı balat gibi ağır bakımlarda adem ustaya çufçuflarım:) işimi sağlama almak için
geri kalan işlemler için yasin usta yeterli bence

Gökhan6778

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Memnuyetten ziyade emin olamadım samimiyetlerine sonuçta basit balata ve direksiyon körüğü değişimi yapıldı. Değişimden sonra disklerde çizikler meydana geldiki kesinlikle orada yapılan işçilikten kaynaklandığını düşünmüyorum yanlış anlaşılmak istemiyorum. Diskleri balata değişimi sırasında tornalatmak aklıma gelmediği için meydana geldi çizikler. Usta arayışım devam ediyor bulana kadar ortaklara devam edeceğim. Bahsettiğim yağ nemlenmesi için gerçekten usta endişem mevcut ortaklara sorduğumda uygun işçilik fiyatıda verdiler Yasin usta bölgedeki sızıntının keçeden kaynaklandığını söyledi ama sizinde dediğiniz gibi adem ustayı düşünmeye başladım.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Memnuyetten ziyade emin olamadım samimiyetlerine sonuçta basit balata ve direksiyon körüğü değişimi yapıldı. Değişimden sonra disklerde çizikler meydana geldiki kesinlikle orada yapılan işçilikten kaynaklandığını düşünmüyorum yanlış anlaşılmak istemiyorum. Diskleri balata değişimi sırasında tornalatmak aklıma gelmediği için meydana geldi çizikler. Usta arayışım devam ediyor bulana kadar ortaklara devam edeceğim. Bahsettiğim yağ nemlenmesi için gerçekten usta endişem mevcut ortaklara sorduğumda uygun işçilik fiyatıda verdiler Yasin usta bölgedeki sızıntının keçeden kaynaklandığını söyledi ama sizinde dediğiniz gibi adem ustayı düşünmeye başladım.

face deki grupta bir de REM oto diye bir yer paylaşılmıştı, mazda cheryy suzuki falan yazıyor tabelada
şaşmaz halkbankası yanındaki sokaktaymış galiba
adem ustaya her zaman gidemeyiz, bir kere gidip a dan z ye elden geçirmeli

Gökhan6778

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
aynen abi hatırladım paylaşılmıştı. Önce gidip ustaların fikrini alarak yaptırmaya karar verirsem yaptırıyorum. Abi gerçekten kararsızım bu konuda sonuçta keçe için devirdaim triger vs. parçalar sökülerek yapılacak olan bir işlem senin fikrin nedir?

thranduil

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba arkadaşlar iki yıldır aracımın bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. Önceleri BAŞAYAR son iki bakımıda OPAN da. Servis ücretleri malumunuz çok abartılı ayrıca buna rağmen aldığım hizmetin kalitesinden ve güvenilirliğinden hiçbir zaman memnun kalmadım. Uzun arayışlarım sonunda bayram öncesi aracımı REM OTO ya götürdüm. Daha önce buraya bir arkadaş daha yazmış, kesinlikle hepimiz için söylüyorum Ankarada aradığımız ustalık burdadır. Mazda konusunda gerçekten ustalar, çok ilgililer, güler yüzlüler, bilgi paylaşıyorlar. Ben her konuda çok memnun kaldım. Tavsiye ederim. Adresinide yazayım sizler için;

Bahçekapı mah. Sanayi blv. 2470. sok. (halkbank bitişiği) 2/A Şaşmaz
remotoservis06@gmail.com

Bekir Usta : 0542 276 17 26
Ekrem Usta : 0535 830 01 49

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar iki yıldır aracımın bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. Önceleri BAŞAYAR son iki bakımıda OPAN da. Servis ücretleri malumunuz çok abartılı ayrıca buna rağmen aldığım hizmetin kalitesinden ve güvenilirliğinden hiçbir zaman memnun kalmadım. Uzun arayışlarım sonunda bayram öncesi aracımı REM OTO ya götürdüm. Daha önce buraya bir arkadaş daha yazmış, kesinlikle hepimiz için söylüyorum Ankarada aradığımız ustalık burdadır. Mazda konusunda gerçekten ustalar, çok ilgililer, güler yüzlüler, bilgi paylaşıyorlar. Ben her konuda çok memnun kaldım. Tavsiye ederim. Adresinide yazayım sizler için;

Bahçekapı mah. Sanayi blv. 2470. sok. (halkbank bitişiği) 2/A Şaşmaz
remotoservis06@gmail.com

Bekir Usta : 0542 276 17 26
Ekrem Usta : 0535 830 01 49
Bilgilendirme için teşekkürler, ilgili konuya da eklenmiştir. :)

Mazda Usta Tavsiyeleri

.

fearless_33

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Abilerim değerli büyüklerim. Selamlar. Önemli bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. 2006 model Sedan Mazda 3 yavru için bakım yaptırmam gerekiyor. Triptonic şanzıman yağı kontrolü gerekirse değişimi, motorda ki titreme sorunu, ilk defa bugün yaptı ilk Marsta hep alırdı ama almadı stop etti. Kısacası araca baştan sona bakım yaptırmak lazım. Servisi düşündüm ama o kadar param yok. Mayıs ayına kadar ciddi borç altindayim. Ama buda yapılmak zorunda. Sizlerden fikir istiyorum abilerim. Ne yapmam lazım. Var mı tavsiye ustanız yada illa servis mi? Simdiden teşekkür ederim saygilarimla ...

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Illa servis gerekmez diye dusunuyorum, muhakkak iyi usta bulunur. Hangi ilde/ilcedesiniz? Orada bulunanlar birini onerebilir size. Tiptronik vites yag degisimi cok da pahali olmasa gerek, 2010 honda civic icin 60 bin bakimi (tiptronic sanziman yagi degisimi dahil) 200 tl tutmustu 6 ay once. Ama diger bahsettiginiz motor titremesi sorunuyla ilgili fikrim yok, baktirilmasi gerekli. Daha detayli yardimci olacaklar cikacaktir mutlaka.

fearless_33

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Uyarınız için teşekkür ederim Holydao bilgileri eksik yazmışım. Ankara da havaalani yolu uzerinde ikamet ediyorum. Ve inşallah dediginiz gibi bir sonuca ulaşabilirim. Teşekkürler ...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Forumda Usta tavsiyeleri kısmında arkadaşların önerdiği yerler var benim şahsi olarak şuraya git diyebileceğim Herter servisten başka bir yer yok şuan. Titreme başlangıcı tahminimce supap sıkıntısı baş gösteriyor olabilir, LPG vardır mutlaka aracınızda, LPG ile kaç bin km yapıldı ortalama ve hiç supap değişimi yaptınız mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnşallah titremenin sonucunda subap teşhisi konulmaz... Herter Yetkili Servis'te Garaj indirimi var ancak senin bütçeye ne kadar uyar bilemem. Forumda; Usta Tavsiyeleri bölümünde REM otoyu tavsiye eden olmuştu, bi araştır istersen.

fearless_33

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Aracı ben izmirden almıştım 125.000 km de şu anda. Ne zamandan beri lpg var bilmiyorum. Landirenzo var üzerinde ve tahminimce subap değişimi yapılmadı. Bir taraftan da arastiyorum ve sanırım herter den başka seçeneğim olmayacak

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
herterin siz degerli uyelerimize indirimide var bence gidip bi cayini icin

Üst Alt