Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınık 35 Bin TL Civarında Otomatik Araç

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında chacha tarafından paylaşıldı.

1. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Selamlar,

konuda da belirttiğim gibi 35 bin TL civarında temiz ikinci el araç bakıyorum. Mazda olması şart değil ancak olursa tercih sebebidir. Otomatik ve mümkünse lpg li. LPG yoksa temiz benzinli de olur, lpg sini ben taktırırım. Sadece günlük 25 km işe gidiş gelişde kullanacağım, yakıtı düşük, vergisi düşük (mümkünse 6 yaş ve daha büyük), bakım maliyetleri ucuz ve satışda değer kaybı minimum olan bir araç arıyorum.

Eminim bu kriterlere uyan binlerce araç vardır ancak yukarıda saydıklarımın hepsinin üzerinde olansa aracım temiz ve bakımlı olması. Ben araçlarıma hep temiz baktım, düzenli bakım yaptırdım. Alacağım ikinci elin de böyle olmasını arzularım.

Selamlar,
    çağlar

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hakkınızda hayırlısı. Japon gurubu araçlarda bütçenize uyan bir çok araç vardır.

Kafanızdaki bir kaç marka modeli yazarsaniz ona göre bakalım...

3. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Mazda düşünmüyorsanız Seat ıbiza 2013 ve üstü model alınır. 1.2tsı

4. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Esasen evde bir tane mazdamız var şu anda. Dolayısıyla mazda olması şart değil. Seat Leon 2013 var kardeşimde, dizel otomatik. Onu da bi çok kez kullandım, Seatın araçları da fena değil. Ibiza 1.2 tsi vergi ve yakıt avantajı sağlayacaktır mutlaka, mantıklı bir seçim olabilir. Yeter ki ilk sahibi hor kullanmamış olsun.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Dizelden uzak durmuşsunuz, yakıt ekonomikliği açısından düşünülebilir ama sıkıntısız dizel bulmak zor oluyor tabi, 1.2 tsi motor Murat ın da söylediğigibi güzel bir seçenek olabilir.

6. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Özellikle dizelden uzak durmak gibi bir durumum yok aslında ancak ikinci el dizellere ne kadar güven olur bilinmez. O yüzden lpg tercih sebebim. Ancak temiz dizel olursa neden olmasın?

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Tarifteki araç mazda 3 ü işaret ediyor bence

9. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    km sinden dolayı acaba diyebilirim sadece (160,000). Onun dışında temiz gibi duruyor. Ankara'da olsa görülebilirdi.
    İkinci el araç konusu beni çok yormuştu geçtiğimiz bir kaç ay içinde. O yüzden gidip en beğendiğim m3 sıfır aldım. Şimdi de yine değişik alternatifler var önümüzde, bakalım hayırlısı olsun.

10. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bence Puntolara bakabilirsiniz, satışı kolay az yakar masrafsız arabadır.

11. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Eski bir konuyu tekrar canlandırayım fakat farklı bir bakış açısıyla...

İlk mesajımı şimdi tekrar okudum da, 2 ay içinde fikirlerim baya değişmiş. Son günlerde aradığım nerdeyse tek araç grubu var o da Mazda. Bir evde iki Mazda olmaz diye düşünürken şimdilerde neden olmasın diyorum.

Dolayısıyla konuyu tekrar revize edeyim ve özellikle Impressive (olmazsa bir alt model, sanırım Touring) donanımda otomatik, temiz ve az kullanılmış Mazda 3 arıyorum. Özellikle garajdan aracını satmak isteyen arkadaşlar veya tanıdıkları olursa iletişime geçebilirler. MAlum sitede çok fazla ilan var ancak hiçbirine güvenemiyorum açıkcası. Gerçi ilan açıklamasını küçük harflerle ve tek paragrafta ardı sıra yazanlar genelde gerçek sahipleri oluyor diye düşünüyorum, emin değilim.

Ankara civarı, 2008-2010 gibi modeller uygun olur herhalde, M3'lerde makyajlar hangi yıllarda yapıldı bilemiyorum...

Selamlar,

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Siz bk kasa mı bakıyorsunuz bl kasa mı ? İmpressive bl kasada var, ama o fiyatlarda tertemiz impressive bulabilir misiniz bakmak lazım.

13. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    İkinci araç olacaksa mazda 2 de olabilir.
    o fiyata 2 yaşında temiz bulunur diye düşünüyorum, LPG ile de 20 kuruş altında yakıtı olur :)

14. Aynı görüşteyim..

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-impressive-1.6-otomatik-lpg-plusnavigasyon-sistemi-196405884/detay

35 Bin liraya impressive bulamazsın, yukarıdaki ilan en düşük ve nispeten temiz bir impressive...

Aşağıdakı ilan ise; ilk kasanın son modeli dynamic donanım ama ne hikmetse touring ile adlandırılmış, çekik gözlü gardaşların bir bildiği vardır diyelim... Fiyat olarak 35 bine alınırsa yerindedir, fazlası zarar zaten... ;) Kazasız boyası yoktur diyor ama sanki fotoğraflarda sağ arka kapı boyalı gibi duruyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-temiz-kullanilmis-otomatik-full-mazda-3-196078116/detay

16. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Bl kasa bk dan sonra geliyor degil mi? Yil olarak da 2010 dan basliyor sanirim. Kasa farketmez benim icin yeter ki duzgun olsun.

17. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Mazda 2 de cok hos bir arac ancak zaten A segmenti bir arac var bende , onun yerine dusunuyorum yeni araci, otm kia picanto var, satisa cikardim dun. Onun satilmasina bagli biraz da...

18. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Vallahi dogru Veli abi, sag arka kapi resmen parliyo, ben sabaha kadar baksam goremezdim.:)

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda 3 lerde Kasa kodu alfabetik sıraya göre gidiyor...

2004-2009 ==> BK

2010-2013 ==> BL

2014 ve üzeri BM

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Evet bl benim kullandığım kasa tr de 2009-2013 modeller arasında mevcut. Satılık olmasa da Veli abinin arabayı al o zaman, Veli abi ye bir kötülük bir de iyilik yapmış olursun, iyilik şu bu aracı satarsa yeni kasadan başka bir şeye binmez çok aksi bir durum olmadıktan sonra, kötülük şu kış günü durduk yere borca girmiş olacak hiç hesapta yokken

Sayfayı Paylaş