Abi...Ne Zaman Ölürüm?

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Geçenlerde aracımın bakımını yaptırırken, diğer liftte de servis müdürü ile bir RX-8 müşterisi arasında hararetli konuşmalar geçiyor. Tabi ben ilgi ile dinlemiyorum kendilerini!

Ama kaçamadık, servis müdürü 'Mustafa Abi gelsene biraz' ve ben onlara yaklaştıktan sonra da 'Aha bu adama anlat, bu işin uzmanıdır' şeklinde ettiği 2 cümle ile beni işin içine çekti.

Araç hasar almış, yetkili servise çekilmiş, ama daha sonra sigorta başka bir yere çektirerek onarımını orada yaptırmış. Yaklaşık 6 ay önce olmuş bunlar... Şimdi araç sahibinin bazı şikayetleri var sürüşle ilgili ama servis müdürü der ki; ben bir şey yapamam, şasi hatalı onarılmış...

Beraber girdik altına inceledik, hataları gösterdik, niye hata yapılmış olabileceğini analiz ettik. Genç bana sordu;

- Abi ne olur bundan?

- Özetle söyleyeyim, ölürsün!

- Abi 6 aydır böyle kullanıyorum, ölmedim.

- Kardeşim, ben sana ölürsün diyorum, sen bana ne zaman diye soruyorsun. Allah bilir, ben bilemem.

Daha sonra tartışmaların sonunda arka yürür aksamın bel kemiği olan H tipi bağlantı merkezi söküldü, yere kondu. Ben de tekrar davet edildim. İnanır mısınız arka gergi kollarının montaj delikleri, kanırtılmaktan ovalleşmiş, artık kopma aşamasına gelmiş neredeyse... Bu sefer genç arkadaşa dedim ki;

- Demin ne zaman diye soruyordun, artık söyleyeyim; 3 vakte kadar!

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu konu kasko şirketleriyle sözleşme yapılırken muhakkak göz önünde bulundurulmalı. Kaskonun değil senin istediğin (kaskoyla anlaşmalı olan) Mazda servisi ne götürmene mani olacak sözleşmeye imza atılmamalı. Yoksa 3 vakte kadar kafayı duvarlara vurmaya başlarsınız :D

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
3 gün önceki Konya'daki kazayı çoğunuz duymuşsunuzdur. Görüntüleri görünce aklıma direk Mustafa abinin bu konusu geldi. Maalesef 2 can gitmiş, 6 kişi de yaralı. Kaza yapan ve neredeyse yok olan Murat daha önce de kazalı mıdır bilemiyorum ama bu işler belli ki artık yasal bir zemine oturtulmalı. Perte çıkan aracı tamir ettirip misal tekrar trafiğe çıkaramasınlar yada nebiliyim Abs'siz, havayastıksız araçlar şu tarih sonrası trafiğe çıkamayacak densin, bir şekilde şu görüntülerden kurtulalım artık. Yazık..

2r5xr85.jpg

21ottea.jpg

Aşağıdakilerder de başka bir kazadan, ne kadar benzer değil mi?

123wg76.jpg

2akigwg.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
4 yıl aralıksız kazalara baktım, araba kullanmaktan korkuyor olmuştum... Allah kaza bela vermesin... Allah korusun.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
20 yıldır oksi-asetilenin kaynak değil, lehimleme olduğunu anlatıyorum.

2014 model ilk kazası hatalı onarılmış bir araçta da benzer görüntüler görebilirsiniz ikinci kazada.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu tofaşların trafiğe çıkması yasak olmalı. İnsanları canı bu kadar ucuz olmamalı :(

Üst Alt