5. Mazdam Yolda...

Rabbim nasip ederse Eylülün 3. haftası yeni bir yol arkadaşım oluyor. Kendisi refleks donanıma sahip sedan ve manuel bir Mazda 3. Uzun süren ve git-gellerle dolu bir karar aşaması yaşadım. Umarım rabbim hayırlısını nasip etmiştir. :dua:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Şimdiden hayırlı olsun, canım kardeşim... Allah kaza bela vermesin... :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hayırlı olsun şimdiden abi, Allah kaza bela vermesin. Elindeki aracı bir ara satmaktan vaz mı geçmiştin ben mi yanlış hatırlıyorum. Galiba şuan sattın aracını değil mi ?

Hayırlı olsun şimdiden abi, Allah kaza bela vermesin. Elindeki aracı bir ara satmaktan vaz mı geçmiştin ben mi yanlış hatırlıyorum. Galiba şuan sattın aracını değil mi ?
Amin cümlemize inşallah. Doğru hatırlıyorsun,yukarıda da dediğim gibi biraz uzun ve git-gellerle dolu bir süreç oldu... Satayım mı-satmayayım mı, dizelini mi alayım- sky aktive mi. En son bunda karar kıldım, İnşallah hayırlısı olmuştur. Aracımı 18 ağustosta ilana koydum, sonra 3 gün kadar kaldırdım ilandan sonra tekrar yayınladım. Satma konusunda ise forumdan bir arkadaşımız 'badılcan' nickli Onur kardeşimiz abisi için talip oldu, bakalım p.tesi almaya gelecek, yoksa Mazda bayimiz Okan'la takas konusunda anlaştık. Mazda'nın 2. eli yok diyen insanlara şaşıyorum neye istinaden bunu söylerler anlamam. Aracın temizse, servis bakımların kayıtlıysa ve fiyatın abartılı değil gerçekçi bir fiyatsa bir hafta bile sürmüyor.Aslında kararsız kalmasam 1 hafta bile sürmezdi. Daha önceki Mazda 3 Dynamic aracımı da 2 günde satmıştım.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mazda pişmanlıktır... Neden daha önce sahip olmadım pişmanlığı... :)

Aslında piyasadaki bu algı beni hiç rahatsız etmiyor. Çünkü herkesin altında olmaması, bayağılaşmaması , markadaki ayrıcalık hissini güçlendirdiği gibi makul fiyatlara sahip olma olanağı veriyor. Yani araca değeri kadar para verip biniyoruz. VW gibi 5 liralık mala 10 liraya binmiyoruz. Bugün bir golfe 100000 tl verip binen insanlar var. Birde bakın Ford Mondeoların (2.el) fiyatı değerinin altında, aslında gerçekten beğendiğim bir araçtır. 2000 cc TDCİ 2009-2010 modelleri 42.000-50000 TL aralığında hemde titanyum modelleri. Ama bendeki bu mazda aşkı başka hiç bir markaya baktırmıyor. 'lanet olsun içimdeki Mazda sevgisine' (alıntıdır ciddiye alınmasın, yoksa bir pişmanlığım yok!)

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Manuel ve 16 jant ile bizden daha az yakıt tüketiminiz olur doğal olarakda biz memnun olduğumuza göre siz süper memnun olursunuz..tekrar hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin..

Üst Alt