Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık B Segmenti Otomatik Vites Araç.

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Önceliğimiz Mazda2 olmak üzere B segmenti, (A segmenti de olabilir) otomatik, siyah, lacivert vb. renkler hariç, az yakan bir araç arıyoruz.

Üst limitimiz 35.000 TL, arabayı eşim kullanacak.

0.8, 1.0, 1.2 gibi cc bakımından düşük motorlu benzinli, olmazsa dizel, son çare olarakta lpg´li olabilir.

A segmentinde Citroen C1 ve Peugeot 107 modelleri ve B segmentinde yelpaze biraz daha geniş olsa da başta yazdığım gibi Mazda2 önceliğimiz, Smart forfour, Suzuki Splash dikkatimi çeken diğer modeller.

Eşim küçücük, fıçıcık, içi dolu turşucuk kıvamında bir araç istiyor. i20 bile istemiyor.

Son düzenleme: 26 Kasım 2015
    domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
  4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
  5. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Yeni kasa micraları tavsiye edebilirim.
    Hem satışı çok kolay hemde CVT şanzımanla 1.2 benzinlinin yakıt tüketimi oldukça iyi.
    Baz paketini almazsan donanım olarakta m3 ile yarışır.

6. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Merhaba Özgür,

Bizde bir adet Kia Picanto var ama düşünür müsünüz bilmem, ilanda falan değil, zaman zaman satıp yenilemeyi düşünüyorum ama içime sinen ikinci el araç bulmakta zorlanıyorum. 2011 model, 1,25 otomatik benzinli, aracı sıfır almıştım ilk el Kasım 2011'de, 2 yıl kız kardeşim kullandı, daha sonrasında ise eşim kullandı, şimdi de ben kullanıyorum (M3'ü hanıma kaptırdık), bakımları vs herşeyi çok düzgün bir araba, herşeyine kefilim, 52.000 km'de, rengi de bej.

Ne zaman satmayı düşünüp daha büyük üst model bişey alayım desem, kime nasıl güvenip de temiz bir otomatik araç bulacağımı bilemiyorum, yeni bir sıfır araç daha almak istemiyorum. Hal böyle olunca da elimdeki herşeyine güvendiğim araçla devam ediyorum.

Şu sıralar aklıma yatan araç malumunuz 2011-2012 Impressive M3 otomatik, veya 2012 ve sonrası Alfa Romeo Guiletta (bu da eşimin favorisi, M3'ü geri alabilmek için bundan almam lazımmış :))

Velhasıl, ille de benim aracım olmak zorunda değil tabi ki bazen hiç satmayı düşünmüyorum bile fakat Kia Picanto'yu tavsiye ederim, 100 km de 6,7/7 yakıt ortalaması var şehir içi, düşük hızlarda çok seri, hele kırmızı ışıkta nasıl seri kalkıyor basınca anlatamam çok zevkli, ama 40 km/h hızı geçince diğerleri geçmeye başlıyor garibimi :). Vergisi az, sorunsuz, küçük hacimli ve az emisyonlu motor, diğer bineklere göre yerden biraz yüksek (binince farkediliyor bariz şekilde) şekli şemali hoş bir araç.

Özgür, ezmocesteri ve Oğuzhan bunu beğendi.
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun denilebilir bence Özgür... :)

8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Aranan kan bulundumu :p

domestos bunu beğendi.
  9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha bakımlı ve geçmişini bileceğin araç denk gelene kadar bulundu bence... :)

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok mantıklı bence.

11. alper

alper Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Alüminyum Gri-Sedan
    bir arabanın daha önce nasıl ve kim tarafından kullanıldığını bilmek bence önemli:eek:

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  12. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Arabayı kullanacak olan eşim, ben hiçbir şekilde müdahil olmuyorum olaya, arabaları seçip gösteriyorum. Eşim tarafından arabanın modeli beğeni görürse neden olmasın. :)

ezmocesteri bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş