Mazda 626 GE (1991-97) Aks Aktarma Mili

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
arkadaşlar benim arabanın sağ aks komple değişti.ancak aktarma mili arızalıymış kalkışlarda ve vites değişiminde silkeleme oluyor bunu değiştiren arkadaşlar varmı internetten baktım bulamadım bitane çıkma var 325 tl

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Forumda değiştiren görmedik. Siz Sivas'taydınız galiba, yaşandığınız şehirde Mazdadan anlayan iyi bir usta var, giderseniz size yol gösterir

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Benim 626 da aynısı olmuştu. Tosun Usta iç aksı tornacıda daralttırmıştı diye hatırlıyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mil dediğiniz şey arızalı nasıl olabilir ki? Sağdaki iki parça milin birbiriyle birleştiği kısım arızalıdır, boşluğu vardır. Onu da ustalar sıkılaştırır ve boşluk alınır. Artık tek parça olarak kullanılır fakat dediğiniz sarsıntı giderilir. Eğer aynı yerden bahsediyorsak tabi...

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mil dediğiniz şey arızalı nasıl olabilir ki? Sağdaki iki parça milin birbiriyle birleştiği kısım arızalıdır, boşluğu vardır. Onu da ustalar sıkılaştırır ve boşluk alınır. Artık tek parça olarak kullanılır fakat dediğiniz sarsıntı giderilir. Eğer aynı yerden bahsediyorsak tabi...
evet aynen öyle boşluk yapmış dedi eğer boşluk alınabiliyorsa ne iyi yoksa yandık çünki o tarafın aksı komle sıfır takıldı geriye aktarma mili kalıyor

Üst Alt