Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alman Devlerini Geride Bıraktı

Konu, 'Toyota' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  [​IMG]

  İki yıldır sahip olduğu “En Değerli Otomobil Markası” başarısını bu sene de sürdüren Toyota; BMW, Mercedes-Benz gibi ünlü lüks otomobil devlerini de geride bırakmayı başardı. BrandZ’nin En Değerli 100 Global Şirket çalışmasında yer bulan Toyota böylece genel en değerli şirketler sıralamasında 26. sıraya yükseldi.

  Yapılan araştırmaya göre marka değerinin 28.9 milyar dolar olan Toyota’nın, 26.3 milyar dolarlık BMW ve 21.7 milyar dolarlık Mercedes-Benz’e ciddi bir fark attığını görüyoruz. Bu sıralamada diğer en değerli otomobil şirketleri ise şöyle: Honda, Ford, Nissan, Audi, Volkswagen, Land Rover ve Lexus.

  Genel sıralamadaki en değerli 10 şirketin değerlerinin düzenli bir şekilde arttığını gördüğümüz listede, otomobil üreticileri için aynı kader geçerli değil. ABD ve Çin pazarında büyük başarılar elde eden otomobil üreticileri, daralan Avrupa pazarında büyük sıkıntılar yaşıyor. BrandZ’nin oluşturduğu 13 kategorinin ikisi sadece önceki ekonomik olarak daralma sürecinden sonra toparlanamayan şirketleri oluşturuyor. Bunlardan birisi de otomobil sektörü.
   
 2. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Coca Colanın en büyük rakibi Toyota ;D
   

Sayfayı Paylaş