Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık Bl Kasa Hb Mazda 3 İmpressive Yardımınıza İhtiyacım Var

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında DontBeNormal tarafından paylaşıldı.

1. DontBeNormal

DontBeNormal Sessiz

sevgili mazdagaraj forum , aile abilerim kardeşlerim cümletten selamun aleyküm

aranıza katılmamdaki sebep önceliğim mazda3 hakkında araştırma yaparken arayışa girmem ikincisi ise çoğu konudaki şeffaf yorumlarınız cevaplarınız marka fanboyluğundan öte herkesin samimi ve sıcak olduğu ailevi bir ortamdır .

sevgili mazdagaraj üyeleri abilerim kardeşlerim 45 bin tlye kadar Mazda3 impressive bakıyorum 2009 - 2013 arasındaki kasalar olduğunu sanıyorum vede sanırım en full versıyonu impressive olarak geçiyor?

esasında ben bir japon severim iki araç arasında ciddi manada muallakta kaldım
    birinci seçenegim honda civic sport 1.8 2006 2010 manuel yada tam otomatik şanzuman i swift haric...

Honda civic 1.8 sport kasası malum types kasası fakat 4 kapı modelini dusunuyorum

bu araç için istenilen faiş rakamlardan ötürü farklı arayışlar içine girdim Japondan şaşmamak kaidesi ile :)

ve uzun övgü ve tavsiyeler üzerine Mazda3 düşünür oldum
    mazda 3 bu kasadan düşünüyorum sanrufflu ve full paket olan görseli ekliyorum.

mazda3 de bu mavi siyah beyaz renkler arasıdna gidip geliyorum :)

evet sevgili aile aranıza malum yeni katıldım size karşı samimi ve kafamdaki soruları buraya yansıtmaya çalıştığım düşüdügüm araçları da açık beyan belirttim
    resimler hakkında telif hakkı olmaması icin özel resimler seçmeye çalıştım
    ben hb araçlar seviyorum bana daha spor daha genç işi geliyor malum yaşta 25 :)

honda da ki baktıgım araçta tam otomatik ve sorunsuz bir şanzuman arkadaşlar
    ve okuduğum kadari ile mazda 3 deki 4 ileri otomatik şanzuman daha sorunsuzmuş?

benim aradığım araç 60 ila 100 bine kadar lpg donusumu yapılmış 1.6 impressive donanımlı araçlar

almam hakkında epey yorum ve konu okudum fakat kafamdaki soruları sizlere yöneltmek istiyorum

gözümü korkutan şey evet bir honda veya x markaları kadar hızlı satışı olan bir marka degil insalarda bu alğı oluşmamış
    fakat şöylede bir husus var Mazda marka araç alan adam kolay kolay satmaz Mazdaya binenden başka araça binmez :)

piyasası nasıl belirttiğim özellikte araçlar kaç paralara kadar alınır arkdaşlar?
    bakımları ağırmıdır kronik problem varmıdır?
    lpg donusumleri ile yakıt ortalamaları nelerdir?
    otomatik sanzumanda su km ye kadar alınır dedıgınız bı aralık varmı ?
    parça tedariği nasıldır ?
    aldıktan sonra 2 3 sene binmeyi planlıyorum
    2.elde değer kaybı çokmudur ?

bu konular hakkında ve kıyasladığım araç hakkında şeffaf yorumlarınıza olumlu olumsuz açığım yazacak olan her kardeşe abiye klavyesinden ötürü teşekkür ederim.

nasip olursa aileye katılmak sizlerin arasında yer almak güzel bir hissiyat olacaktır :cool:

surcu lisanım var ise affola bir başka araç ile kıyaslamamın doğru yanlış yada forumda bole seylere izin verilip verilmediğini bilmiyorum umarım hoş ve anlayışla karşılanırım saygılar sevgiler ^^

maytalman52 ve domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öncelikle senin de fark ettiğin ve yazdığın noktadan giriyorum konuya. Her hangi bir marka fanatikliğimiz olmadı olmasını da ilk önce bu ortam izin vermiyor doğal olarak :) aramızda mazda arabası olmayan bir çok arkadaşımız da var ve olacaktır.

Bütçene göre temiz mazda 3 bl ve hb kasa bulabilmen senin nasibine bağlı son dönemde daha doğrusu son 2,5 yıldır fiyatlar hep yükselişte maalesef.

Yine de; bütçeye göre alabileceğin en donanımlı ve parasının hakkını veren tek seçenek gibi.

Otomatik şanzıman arızası hemen hemen yok gibi. Direksiyon ve vites topuzu soyulmaları kronik sorun diyebilirim. Birde 60 ila 100 bin kilometre aralığında lpg kaynaklı sübop sorunu olabiliyor maliyeti de 2 bin ile 4 bin lira aralığında çıkıyor. Lpg tasarrufu düşünüldüğünde de değecek bir meblağ bence.

Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun canım kardeşim. :)

DontBeNormal ve kadir bunu beğendi.
  3. PekosBill

PekosBill Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazdada karar kılmakla kesinlikle dogru yapmışın. benimde durumum aşagı yukarı senle aynı ben sedan bakıyorum sadece :) nerdeyse 2 aydır takipteyim 10 gün daha bakıp olmazsa 2009 passata yönelecegim. hondanın alanınıda satanını da anlamakta zorlanmaya başladım. adamlar hondayı binmek için degil nerdeyse sadece alıp satmak için varlar. sıfırı 75 bin lira olan arabanın 2011 hatta 2009 bilmem kaç bin km de olan modelini 55-60 binden alıp satmak neyin kafasıdır anlamış degilim. şimdiye kadar bulurdum aslında ama ikinci eldeki tecrübesizliğimden dolayı olmadı sanırım ve kısmet birazda. sana tavsiyem varsa zamanın vazgeçme gün içinde ara sıra bakıver çıkıyor temiz araçlar. araç kadar satana da dikkat et ortalık tam anlamıyla üç kagıtçı dolu. LPG takılı olmayanlar LPG li araçlardan daha düşük fiyat olarak bence LPGsiz bulup dönüşümünü kendin yaptırman daha mantıklı.https://www.sahibinden.com/ilan/vas...s-bakimli-57000-km-de-mazda-3-307073590/detay 45 e düşebilir bi görüş derim yeni kondu. düşmezse sen 46 ya çık bence :) her ikimizde hakkımızda hayırlısı olsun..

hakan_emre ve DontBeNormal bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlandaki araç temiz ve düşük kilometreli ama fiyat çok uçuk. Daha lpg montajı yapılacağı düşünülürse 43-44 iyi fiyat olur.

DontBeNormal bunu beğendi.
  5. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

@DontBeNormal kardeşim kesinlikle BL kasa M3 derim...
    1.8 hb cıvıc te otomatik olarak i-shift şanzıman var başka şanzımanı var mı bilmiyorum. 2009 modelini bir arkadaşım aldı merak ettim bi kullanayım dedim manuel kullansam daha sarsıntısız vites değiştirirdim heralde. Arabanın otomatikle alakası yok ayrıca bu şanzıman hakkında acayip şikayet var sorun yaşayan da çok. 1.6 sedan cıvıclerin şanzımanıyla yakından uzaktan alakası yok. Arac en ufak virajda 60 km hızla espyi devreye soktu ben aynı virajı mazda 3 ümle 90 la dönüyorum ama DSC de tık yok. Aracıma lpg montajı için çoruma gittiğimde orda vardı yine 1.8 hb montaj yapılmıs araca 2 gündür ayarıyla ugrasıyoruz arac ayar tutmuyor en sıkıntılı araclar biri demişti usta.
    Mazdanın şanzımanı tamamen sorunsuz ve sağlam. Alabilirseniz BL hb olarak 2011 model 90.yıl özel üretim alın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    DontBeNormal ve domestos bunu beğendi.
  6. DontBeNormal

DontBeNormal Sessiz

hmm gaz olayı bıraz problem sankı hadı bız kendımız gazsız alalım gazı taktıralım desek oda masraf .. ornegın 45 e gazsız al 46 47 eder ...
    bıde ısı bu yonu var :)

bakıyorum bakalm abi dedıgınız gıbı gazsız alıp kendımız yaptırsak bıle 47 sı olur bu ısın e sıgorta kasko 50 :)
    evet honda pıyasası bıraz sasırtıcı derecede kendını asmıs rakamlar çok faiş fakat alıcısı satısıcı oldugu ıcın alınıp satılıyor ınsanlar tarafından normale indirgenmiş bır durum ...

evet abı bende baktım fakat fıyat bıraz yuksek ... daha dıyolog halıne gırmedım cogunu favorılerıme ekleyıp takıp edıyorum ornegın 48 e koyuyorsa fıyat revızesı kac tl oluyor yada mısal mesaj atıyorum 43 e bırakırsanız gıbısınden takıbındeyım :)

abıcım hondalarda o bahsı gecen 1.8 kasa da 3 adet sanzuman tıpı mevcut soylekı bahsettıgınız gıbı i shift sanzuman otomatıklestırılmıs gecıslerı hıssetıryor ve tutulmayan bır sazuman en temızını 37 38 e alırsınız :) ondan harıcı gorselde ekledıgım sanzuman tıpı honda accordlardakı sanzuman gayet dayanıklı ve saglıklıdır uzun omurludur fakat rakam 47 den kapı acılıyor ona keza 6 ıler manuel vıtes secenegıde mevcuttur fakat TR de pek bulunmaz bulunanalarda km yada ıstenılen rakamlar çoktur :)
    bakalım bızde mazda bakıyoruz 90 yıl ozel serı ımpressıve ıle farkı edır abı doseme koltuk vs mı ben pek vakıf deglimde affına sıgınarakta nereden anlarım :)
    işte gecelerı fela bakıyorum sureklı duselerı favorılerıme eklıyorum.
    kızıcam en sonunda makyajına aldanıp hyundaı i20 alcam :D problemleri ile ugrascam durcam :))))

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  7. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

ezmocesteri bunu beğendi.
  8. DontBeNormal

DontBeNormal Sessiz

Son düzenleme: 6 Haziran 2016
    maytalman52 bunu beğendi.
  9. faroz_52

faroz_52 Aktif

Nick in gibi yap mazda al sürüden ayrıl 2012 öncesi hb alcaksan 90.yıl al sonrası zaten makyajlı Mazda ya vardır Yada yoktur.... :)

10. PekosBill

PekosBill Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    maytalman52 ve domestos bunu beğendi.
  11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Temiz ve düşük kilometreli...

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
  13. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Renk km çok iyi kesinlikle değerlendir @DontBeNormal
    bu araçlardan az oldugu için pek düşmüyor zaten sitede tek bu var şuan 2 tane daha vardı işan süresi doldu sanırım fiyatları da 50 ve üzeri yazılmıştı.
    2 hafta önce arkadaşıma beyaz renk 82 bin km de aldık 47500 ₺

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  14. faroz_52

faroz_52 Aktif

Renkte çok iyi kaçırmasan iyi edersin

15. faroz_52

faroz_52 Aktif

İş işten gecmeden şunu alacak olan alsın ah vah para etmez piyasa yükselmeden önce 44.500 e beyazını almıştık 90.yıl emsal sayılır şimdi yükselen piyasaya göre bi zahmet 46 da etsin....

maytalman52 bunu beğendi.
  16. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Dün konuyu açan arkadaşla konuştuk telefonda.Ona da dedim valla kendi aracımı satıp alırım bu 90.yılı dedim.

ezmocesteri, domestos ve maytalman52 bunu beğendi.
  17. DontBeNormal

DontBeNormal Sessiz

selamun aleykum hayırlı aksamlar aıle :) bende kendısı ile gorustum ama bana 47 den asagı ınmedı malum cebımde de o kadarı yok ben 45 bıne kadar bakıyorum 46 bıle demedı kendısı :)) bıde beyaz olmadığı için satılmadığı kaanatındeyım ama bu renkde çok yakısıklı :)

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Renkle alakalı değildir ilanda kalmasının sebebi bence, 45 bin de diret zaman zaman ara bu arada da 1-2 bin tl destek ara bence kaçırma

19. DontBeNormal

DontBeNormal Sessiz

kendisine farklı bır hesaptan 45 bın teklıf ettım bakalım bu mesaja ne yanıt verıcek :)
    aramalarımda cok rakamsal olarak oynamadı abılerım ^^

20. faroz_52

faroz_52 Aktif

Şu mesajlaşma işini bırakın ciddiyetsizlik olur hiç doğru bulmuyorum alıcı adam telefonu acar arar olmadımı bi baskasına arattır olmadı bi başkası

Sayfayı Paylaş