Alınık 45.000 Bütçe İle Alınabilecek Hatchback Otomatik Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hyundailer genelde çok yakar, fakat 2016 ceed 1.6 benzinli atmosferiki uzun yolda 5 lt civarı yakıyordu.
2010 üzeri ve 45bin fiyata gelirsek, fiesta 2013 üstü kasayı öneririm. Konforu fena değil, yalıtımı Mazda 3 kadar iyi. Direksiyon tepkisi çok güzel bir araç.
Yaris 2012 sonrası espli araç olabilir. 42 civarından başlıyor cvt şanzımanı var, çok konforlu ve atik bir araç.
i20 boyutlarıyla b+ sayılabilecek bir araç, bunlar da güzeldir.
Piyasa arabası isteniyorsa tek seçenek polo olmalı. Diğer marka araçların otomatikleri gidiyor ancak. Yaris manuel aracımı 5 ayda mı ne takasla satabilmiştim.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Otomatik hyundai her modeli çok yakıyor. Babamda benzinli otomatik 2015 i20 ben de dizel otomatik 2013 i30 var ikiside 50 kurusun altına inmiyor sehir içinde. Ama domestos hocamın dediğine de çok katılmıyorum açıkcası. Piyasası gayet diri bir marka artık hyundai. 3 ay önce ile şuanki fiyatları arasında 3 bin ile 5 bin TL oynuyor. Ama yine de bir vosvosurgen değil(piyasa anlamında). Donanımsal olarak gayet tatmin edici. Sürüş dinamikleri açısından mazdanın yanına yaklaşamaz. Yakıt çok önemli değilse (ki ne kadar önemli olmayabilir ki şu zamanda ;)) i20 i30 düşünülebilir.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hyundai'nin çok yaktığını kullanıcısı olan bir arkadaşımdan daha duymuştum ama 50-65 kuruş tahminimden de yüksek.

Yüzeysel bir araştırma sonucu bu fiyatların Fiesta ve Polo için yeterli olmadığı kanısına vardım. Yaris'i söyledim, onun da motoru boğulur mu acaba diye elendi. Seri olduğunu Bursa'daki bir arkadaşımdan biliyorum aslında. Ama ikna edemedim.

Şu ve benzeri araç hakkında ne düşünüyorsunuz? Otomatiği nasıldır?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...bayan-memurdan-tertemiz-araba-502873220/detay

Aslında ben temiz bir Getz alın dedim. Ama 2010 üzeri barajına takıldı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hyundai'nin çok yaktığını kullanıcısı olan bir arkadaşımdan daha duymuştum ama 50-65 kuruş tahminimden de yüksek.

Yüzeysel bir araştırma sonucu bu fiyatların Fiesta ve Polo için yeterli olmadığı kanısına vardım. Yaris'i söyledim, onun da motoru boğulur mu acaba diye elendi. Seri olduğunu Bursa'daki bir arkadaşımdan biliyorum aslında. Ama ikna edemedim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...bayan-memurdan-tertemiz-araba-502873220/detay

Valla Fiesta 1.25 lik motoru bile beni çok şaşırtmıştı, turbo sanmıştım. Yarisin 1.33 ü 100 hp. 2007 1.3 yaris 87 hp kullanmıştım. O bile gayet iyiydi. 1.6 mazdadan daha hızlıydı. Atmosferik olması kandırmasın, kasa hafif olunca her araç gidiyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Vitesi pişman ettirebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sihtören, bu kriterlerde güzel seçenek olabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt