Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık İkinci El Sıralı Lpg Sistemi Ekipmanları

Konu, 'Alınık - Diğer' kısmında atsızbey tarafından paylaşıldı.

1. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Arkadaşlar biliyorsunuz yeni bir araç aldım. Ancak üzerindeki voltran lpg sistemi biraz sıkıntılı. Aracın gidişinde bir problem yok ancak lpg de devir dalgalanması ve sarsıntılı çalışma var.Bu yüzden lpg sistemini değiştirmeyi düşünüyorum. Elinde sağlam brc lovato zavoli atiker vs. lpg sistemi olan arkadaşlar benimle irtibaya geçerse sevinirim.Daha önce bir arkadaş atiker sistemi satiyordu o zaman ihtiyaç yoktu o aklıma grldi ve olabilir diye düşündüm. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam whatsapp ı yüklediyseniz ordan yazıyorum ;)

3. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Hemen yüklüyorum :)

4. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Hakan cepten internet çok yavaş.Allah razı olsun sende halden anlıyorsun. ;) ve çok hızlısın maşallah. Hemen bakıyorum ilana Teşekkürler.

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam siz değerli üyelerimiz için burdayız ;)

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O arkadaş atiker sistemini çok uygun fiyata sattı maalesef hocam... Sistemden anlayan bi ustaya göster önce boşuna masraf etme derim... Kullanım ömrünü tamamladıysa o ayrı...

Sıralı mı bu sistem?

7. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Sen ne ara aldın bu aracı ne diyelim yeni parçalar hayırlı olsun diyelim.Hala Bursa dayım. Yarın döneceğim kısmetolursa.Karabuk e gider gitmez bir tartarini bayisi ile ggörüşüp montajın ayarların yapılabilirligini öğreneceğim.Sonrasi kolay anlaşırız seninle.Sende böyle bişey olmasına ayrıca sevindim Teşekkürler.

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam zaten düşünüyordum, İzmitte bir araçla anlaşmıştım. Sonra bu aracı gördüm. Sahibide sağolsun çok iyi biri çıktı. Normalde aracı Temmuz'un ilk haftası alacaktım ama iş yerinden izin alamayınca kaldı işte. Araç sahibini aradım; kusura bakmayın size yalancı çıktım diye. O da sağolsun araç senindir ne zaman istersen gel dedi :)

9. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Evet abi hatırlıyorum fiyat gayet uygundu.Abi bende senin dediğin gibi sistemi kontrol ettirecem ama servisi yok hiçbir yerde.Internetten araştırıyorum servis istanbul dışında pek göremedim. Bende o arkadaşın sattığı gibi sorunsuz ikinci el bir sistem bulurum belki diye düşündüm. Zaten aracimda hazir tesisat var.Sanirim lpg beyni regülatör ve enjektörler lazım olacak.

10. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Evet abi sıralı

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Elinde bağlantı kablosu olan bi usta bul ve ayarları kontrol etsin, sonra da sistemde hava alan yer var mı kontrol edilsin... Su kaçıran yerler var mı bakılsın... Bunlardan emin olduktan sonra, ateşleme sistemi ve avans ayarı kontrol edilmeli.

Ayrıca; alakasız gelebilir ama, komple egsoz sistemi kontrol edilsin, kaçak varsa da tekleme yapabiliyor... Tecrübe ettiğimiz vakidir...

Kolay gelsin.

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öncelikle, iyi bir usta bul... O markanın servisi mi kaldı ki... LPG işinden anlayan her usta bütün sistemlerden anlar... Tabi iyi bir usta ise...

Denizli de benim ustam var, hangi sistemi söylersen söyle "anlamam" diye bir kelime yok lügatında... Önemli olan ustayı bulabilmek...

13. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Lpg nin mantığı tektir. Tüm kitler aynı mantıkla çalışır. Bu araba kullanmayı bilen kişinin tüm arabaları kullanabilmesi gibi bir şeydir. Yeter ki anahtar elinde olsun. Eğer lpg cinin elinde yazılım ve kablo varsa iyi bir lpg ci sisteminizi düzeltebilir.

14. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Sıralı sistem olunca o markanın yazılımı falan gerekir diye düşünüyorum. Bu yüzden sistemi gözden çıkarmıştım.Ancak dediginiz gibi memlekete gidince mazda 3 üme :'( brc montajı yapan ustaya gostereyim.Hayırlısı.Daha önce kullandığım toyota xli aynı motordu ve onda normal tüp vardı ve tesadüf oda voltran dı. Ama onda bir sorun yoktu. Araştırdığım kadarıyla voltran sıralı işinde berbatmış.

15. karardvn

karardvn Aktif

karabükteki ustalara pek güvenme derim benden sana dost tavsiyesi ben 6 ay uğraştım bi ayar yapamadılar izmitte mi ne nurettin usta vardı sanırsam tartarini takıyor genelde onunla görüş derim adresini bulamadım bulduğum da gönderirim

16. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Tartarini konusunda haklı olabilirsin doğrudur. Ancak brc konusunda Karabük sistem otogaz meşhurdur. Dediğin gibi tartarini olursa artık başka bir yere yaptırırız montajı.

17. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    TARTARİNİ, isabet olmuş ;D

18. karardvn

karardvn Aktif

ben tartarini den bahsetmedim hepsi aynı anlamında demiştim

19. karardvn

karardvn Aktif