Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Almera Macerası

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında romulus tarafından paylaşıldı.

1. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Ne demişler, büyük lokma ye ama büyük konuşma. 626 dan sonra C segment arac almam diye sağda solda yaygara yaparken yine yolumuz C arabaya düştü.
    Aslında gönlüm 6 dan yana ama bütçe sıkıntısından dolayı, istediğim ayarda 6 bulamamış olmanın verdiği ümitsizlik vede bu aracın tanıdık,bildik oluşu ve bütcemi aşmaması, (biraderin ödeme kolaylığı sağlaması), arabasız olmayışı gibi elimde olmayan nedenlerden ötürü istemeteyerekte olsa Almera sahibi olmuş oldum. Aracı kullanmışlığım yok denecek kadar az, henüz almaya gitmedim,müsait bir zamanda inşallah. Lakin az bir süre kullandığımda (o dönemde 626 kullanıcısı olarak) iyi hoş ama bir Mazda konforu daha doğrusu Mazda değilde 626 konforu yok dedirtmişti bana.
    Geçici bir süre Almera ile birlikte olmayı düşünüyorum.Yine büyük konuşmayıp kısmet ne zamana kadarsa diyelim.Bakalım, 1-2 haftadır 626 binmişliğim yok, birde alana kadar bir hafta geçecek, belki de 3 haftalık bu süre bana o konforu unuttururda rahat rahat bineriz. Allahım tüm garaj üyelerinin gönlüne versin...

Ekli Dosyalar:

incirinaltı ve bayraktar bunu beğendi.
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin.

romulus bunu beğendi.
  3. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun Güle Güle Kullanın..

Tapatalk

romulus bunu beğendi.
  4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Hayırlı olsun :) almeranın sedanı varmış hiç haberim yoktu :)

romulus bunu beğendi.
  5. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

romulus bunu beğendi.
  6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun, kötü bir seçenek değil

romulus bunu beğendi.
  7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah. :)

Ben de bakmıştım bunlara ama tasarımı hoşuma gitmedi.

romulus bunu beğendi.
  8. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Çok teşekkür ederim herkese.

Aslında 2007-2008 yıllarında bu kasaya hasta olup hayran hayran bakardım.Zaten geniş olmayan bir araç olduğu için HB si hiç cazip gelmiyordu bana.

Eyvallah abi.Nesi hoş ki dermişim :)

Nissancılarda bir alem arkadaş, Almeranın + ve - lerini sıraladıkları yazıdaki şu maddeye dikkat;

9.Takla atma riski mazdadan sonra en düşük araçlardandır. Amortisör duruş şekli ^ şeklindedir. Ön genişlik arka taraftan daha fazladır.

Efendilerinin önünde eğiliyorlar mı ne :).Şaka bir yana dürüst yazmalarını tebrik ediyorum.En azından bazı kulupler gibi fanlığa kadar uzatmamışlar işi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ekim 2016
  9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun. Fiyat performans araçlarından biri.
    Kazasız belasız kullanın

romulus bunu beğendi.
  10. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Almera da standart C sınıfı Japonlardan biri sonuçta genel olarak diğerlerinin aynıdır, ufak tefek de olsa farklılıklar olabilir. ben Mercedes lerin en az takla atma oranı olan araçlardan olduğunu düşünüyordum doğrusu,

romulus bunu beğendi.
  11. suleyman

suleyman Katılımcı

hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın nissanınızı
    nissan iyidir ama nissancıları hiç karıştırmayın:) forumlardaki cevapsız sorularımı ekran görüntüsü yapıp toplayacağım bir gün

12. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hayırlı olsun bence güzel bir araç memnun kalırsınız.

romulus bunu beğendi.
  13. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Hayırlı olsun kazasız belasız günler de kullanın inşallah

romulus bunu beğendi.
  14. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Bende oyle biliyordum hocam. Halada ayni dusunuyorum. Mercedes ve BMW yi otomobil sinifina koymamislar demekki. Yoksa onlar otoysa bizimkiler ne? Sorusu cikarki...

immmir bunu beğendi.
  15. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Hayırlı olsun. 626 bakmadan önce birisinin önerisiyle Primera bakmıştım. Bütçemi aştığı için değerlendirmeye almadım. Almera da o sıralar gözüme çarpmıştı da hoş araçlar ama tabi 626'yı gördüğümde etkilendiğim gibi etkilenmedim.

Kazasız belasız keyifle binmenizi dilerim. E bir 626 - Almera kıyaslaması alırız artık. Her ne kadar farklı sınıf olsalar da.

romulus, mustafayk ve ezmocesteri bunu beğendi.
  16. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Primera kesinlikle uzak durulmasi gereken bir arac. Su yeni kasa olanlarindan bahsediyorum. (Gene buyuk konusuyorum galiba :) ) Şoyleki kasasina motoru 1.6 az geldigi icin ozellikle rampalarda cok sikinti yasatiyormus.
    Tatafsiz bir karsilastirma beklemeyin benden. 626 nin eline su dokemez.
    @hakan_emre hocam su sirin babayi nasil allayip pulladiysan bir kac tuyoda bana verde almerayi bir an once elimden cikarayim:)

hakan_emre ve domestos bunu beğendi.
  17. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    benim de yolum mazda ile kesişmeden önce aklımda almera vardı, iyi bir araç sayılır bence de
    elektronik arıza çıkarmadığı sürece sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum

romulus bunu beğendi.
  18. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Hayırlı olsun, Nissan iyidir bence, sonuçta kardeş sayılırlar, olmasalarda aynı topraktan geliyorlar:) Pulsar geldi, bakalım ne olacak Nissan C segmente aradığını bulabilcek mi?...bir de Suzuki Baleno' yu unutmamak gerek...rekabet kızışıyor....bizimkiler de ses yok neredeyse....

romulus bunu beğendi.
  19. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Evet arkadaşlar aracı dün gece getirdim. Beni bekleyen iki sürpriz vardı ve ikisi de negatifti.Birincisi ön cam çatlamış, diğeri lpg kaynaklı galiba arıza ışığı yanması.Kocaeli Kayseri 670 km yol yaptım. Pek araç karşılaştırmalarını iyi yapamam ama dilim döndüğünce izah etmeye çalışırsam,öncelikle negatif yönlerinde başlayarak;
    -Nissan ı Renault aldı diye biliyordum yanılmışım, safkan Japonmuş, rüzgar sesi bundada mevcut :)
    -Yol ve motor sesi özellikle 140 km den sonra rahatsız etmeye başlıyor.Üzerindeki lastikler götürür ama 3 yıllık,etkisi büyüktür.
    -Konfor olarak 626 nın epey gerisinde.
    -İç hacmi bu bikaç ayda değişmemiş:( Sanırım C araclarının tamamını rafa kaldırmalıyım.
    -1,5 motorun getirisi olarak rampalarda isteksiz gördüm ben,sanırım yüklü iken net bir şekilde belli eder.Biz iki kişi ve yükümüzde yoktu.
    Pozitif yönlerine gelecek olursak;
    -Yol tutuşu ve direksiyon hissi güven veriyor.Bu özelliği bir çok araçtan üstün.
    -Vites geçişleri oldukça yumuşak,hızlanması tatminkar.
    -Ortalama 140 km/st lik hızla (Ankaraya kadar pek düşmedi hızım) 9 lt lpg tüketimi mevcut.Bu değer çok altına çekilebilir.
    -Şehiriçi otosu deyince en alınabilir otomobil olabilir.

Esasen Almeraya'da haksızlık etmeyeyim, kendinden dört yaş küçük 626 ile hele ki uzun yol karşılaştırması yapmak çimci bir atı kumcu bir şampiyonla yarıştırmak gibi oluyor.

Kısacası donanım,elektronik stabilite,arıza çıkarmaması,Japon menşeili olması ile Almera tercih edilebilir otomobil. Ama benim gözüm 6 da.

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Şirin Baba iyidir, Almera'da iyidir ama 626 daha iyidir :)

Çok uzun yol yapmıyorsanız, performans olarak çok beklentiniz yoksa Almera sizi fazlasıyla memnun eder bence.

Mazda'ya 6 ya bütçeniz yetmezse 2001+ Maxima düşünün derim. Hatta 3.0 motor sizi korkutmazsa Nissan'ın Amerikan pazarı için ürettiği İnfiniti İ30 :)

mustafayk ve romulus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş