Alpina'dan 50. Doğumgünü Şerefine İki Özel Model

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Alpina 50. doğumgünü şerefine iki özel model hazırladı.B5 Bi-Turbo ile B6 Bi-Turbo esas alınarak oluşturulan seri, Edition 50 ve firmanın kurucusu olan Burkard Bovensiepen’in imzasını bulunduran piano-black panellerle, “1965-2015” simgesinin bulunduğu siyah el yapımı deri koltuklarla, paspaslarla ve anahtarlıklarla süslendi.

En büyük değişiklik ise 4.4 litrelik V8 motorda yapıldı. Firma, yük yoğunluğu ve termal kararlılığın yanı sıra hava akımı optimizasyonuna da oldukça önem verdi ve birçok motor parçasını “uzun ömürlü yüksek performans” mantığına uygun şekilde geliştirdi.

600 beygir güç ve 800 Nm tork değerlerine sahip olan Edition 50, Alman modifiye markasının şimdiye kadar üretmiş olduğu en hızlı yol arabası ünvanını aldı. Bu rakamlar, standart B5 Bi-Turbo ile B6 Bi-Turbo’ya oranla 60 Hp ve 70 Nm’lik ekstra değerler sunmaktadır.

Alpina ilerleyen süreçte tamamlayacağı 50 adet Saloon (veya Estate) ile 50 adet Coupe’nin oldukça sınırlı bir kısmını 117,800 Euro’dan başlayan fiyatlarla İngiltere piyasasına sunacağını duyurdu. 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Çocukluğumdan beri hayran olduğum firmadır kendileri... :)
 
Üst Alt