Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Accord'a Dönüş

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Kısa bir civic macerasından sonra D sınıfına dönüş yaptım. Aslında civici alırken galerici arkadaş ''bak bunu alma beğenmezsin, 1 ay bekle accord gelecek araca aşık olacaksın'' demişti. Dediği aynen oldu, aracı ilk gördüğüm an vuruldum. Bu yaşta bu kadar temiz ve düzgün araç hayatım boyunca görmedim.

Araç 2004 model 2.4 190 hp ve ilk sahibinden alınma. Araç sahibi ile telefonda görüştüm önceki gün, bana uzun uzun her şey anlattı.

Araçta toplamda 3 parçada lokal boya var ve km. 202.000 de. Koltukları gördükten sonra km. orijinal değil diye şüphelendim :) çünkü koltuklarda en ufak bir yıpranma bile yoktu, hele arka koltuklar fabrikadan yeni çıkmış gibiydi :) Aracın orijinal halı paspasları tertemiz duruyor, stepne orijinal (krikoda filan toz zerresi bile yok), aracın 12 yıllık servis geçmişi ve belgeleri mevcut.

Araçta aradığım her şey mevcut; performans, bej deri koltuk, sunroof, dijital klima ve bardaklık :D Araç uzun yolda kullanıldığı, yıpratılmadığı ve lpg ile kullanılmadığı için oldukça diri kalmış. Bende lpg taktırmayı düşünmüyorum. Zaten ayda 500-600 km. anca yapıyorum, bu mesafe için araca yazık etmeye değmez.

2. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayirli olsun, Allah kaza bela vermesin. Motoru gorunce bende suphelendim kmden. Kazasis belasiz insallah...

Murat bunu beğendi.
  3. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun Murat..

Tapatalk

Murat bunu beğendi.
  4. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Hayirli olsun

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat bunu beğendi.
  5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Maşallah, çok harika görünüyor, Allah kaza bela vermesin, Allah birlikteliğinizi 1 yılı aşkın yapsın

Murat bunu beğendi.
  6. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Bence km orijinal degil. Sahibi satilmasin diye km yi artirmishayirli olsun masallah Allah kaza bela vermesin. Benim bu guzuyu lpgsiz doyurmayi gozum almazdi:)

Murat bunu beğendi.
  7. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok güzel tercih. Bence gayet memnun kalacaksınız.

Birebir aynısını (sadece rengi siyah, tek fark bu) 03 Ocak 2004'te karlı bir günde Maslak'tan teslim almıştım. BMW'den sonra geçtiğim bu araç bana hiçbir eksiklik hissettirmediği gibi sorunsuzluğu ile fark atmıştı. Bence Accord Honda'nın ürettiği en iyi araçtır. Sadece bu jenerasyondan sonra dizayn herkesin beğenisine hitap etmedi. Ama bu jenerasyonu beğenmeyen yoktu. Bir gün BMW bayisinde kabul memurları incelemiş, kullanmış ve kalitesine hayran kalmışlardı.

Tekrar hayırlı olsun. Bence çok doğru bir tercih.

Oğuzhan, Murat ve domestos bunu beğendi.
  8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun Murat :) Allah kaza bela vermesin

Murat bunu beğendi.
  9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun Murat abi. Araç hakkındaki İzlenimlerini sürekli paylaş. Bu kasanın bende hayranıyım.

Murat bunu beğendi.
  10. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bundan önceki rezil kasa kafamda yer ettiği için, Murat bana Accord aldım abi harika temizlikte dediğinde içim buruklaştı, sesim kısılacak gibi oldu ve hemen olduğum yere oturdum... :D :D Sadece; o kasayı beğenmiyorum diyebildim ama Murat; hayır abi bu kasa o bilindik meşhur rezil kasanın bir üst kasası dediğinde ancak kendime gelebilmiştim... :) :)

İşin şakası bir yana; bende o ilk karedeki motor fotoğrafını gördüğümde şok olmuştum... Ve hatta çoğumuzun yaptığı; "bunun kilometresini yükseltmişler" geyiğini yaptım.

Allah'ım kaza bela, nazar vermesin Murat, kendim almış gibi sevindim... Bu temizlikte devam ederse bu araç; Honda için müthiş reklam malzemesi olabilir, daha önce 1990 model Accord ile 1,6 milyon kilometre yapan kişinin rekorunu kırmak zor olmaz... :)

grafff ve Murat bunu beğendi.
  11. karardvn

karardvn Aktif

Hayırlı olsun abi araba çok güzel maşallah sorması ayıp kaça aldin

Murat bunu beğendi.
  12. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Hayırlı olsun Murat abi. Tip olarak Mazda 6 olmasa da gideri var. :) Konfor iç mekan kalitesi konusunda diğerleriyle karşılaştırma yaparsan ne durumda olur. Yakıtı nedir?

Murat bunu beğendi.
  13. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Murat hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günler de kullan. Araçla ilgili güzel bi yorum bekliyorum. Bende çok merak ettim. Cillop cillop maşallah. Birde fiyatı nedir meraktayim.

Discovery cihazımdan gönderildi

Murat bunu beğendi.
  14. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Hayırlı olsun,Allah kazdan beladan korusun...

Murat bunu beğendi.
  15. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Murat hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullan,

Murat bunu beğendi.
  16. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bu 1 yılı kesin aşar :D

ezmocesteri bunu beğendi.
  17. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Rakam konusuna topluca cevap vereyim, maliyet: 42500 TL Net piyasası yok 32-45 arası fiyat değişiyor. Bu aracın km. biraz düşük olsa muhtemelen 44-45 gibi bir fiyatı olurdu.

grafff bunu beğendi.
  18. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Benim görüşüme göre görüntü olarak 6'dan bir tık önde, hem spor hem sedan çok hoş görüntüsü var. İç mekan kalitesi güzel ama konforu test edemedim henüz. Çarşamba aracı aldım, ertesi gün izmire geldim :(

MutluTEKİR bunu beğendi.
  19. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Direksiyon simidi haricinde herşeyi güzel bir araç. Gri plastik görmeye dayanamıyorum arabanın içinde. Zamanında hastaydım bunlara. Acura nsx idi sanırsam amerika karşılığı. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

ezmocesteri ve Murat bunu beğendi.
  20. ahmetdag

ahmetdag Katılımcı

Hayırlı olsun bende 6 dan önce düşündüm 2.0 olani kıyaslamalarda 6 daha az yakıp daha iyi hızlandıgı için 6 yı aldim

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat ve ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş