Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık - Mazda 626 GE 92-97 Model Arıyorum

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında aurora tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Merhaba Arkadaşlar,

2016 Şubat ayında 92-97 model arası sedan 626 almayı planlıyorum. Bütçem 12.000 TL. Fakat araç içime sinerse ve gerçekten tertemiz masrafsız ve kaçırılmayacak bir araçsa 1000-1500 TL kadar bütçe arttırabilirim.

Araçta aradığım özellikler ve genel koşullar;
    - Başta belirttiğim gibi Şubat ayında alım yapmayı planlıyorum. Daha erken olmaz gibi fakat aradığımı buluncaya kadar 1-2 ay bekleyebilirim.
    - Klima, LPG, manuel vites olması şart fakat şart olmamakla birlikte ABS olması tercihim.
    - Bakımları zamanında yapılmış, eğer temiz ise km pek problem değil.
    - İç döşemeler, özellikle göğüs, kapı döşemeleri ve koltuklar temiz olmalı.
    - İzmir'de ya da İzmir'e yakın olması tercihim. Bu forumdaki ortama çok ısındığımdan aslında aracı görüp biliyorsanız ve tamam bu kesin olur derseniz o ile de gidebilirim.
    - Bazı araç sahipleri LPG 23-25 krş/km, ş.içi 10-11lt/100 km gibi değerler paylaşmış. Bu bakımdan bilindik veya forumdan bir araç ilk tercihlerim arasında olur.
    - Mazdacı Ayhan'ın namını duydum. Belirttiğim tarihlerde elinde araç olması durumda bütçem dahilinde bakabilirim.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

domestos ve Olgun bunu beğendi.
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Merhaba , öncelikle kolay gelsin.
    Bu aralar fiyatlar tavan durumunda 90-91 kasalar 12-13 civarı satılmayı bekliyorken 92-97 modelin temizini 12-13 gibi bulabilmek için gerçekten şanslı olmak gerekiyor.
    Bizler elimizden geldiğince bulabildiğimiz ilanları paylaşırız siz de bu arada aşağıdaki konuyu takip ederseniz faydası olacaktır..

http://www.mazdagaraj.com/konular/4170-bu-arac-hakkindaki-yorumlariniz-nelerdir-iii.html

3. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    @hagakure, teşekkürler. Bahsettiğin konuya da göz attım. Abonelik de ekledim. Evet fiyatlar geçen yıla göre özellikle 323'lerde epey artmış gördüğüm kadarıyla. Az önce @emytoget 'in konusunu gördüm de bir ihtimal hala satıştadır diye konu sonuna kadar mesajları tek tek okudum. Meğer satışı iptal etmiş. :D Kısmet bakalım ne denk gelecek. Pek acelem de yok. İlk arabam olacağından içime de sinsin istiyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı kısmetler.

5. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Xedos 6 için satılıktı o da benimkinden önce satıldı:)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Şubat ayına kadar nasipse bi tombak kasa buluruz elbet ama fiyat o civarda olur mu bilinmez... :)

Abs şartını kaldırabilirsin, olmayanlardaki fren sistemi de güvenilir ve güzel, DOHC motorlarda bakımsız değilse, kilometre pek sorun olmuyor, yakıt olarak şehir içinde 11-13 litre lpg tükettiği doğrudur, uzun yolda da 7-8 litreleri görebilirsin, Mazdacı Ayhan'ı tavsiye ederim, Düzce'ye Mazda sahibi olmak için giden herkesin rahatlıkla cebine ve kafasına göre Mazda bulabileceği bir yer.

Hakkında hayırlısı.

KenanBilir bunu beğendi.
  7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Umarım en kısa zamanda gönlünüzdeki araca sahip olursunuz :)

8. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    @Oğuzhan, iyi dileklerin için teşekkür ederim. Umuyorum 3-4 aya kadar 626 sahibi olarak deneyimlerimi paylaşmış olacağım. :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  9. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Alırken fazlaca kontrol ettir. En önemli kriter ise satıcı aracı ne kadar süredir kullanıyor olmalı...

10. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Daha önce bahsettiğim beyaz 92 model 626 bu sabah itibariyle alınmıştır. Sigorta araştırıyorum. Bir yerden 880 TL fiyat verdiler. Bir yerden de 489 TL fiyat verdiler. Yarın da bir yerden fiyat alacağız. Ne değişken fiyatlar var yahu.

- Aldık geldik, sol ön lastik hava kaçırıyormuş. Meğer bir çivi bir de delik varmış. İkisi de yapıldı.

- Kumanda anahtarını yenileteyim dedim, anahtarı kopyaladılar, merkezi kilit iki anahtarda da çalışıyordu. Yeni anahtarı kontakta denedi, çıkardı, merkezi kilit çalışmaz oldu. Ses var görüntü var ama iki anahtarla da kumandadan kilitleyip açmıyor. Ses geliyor, alarm ötüyor ama kilit mekanızması çalışmıyor. Elektrikçiye gösterdik, tetikleyici bozulmuştur dedi. Hiç birşeye dokunulmadı bile. Çok ilginç bir arıza. Bu konuda fikriniz varsa deneyebilirim.

- Noterden çıktık geldik, tamirciye götürdük. Bindi, denedi. Benim tahmin ettiğimden de iyiymiş, temizmiş dedi. 2 gün önce Europa, brodway tavsiye Adam kelimesi kelimesine "Bu arabada konfor var, tam uzun yol arabası, bu paralara brodway alsan konforun k'si yok" dedi. :) "Ama, parçası zor bulunuyor işte" demeyi de ihmal etmedi. Debriyaj pedalının oraları yağladı, boşluğu aldı. Haftaya rulmanlara bakılacak. Sonra da rot balans ile şimdilik bakımları bitireceğiz umarım.

- Rolanti ilk çalıştırmada 1100'de birkaç saniye bekleyip 500-600 civarında ve sabit kalıyor. Vites geçişlerinde kavrama esnasında Rolanti düşüklüğü sarsıntı yaratıyor. Bu konuya da bir çözüm getirmek lazım.

Konu kapatılabilir. :)

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş