Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABD'den Volkswagen'e 1 Ay Süre

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  ABD'de San Francisco Federal Mahkemesi Yargıcı Charles Breyer, yanıltıcı yazılımla emisyon testlerini çarpıtan VW ile skandalı ortaya çıkaran EPA'ya çözüm konusunda anlaşma sağlamaları için bir ay mühlet tanıdı.

  ABD'de federal bir mahkeme, Volkswagen (VW) ve ABD Çevre Koruma Ajansına (EPA) emisyon manipülasyonun etkilenen araçların tamiri konusunda anlaşmaları için 24 Mart 2016'ya kadar süre verdi. San Francisco Federal Mahkemesi Yargıcı Charles Breyer, yanıltıcı yazılımla emisyon testlerini çarpıtan VW ile skandalı ortaya çıkaran EPA'ya çözüm konusunda anlaşma sağlamaları için bir ay süre tanıdı.

  Yanıltıcı yazılımdan etkilenen yaklaşık 600 bin aracın geri çağarılmasına yönelik talepleri hala yerine getirmeyen VW' in Avukatı Robert Giuffra, mahkemede şirketin ABD Adalet Bakanlığı, EPA ve California Çevre Koruma Ajansı ile görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini ifade etti. EPA ve Kalifornia Çevre Koruma Ajansı, ABD'de yaklaşık 600 bin dizel araçta bulunan yanıltıcı yazılımla emisyon testlerini çarpıtan VW'den geçen yılın kasım ayında araçların geri çağırılması için 45 iş gününde resmi bir plan sunulmasını talep etmişti.

  ABD Adalet Bakanlığı ise emisyon testi sonuçlarını maniple ettiğini kabul eden VW'e ocak başında 46 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı.
   
  emekli bunu beğendi.
 2. emekli

  emekli Katılımcı

  Şehir:
  AYDIN
  Araç Markası:
  Mazda 626 AT 2000
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz - Sedan
  emisyon olayı bize gelen araçlarda var mı yok mu varsa durum nedir konu hakkında bilgi var mı
   
 3. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  İlgili başlıkta çokça konuştuk bu konuyu abi, illaki vardır.
   
  emekli bunu beğendi.
 4. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Var abi... Ama bu ne bizim ülke yönetimi için önemli ne distribütör için önemli ne de araç sahipleri için önemli... :D :D

  Yani; adam çalıyor ama çalışıyor mantığı hakim...
   
  emekli bunu beğendi.
 5. Teknisyen

  Teknisyen Katılımcı

  Şehir:
  Samsun
  Araç Markası:
  Yok
  Araç Renk ve Tip:
  Yok
  Aslında sebebi o değil.Bizde vergilendirme ve cezalar Emisyona göre yapılmadığı için isterse egzozdan fabrika bacası gibi siyah duman çıkartsın.

  Halk arabası arkadaş USA'da bu yolla baya baya bir vergiden kaçtığı ve EPA değerlerinin canına okuduğu için ceza alacak.Türkiye'de yasal olarak bu konularda yaptırım yok bildiğim kadarı ile.Biz işin çevre ve sağlık tarafını umursamadığımız için yasa koyucular bunu ciddiye almadıkları için Türkiye'de mesele yok.
   

Sayfayı Paylaş