Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık Mazda 3 İmpressive. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında Hancı tarafından paylaşıldı.

1. Hancı

Hancı Sessiz

45 bin tl civarı 2. El bir araba almayı düşünüyorum arkadaşlar. Eşim de kullanacağı için otomatik vites olmasına karar verdim. VW golf, Astra hb , honda civic hb, mazda 3 impressive den birini tercih etmeyi düşünüyorum. Mazda hiç düşünmüyordum ama bir mazda fanatiği arkadaşım çooookk övdü. Araba da şekil olarak çok güzel olunca ben de almaya karar vermiştim. Daha önce kalitesi ve sorunluzluğunu duymuştum ayrıca. Ama mazda 3 impressive hakkında yaptığım araştırmada biraz canım sıkıldı aracın eksik yönleri ile ilgili. Bazı forumlarda 17 madde halinde sıralanmış eksik yönleri. Biraz tereddüt ettim .
    Tercihimde yardımcı olabilir misiniz
    Çok hız merakım yok ama arabanın güçlü olmasını istiyorum. Mazda otomatik vitesi ve motor gücüyle beni mutlu eder mi sizce?

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    @Hancı konuya buradan devam edebilirsiniz. Şu 17 olumsuz maddeyi merak ettim paylaşabilirsen daha detaylı yardımcı olabiliriz. Hakkında şimdiden hayırlısı olsun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    PekosBill bunu beğendi.
  3. Hancı

Hancı Sessiz

Kapıların belli bir sürate ulaşınca kendi kendine kilitlenmemesi. 2004 model aracımda bu özellik vardı. Koltuğun üzerinde unuttuğum cüzdanım kırmızı ışıkta çalınma teşebbüsü geçirdi ama kapılar otomatik kilitlendiği için sadece teşebbüs olarak kaldı.

2. Müzik sistemi kötü değil ancak çok kaliteli olduğu da söylenemez. Sanrım ülkemizde olmayan bose opsiyonu bunun için var.

3. Anahtarı kontaktan alınca veya arabayı kilitleyince aynaların kendi kendine kapanıyor olmasını beklerdim. Aynayı otomatik yapıp bu özelliği eklememek garip.

4. Arabayı kilitleyince camların ve sunroof’un da kapanması hoş olurdu.

5. Cam açma/kapama kumanda düğmelerinin aydınlatmasının olmaması gerçekten izah edilmesi mümkün olmayan bir durum. Kol dayama bölümünün de aydınlatması olmaması gece yolculuğunda fark edilecek bir eksiklik.
    Daha önce de dile getirildiği gibi araç içinden bagaj açmak için çeşitli komboların gerekli olması iyi olmamış. Bunun yerine kapılar ve bagaj otomatik kilitlense ve benzin deposu kumandasının yanında bagaj için de bir kumanda olsa her şey çok daha kolay olurmuş.

8. Bagaj içindeki döşemeler biraz daha kalın, daha çok sabitlenmiş ve daha fazla alanı kaplıyor olabilirdi.

9. Kesinlikle daha iyi bir ses izolasyonu beklerdim. Bu konu Japon arabalarının yumuşak karnı ancak bize navigasyonu, deri döşemeyi, AFL’yi, Bose’yi, BT’yi gerek yok diye seçtirmeyen mantık gerekli olan daha iyi bir izolasyonu da sunmalı.
    Bunları kopyalıyorum.
    Bunun yanı sıra kaçıncı vites olduğunu göstermemesi, hararet göstergesinin olmaması, yakıt tüketimi de vardı.

domestos bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tek tek irdelendiğinde eksiklik olarak kabul edilen şeyler. Fakat mazda felsefesi ile fayda maliyet oranı ayrıca sanayi ile haşır neşir olmayışı tercih edilebilirliğini ön plana çıkartıyor.

hagakure bunu beğendi.
  5. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

45 bin TL civarında alacagınızı belirttiğiniz diğer modelleri Mazda 3 le karşılaştırmasını yapınca zaten oklar Mazda 3 ü gösterecektir.
    C segment bir araçta koltuk ısıtma ön cam ısıtma arka araç izleme sistemi gibi bahsettiğiniz diğer araçlarda olmayan donanımlar zaten Mazda yı seçtiriyor. Bu donanım golf cıvıc astra da yok olsa zaten hurdasını 45 bine vermezler.
    Alacagınız araç otomatik oldugu için ilk önceliğiniz sorunsuz şanzıman hissedilmeyen vites geçişleri olsun astra golf ve cıvıc kullanmıs biri olarak içlerinde en iyisi Mazda 3 diyebilirim.

Yukarda kopyala yapıştır yaptıgınız maddeler kişiye göre değişen tercihler.
    1.Kapıları manuel de kilitleyebilirsiniz
    2.Müzik sistemi gayet kaliteli
    3.Modül ekleyip yapanlar var bunları
    4.2009 2011 arası impressive lerde kumanda dan kapanıyor
    5.2011 90. yıl özel üretim impressive de oldukca aydınlatma var. 2012 lerde bagaj kumandadan açılıyor.
    8.Bundan şikayet maksadını anlayamadım gercekten saçma
    9.Japonların genelinde izolasyon böyle
    Kaçıncı viteste oldugunu mnuel konumdayken gösteriyor. Otomatik kullanırken hangi konumdaysa onu gösteriyor.
    Yakıt tüketimi olarak sınıfındakilerden çok yakmayan bir araç.

Vereceğiniz miktara göre alacagınız en donanımlı ve sorunsuz araç Mazda 3

6. Hancı

Hancı Sessiz

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlar lpg taktırmamı tavsiye eder misiniz veya lpg li ise alacağım araç nelere dikkat edeyim

7. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Aracım 2010 model mazda 3 hb.Ön cam ısıtma,açma kapama düğmeleri aydınlatmalı.100 tl ye mal ettiğim kapı eşiği aydınlatması ve karşılama aydınlatmaları mevcut.Kumandadan sunroof dahil açma kapama işlemleri yapılıyor.Aracım manuel olduğu için otomatik hakkında çok fazla birşey söyleyemem.Kapılar ile güvenlik önlemi olarak belli süratlerde otomatik kapanmıyor fakat el frenini çekmediğiniz zaman bagaj kapağı açılmıyor.Işıklarda bagajdan gerçekleşecek hırsızlıklar için önlemi mevcut.Aynalar ve kapı kilitleme alışkanlık olduğunda otomatik açılıp kapanmasını çok da aramıyorsunuz ama maliyeti çok olmayan bir modülle bunu yaptırabilirsiniz.Yol sesi ve rüzgar sesi klasik japon araçlarında olduğu gibi.Motor sesini güzel bulduğum için bana dokunmadı.4 senedir kullanıyorum aracı yağını suyunu koydum bindim şükür hiç bir arızasını görmedim.Yaşanan arızaların da hepsini forumda görebilirsin.Kim ne arıza yaşıyorsa neyden şikayetçiyse herkes yazar burda kafa kafaya verip çözümünü tartışırız.Direksiyon karşılaştırdığın modellere göre sert fakat onlardan kat kat daha hisli bir yapıya sahip.Ben aracı 4 sene lpg olmadan kullandım yakıt tüketimimi de forumdaki konularda paylaştım.Bu sene lpg düşünüyorum çünkü düğün balayı derken çok yol görünüyor önümde.Lpg'li araç alacaksan ilk önce lpg'nin kaç km'dir takılı olduğunu öğren bence.

maytalman52 bunu beğendi.
  8. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Kumanda düğmeleri ışıksız, en büyük eksiklik bu bence (eğer eksiklik sayılırsa). Ses izolasyonu konusuna da katılıyordum amma; aynı sınıf sayılabilecek sıfır bir alman'a bindikten sonra, Mazda 3'ün bu konuda da bariz daha iyi olduğu sonucuna vardım. Ses sisteminin orjinal halinde basını tizini çok net alabilirsiniz, yine bindiğim navigasyonlu alman'a göre kat be kat daha iyidir..

9. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Lpg li ise kaç km de takıldıgı ve özellikle lpg kitinin markası önemli.
    Siz taktıracaksanız Brc öneririm. Tabi diğer italyan markalar da uyumlu

10. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    14 yıllık bir mazda 626 kullanıcıcısı olarak ilk ve tek tercih mazda diyorum, bu üç olur 6 olur 626 olur ya da lantis olur, arızasızlık, sağlamlık, yol tutuşu görüntü, çekicilik vb özellikler olarak asla diğerleriyle kıyaslanmayacak kadar farklıdır. Bence bir eksi yönü var o da bizi çok ilgilendirmez, eğer alıp hemen satıp kar etmeyi düşünmüyorsanız, çünkü diğer rakipleri gibi hemen elden çıkarabileceğiniz bir araç değil mazda. Zaten az bulunduğu ve piyasada çok tutmadığı için bu kalite ve özellikleri diğerlerinden epey ucuza alabiliyoruz.
    Ben olsam o paraya D segmenti olan bir Mazda 6 alırım, aralarında epey kullanım ve rahtlık farkı olduğunu düşünüyorum, ama tercih sizin. Bir de Lpg düşünüyorsanız diğer rakiplerinde üç gün düzgün çalışır üç gün nazlanır. Bunlarda ilk gün sanki kırk yıllık LPG li gibi sorunsuz çalışır. İstediğiniz marka kiti monte edin çok nazlanmaz, iyi bir montaj yapıldığı sürece.
    Bu benim ikinci 626 arabam. 2009 da BRC monte ettirdim, bn BRC den çok memnun değilim ama bu arabayla ilgili değil, eski BRC değil eskiden daha sağlamdı sanki. Ya da ben çok şey bekledim. Ama bun da bile araç sorunsuz çalışıyor.

Kısaca Mazda'ya geçerseniz doğru tercih yapmış olursunuz. Gönlünüze göre olsun.

domestos, isler.ramazan ve hakan_emre bunu beğendi.
  11. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bu 17 madde haricinde, emsallerine göre çok fazla artısı var bu aracın onları da araştırıp yazsınlar bari de gerçekten kıyaslamışlar diyelim...

civler ve domestos bunu beğendi.
  12. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    @Hancı almaktan vazgeçtiniz sanırım :)

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mesajını yazmış ve gitmiş, belki bir kaç kişi yardımcı olmak adına ne cevap yazmıştır diye merak bile edilmemiş ki, bir daha uğranılmamış... :)

14. mcvc

mcvc Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 - impress
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - HB
    Mazda' yi kullanmadan yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum. maddeler olsaydı iyi olurdu dediklerimiz. yol sesine katılmıyorum. iş gereği bir çok araç kullandım. bundan sonra Mazda' dan başka araca binermiyim bilmiyorum.

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş