Akıllı Telefonda; SMS Aktarımı Olayı Nasıl Yapılıyor?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Akıllı telefonumu, şarjının akıllı bir kararlılıkta olmaması yüzünden değiştiriyorum, fakat hali hazırda toplu SMS gönderimi yaptığım için kayıtlı binlerce SMS kalıbı ve numarası mevcut...

Telefonculara sordum, ellerindeki cihazın Windows cihazları desteklemediğini söylediler.

Bu SMS'leri eski telefonumdan, yeni telefona aktarmanın pratik bir yolu var mı? :rolleyes:

Şimdiden, teşekkürler.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Her markanın pc uygulaması var abi. Mesela Samsung Suite vs gibi.
Google da aramnı tavsiye ederim. Ben daha once nokia telefonum icin pc den sms gonderip okuyabiliyordum. Mesajları falan silebiliyordum. Bu devirde farklı işlemlerde yapılması lazım :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Eski telefonumun pc arayüzü var ama SMS aktarma gibi bir seçenek yok maalesef.

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bir tane yazılım mevcut, her marka ve işletim sistemindeki telefonun içindeki her şeyi aktarabiliyor buna SMS'de dahil. Windows işletim sistemli telefon hiç denemedim ama android, ios gibi işletim sistemli her marka telefon ve tablette veri aktarımını sorunsuz gerçekleştirdi Veli abi.

Yazılımın adı : Wondershare Mobile Trans

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bir tane yazılım mevcut, her marka ve işletim sistemindeki telefonun içindeki her şeyi aktarabiliyor buna SMS'de dahil. Windows işletim sistemli telefon hiç denemedim ama android, ios gibi işletim sistemli her marka telefon ve tablette veri aktarımını sorunsuz gerçekleştirdi Veli abi.

Yazılımın adı : Wondershare Mobile Trans
Sağ olasın Kerim, akşama bi deneme yapayım bakalım... :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Program gerçekten çok işlevsel, tekrar teşekkürler Kerim. Fakat bizim telefonu program görmüyor maalesef. Bütün hevesim kaçtı şimdi. :(

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Yeni telefona bir hat tak abi, sonra lumiadaki bütün mesajları lenovodaki numaraya gönder. Sonra hatları değiş. Al sana copy paste :)

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kola gelsin Veli araştırmaya devam ediyorum aşağıdaki bilgi işine yarar mı?

Eski telefonunuzdaki o kıymetli SMS mesajları kaybolmasın istiyorsanız yapmanız gereken Google Play Store'daki "back-up / yedekleme" uygulamalarından birini indirip, eski telefonunuzdaki SMS mesajlarının yedeğini almak. Bunun için örneğin ücretsiz bir uygulama olan SMS Backup & Restore'u kullanabilirsiniz. Mesajlarınız .xml formatında kaydeden bu uygulama aracılığıyla dosyayı Bluetooth ile yeni telefonunuza göndermeniz ya da e-posta ve bulut gibi diğer hizmetleri de kullanmanız mümkün. Unutmayın, SMS aktarmak için yukarıdaki gibi bir uygulama kullanacaksınız, aynı uygulamanın yeni aldığını telefonda da yüklü olması gerekiyor.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sağ olasın abi. Sorun Lenovo tarafında değil, onu rahatlıkla gördü tanıdı hatta şu anki haliyle komple işletim sistemini ve uygulamaları yedekledim...

Sorun, eski telefonum HTC 8X'i mevcut programın desteklememesi, hatta bu gün danışmak için gittiğim telefoncu da aynı şeyi söylemişti...

Abi yedek alınacak smsler Lumia'da. Lumia destekli yazılım bulmak gerek
Lumia değil Hakan, HTC 8X :)

Son düzenleme:

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sağ olasın abi. Sorun Lenovo tarafında değil, onu rahatlıkla gördü tanıdı hatta şu anki haliyle komple işletim sistemini ve uygulamaları yedekledim...

Sorun, eski telefonum HTC 8X'i mevcut programın desteklememesi, hatta bu gün danışmak için gittiğim telefoncu da aynı şeyi söylemişti...

Lumia değil Hakan, HTC 8X :)
http://www.indirbedavaturkce.com/ht...r-ucretsiz-son-surum-yukle-free-download.html

bu program işini görür mü acaba

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Akıllı telefonumu, şarjının akıllı bir kararlılıkta olmaması yüzünden değiştiriyorum, fakat hali hazırda toplu SMS gönderimi yaptığım için kayıtlı binlerce SMS kalıbı ve numarası mevcut...

Telefonculara sordum, ellerindeki cihazın Windows cihazları desteklemediğini söylediler.

Bu SMS'leri eski telefonumdan, yeni telefona aktarmanın pratik bir yolu var mı? :rolleyes:

Şimdiden, teşekkürler.
Eğer tlf.larınız destekliyorsa Turkcell İletişim Merkezlerindeki CELLEBRITE cihazı sms leri de aktarıyor.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Abi lenovonun kendi yazılımı varsa ancak atabilirsin , benim asusta vardı ilk açılışta eşitlemek istediğin teli giriyorsun direk alıyordu , benim eskisi iphone olmasına rağmen eşitlemişti

tapatalk by zenfone2