Ankarada LPG Ustası Tavsiyeleriniz

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
arkadaşlar benim lpg de tekleme ve benzinden lpg ye geçişte stop edtme problemi var, bir de filtrelerini değiştirmek istiyorum
lpg regülatörüne baktırayım, enjektörlere ve ayarlara baktırayım
kendime iyi bir yer bulayım istedim
cumartesi mocana gideyim diyordum ama onlar da sadece brc ye bakıyorlarmış
muhtemelen mavi denizler de öyledir, sormadım henüz
onun dışında 1-2 saattir nette bunu araştırıyorum

tavsiye edilen yerler şöyle:

1-uludağ oto (tartarini yetkili servisi)
2- Yaldızlar
3-Özzirve- memduh usta
4-üstün otogaz(birden fazla var,hangisi emin değilim)
5-gün otogaz
6-eymen otogaz
7-olgun otogaz

bir de kocaelindeki faruk sevgili ustanın bir yerde yazdığı ustaar var,i bazıları yukarda da geçiyor (yaldızlar,mavi denizler,üstün oto,kantaş oto ....)

sizin tavsiyeniz ne olur? bunlardan tanıdığınız var mı?
seçenek çok, arayıp sormak lazım, belki bazıları sadece belli markalara bakıyorlardır

yoksa direk tartarinin servisi olan yere mi gitsem?

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Memduh ustaya ben prins için gitmiştim. Gerçekten ustalar. Ama tartariniye bakarlar mı bilmiyorum. Bakıyolarsa tavsiye ederim

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Memduh ustaya ben prins için gitmiştim. Gerçekten ustalar. Ama tartariniye bakarlar mı bilmiyorum. Bakıyolarsa tavsiye ederim
memduh ustayı bayağı öven olmuş; sitesinde sadece prins montajları var, muhtemelen bakmıyordur;
müsait zamanda arayacağım bakalım

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
faruk sevgili usta bildiğim kadarıyla brc servisi; tavsiye ettiği yerler de brc servisleri, şöyle bir baktım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tavsiye için teşekkürler canım kardeşim...

Genel olarak durum şöyle; bayilik sistemine bağlı kalmayan servislerde her türlü markaya bakacak teknik ekipman oluyor, eğer işten anlıyorsa da, ayar bakım gibi işler sorunsuz hallediliyor...

Denizli'de Mutlu Otogaz var 8 yıldır tanırım, ara sıra gider muhabbete takılırım, çaylarını içerim, sisteme de baktırırım... İşyerinin tabelasında bu guzumda bulunan Romano ibaresi yoktu... Yine çaya sohbete gittiğimde bunu dile getirdim, şimdi ben Romano ustası mı bulacam artık dediğimde, ustam gitti çekmecenin birisini açtı ve bir sürü kablo içinden Romano'ya uyanı buldu, guzuya taktı ve kontrol etti, sorun sıkıntı yok dedi...

Hatta; sistem çok güzel, OBD'li sistem montajı yapmışlar çok sorun çıkartmaz demişti...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benli otogaz
0312 278 07 13
Yeni başkent sanayi sitesi 1756sok batıkent yenimahalle ankara
Benim arabama buralar da gaz ayarı -yapamamışlardi bende tavsiye üzerine buraya !gitmiştim birçok markaya bakıyor tartarini ye bakar mi bilmiyorum sormak lazım işinden anlayan bir esnaf işin içinden çıkamazs,a direk fabrika ile irtibat kuruyor benimkinde öyle olmuştu ve sorun düzelmisti ustalığı ve esnafligi iyi biri ben komple sistemi değiştirmeyi göze almıştım paragöz biri olsa belki de değiştirirdi ama gerekirse değiştirelim dememe rağmen ayar için sistem mi değişir ne gerek var demişti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benli otogaz
0312 278 07 13
Yeni başkent sanayi sitesi 1756sok batıkent yenimahalle ankara
Benim arabama buralar da gaz ayarı -yapamamışlardi bende tavsiye üzerine buraya !gitmiştim birçok markaya bakıyor tartarini ye bakar mi bilmiyorum sormak lazım işinden anlayan bir esnaf işin içinden çıkamazs,a direk fabrika ile irtibat kuruyor benimkinde öyle olmuştu ve sorun düzelmisti ustalığı ve esnafligi iyi biri ben komple sistemi değiştirmeyi göze almıştım paragöz biri olsa belki de değiştirirdi ama gerekirse değiştirelim dememe rağmen ayar için sistem mi değişir ne gerek var demişti

Çok güzel hareketler bunlar... Böyle esnafların; Allah işini gücünü rast getirsin... ;)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Çok güzel hareketler bunlar... Böyle esnafların; Allah işini gücünü rast getirsin... ;)
Amin abi böyle esnaf bulmak zor gerçekten adam beni hiç tanımadığı halde çok yardımcı oldu iş bitince denemeye çık düzelmiş mi dedi benim de keçiörene gidip gelmem lazımdi sanayi ile keçiören arası 20-25km arası ücreti vereyim dedim yok önce dene git gel verirsin dedi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Amin abi böyle esnaf bulmak zor gerçekten adam beni hiç tanımadığı halde çok yardımcı oldu iş bitince denemeye çık düzelmiş mi dedi benim de keçiörene gidip gelmem lazımdi sanayi ile keçiören arası 20-25km arası ücreti vereyim dedim yok önce dene git gel verirsin dedi
Alkışlar sayın abime

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bence bu durum biraz da kişinin nasibi ile ilgili... Eğer parası bereketli ise ve o para cebinde kalacaksa Allah böyle ustalarla karşılaştırıyor... ;)

Ama nasipte yoksa da; lastiğin sibobu bile günlerce uğraştırabiliyor.

Bir pazar günü evdeki kapının menteşesini tamir etmem gerek basit bir pul lazım oldu, sanayi kapalıdır diyerek gitmedim ve şehrin ücra köşelerinde bulunan üç ayrı yapı marketleri gezdim bulamadım, dönüşte sanayiden geçeyim de bi bakayım dedim, bir tane açık dükkan buldum adama derdimi anlattım, pulları buldu verdi ve para almadı sağolsun... Eve geldiğimde kilometreye baktım 60 kilometre yapmışım, dedim zaten ben bu pullara fazla fazla ödemişim... :D

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bence bu durum biraz da kişinin nasibi ile ilgili... Eğer parası bereketli ise ve o para cebinde kalacaksa Allah böyle ustalarla karşılaştırıyor... ;)

Ama nasipte yoksa da; lastiğin sibobu bile günlerce uğraştırabiliyor.

Bir pazar günü evdeki kapının menteşesini tamir etmem gerek basit bir pul lazım oldu, sanayi kapalıdır diyerek gitmedim ve şehrin ücra köşelerinde bulunan üç ayrı yapı marketleri gezdim bulamadım, dönüşte sanayiden geçeyim de bi bakayım dedim, bir tane açık dükkan buldum adama derdimi anlattım, pulları buldu verdi ve para almadı sağolsun... Eve geldiğimde kilometreye baktım 60 kilometre yapmışım, dedim zaten ben bu pullara fazla fazla ödemişim... :D
aynen öyle veli abi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
veli abinin de dediği gibi Allah korkusu olan, aldığı parayı hak etmeye dikkat eden birilerini bulmak lazım
ama para çıkacak olduğu zaman da çıkıyor, yapacak bir şey yok, tecrübe bazen böyle kazanılıyor :)

benli otogaz yabancı gelmedi bana, ya netten gördüm ya da, benim arabayı gösterdiğim usta da başkent sanayi sitesinde orada görmüş olabilirim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
veli abinin de dediği gibi Allah korkusu olan, aldığı parayı hak etmeye dikkat eden birilerini bulmak lazım
ama para çıkacak olduğu zaman da çıkıyor, yapacak bir şey yok, tecrübe bazen böyle kazanılıyor :)

benli otogaz yabancı gelmedi bana, ya netten gördüm ya da, benim arabayı gösterdiğim usta da başkent sanayi sitesinde orada görmüş olabilirim
Gidip bi göster derim yada ara sor tartarini ye bakıyorsa lpg sistemi ile bir sıkıntı varsa yardımcı olur benim tanıdığım ve anladığım kadarıyla düzgün birisi en azından bilmiyorsa. Bilmiyorum diyor başka ustalar gibi şu mu ki bu mu ki deyip herşeyi kucaklayıp deneme yanılma yoluna başvurmuyor

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Gidip bi göster derim yada ara sor tartarini ye bakıyorsa lpg sistemi ile bir sıkıntı varsa yardımcı olur benim tanıdığım ve anladığım kadarıyla düzgün birisi en azından bilmiyorsa. Bilmiyorum diyor başka ustalar gibi şu mu ki bu mu ki deyip herşeyi kucaklayıp deneme yanılma yoluna başvurmuyor
arayacam telefonda sıkıntı var, cumartesiye kadar arayacaklarımı arayacam bakalım
ona göre birine giderim

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Aracında hangi marka kit varsa onun servisine git bence.
bakalım [member=65]Murat[/member]
ecu yu pc ye bağlayıp baksınlar , genel bir kontrolden de geçsin istiyorum,
arayacağım yerler var ona göre karar verecem, belki direk servise giderim ,çünkü eve yakın bir yerde

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=8]karardvn[/member] rıdvan hocam
bu elemanlar pc ye bağlayıp bakıyorlar mı?
enjektörlerin durumunu hiç bilmiyorum, onların değişmesi gerekiyorsa ne yapayım?

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
[member=8]karardvn[/member] rıdvan hocam
bu elemanlar pc ye bağlayıp bakıyorlar mı?
enjektörlerin durumunu hiç bilmiyorum, onların değişmesi gerekiyorsa ne yapayım?
Bence önemli olan işinden anlayan bir lpg ustası yoksaki anlamadıktan sonra servis falan hikaye ben burda çok gittim servise adam bobin buji buji kablosuna bağladı işi onları yeni değiştirdim dedim o zaman gaz kelebeği dedi onu da gösterdim gaz kelebeği çok iyi sıkıntı yok dediler adam hala ateşleme sistemine attı çamuru işi bilmiyorum demedi ama tavsiye ettiğim yer bağladı bilgisayara bu araba iyi bile gidiyor dedi herşeyi alt üst etmişler dedi güzel bir ayar yaptı başka bir yerinde sıkıntı yok dedi ve ondan sonra 6ay kullandım hiçbir sıkıntı yapmadı çok şükür

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hangi ve neyin servisi ??
tartarini servisi/bayisi
uludağ oto diye bir yer abi, nette onu gördüm sadece,
telefonda sıkıntı olduğu için başta verdiğim hiçbir yeri arayamadım, net bilgim yok hiçbiri hakkında,
ama hepsi nette birilerinin gidip memnun kaldığı yerler

Üst Alt