Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

31 GC 965 Mazda 3 Power Sense

Konu, 'Mazda 3' kısmında incirinaltı tarafından paylaşıldı.

1. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Bir haftadır takip ediyorum acabalarla...

Evin satıldığına emin olunca aramaya karar veriyorum; ilk konuşma gayet resmi,söylenen rakam ve sonrasında kardeşime,kuzenlerime verilen rakamla aynı,74500...

Perşembe günü evin parası hesabıma geçince kredileri kapatmaya gidiyorum. İşim bitince hemen yandaki bankada güvenlik görevlisi kuzenimin yanına geçiyorum...

-Kuzen akıllı telefonun var mı?
    -Var,niye?
    -Bekle...
    Çeviriyorum sihirli numarayı;abi 74 e veriyorsan ibanı gönder sana 200 tl sembolik bi kapora göndereyim diyorum.
    Gerçekten çok sembolik oldu cevabından 74 e anlaştığımızı anlıyorum :D

Hesabına 500 tl kapora gönderiyorum, guzu çarşambaya kadar bana opsiyonlanıyor.
    Kuzen ne aldın nerden aldın diye sorunca Mazda cevabıma benim ki de soru mu, İstanbul cevabıma uçakla gidin annemi de götürün diyor.

Hemen biletler alınıyor ama uçağa ilk kez binecek 3 kişinin yolculuğu da ayrı başlık konusu...

Ama şu 2 mevzuyu anlatayım ben yine de;

1 dönüm makina yap, g.t kadar lavabo koy :D
    Uçak inişe geçtiğinde kulaklarda ağrı olur dediler,az söylemişler.Kulaktan boğaz ve dişleri içine alan bir ağrı başladı ki ben kelime-i şahadet getirdim.Etrafıma bakıyorum herkes mutlu mesut,halama sordum nasıl durum diye,iyiyim dedi.Kardeşime soramadım,horluyordu çünkü...

Akşam kuzene geç vardığımız için 2 muratla da görüşemedik, ama bir dahaki İstanbul gezisinde ikisiyle de tanışacam inşallah...

Sabah Eminönü'nden vapurla Kadıköy'e geçiyoruz. Guzuyla buluşunca Naim abiyi arıyorum, sağolsun 5 dk geçmeden geliyor. Mersere geçiyoruz (guzudan gelen güçlü bir tıkırtı güçsüzleştiriyor ruhumu. Servis bagajda çeki demirlerinin ses yaptığını öngörüyor seviniyorum fakat ses memlekete geldiğimizde de devam ediyor. İskenderun da sürekli gittiğim usta ses yapan taşı buluyor, taşla beraber beynimdeki ağırlık da kayboluyor.

Naim abi merserden gerekli bilgileri alınca artık iş notere kalıyor. Noterde işlemleri başlatıyoruz,bu kez de guzunun parasını verme şekli mevzusu başlıyor.Amca(oğluyla pazarlık etmiştik ama guzu amcanın adına) paranın eşinin adına yatmasında ısrar edince teyze evden çağrılıyor, adına hesap açılıyor, o sırada hoş muhabbet teyzeyle laflıyoruz.
    ''Oğlum bu araba senin kısmetinmiş ben kısmetinin önüne geçemedim'' diyor...
    Nasıl yani anlamadım teyze diyorum.
    Sen oğluma kapora gönderdikten sonra Bursa'dan aracı almak isteyen biri ev telefonunu aradı, çünkü oğlum toplantıya girdiği için ona ulaşamamış...

E dedim...
    Eşim arabayı 74500 sattı, çocuk ertesi gün almaya gelecekti, biraz sonra oğlum aradı arabayı sattım dedi, ben de, biz de sattık dedim,o 74 e sattığını söyledi,ben de biz 74500 sattık, orayı iptal et dedim. Kaporayı aldığını iptal edemeyeceğini söyledi.

O 500 ü de ben alacaktım diyor gülerek...

Para ipotekleniyor, satış yapılıyor, para ödeniyor, hızlı adımlarla guzuya dönüyoruz ki bu hızın sebebi kardeşim, bir an önce yola çıkacak. Aynı kardeşim yaklaşık 1 saat Naim abiyle muhabbet ediyor ben amca ve teyzeyle, ama aklım orada, Naim abiyi pişman etmemiştir geldiğine inşallah diyorum içimden :D

Vedalaşıyoruz mecburiyetten...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Mayıs 2016
  2. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Ben navigasyonu ayarlıyorum,kardeşim kullanıyor ve yolculuk başlıyor...
    Otobana girmeden depoyu dolduruyoruz.Direksiyona ben geçiyorum,bayağı bi kullandıktan sonra yer değişiyoruz.6.5 ile teslim ettiğim ortalama yakıt verisi uyandığımda 7.2 oluyor,nasıl oldu bu diyorum,185 i geçmiyor bu deyince olay aydınlanıyor :D
    Guzuyu incelemeye şimdi başlıyoruz.Kardeşimin guzuyla ilgili söylemlerini yazmıştım alınık konusunda:D
    Benim izlenimlerime gelince(yazacak çok şey var ama tekrara düşmemek için en çok dikkatimi çekenleri yazayım) ;
    -Üzerindeki lastikler michelin ve yol sesi rahatsız edici düzeyde değil
    -18 inç jantların konforu törpülediği açık ama yinede 2.nesilden daha iyi
    -Vites şaşırtıcı,geçişler sarsıntısız ve düşük devirlerde gerçekleşiyor
    -P den r ye geçişte aracı ne şekilde stop etmiş olursam olayım sarsıntı yok
    -Esp yi devreye soktuğumda çok yumuşak bir dokunuşla araç tekrar rayına girdi(bunu ilk kez başarıyorum,2.nesil mazda 3'te cesaret edememiştim)
    -Egzos sesi harika

3. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Geçen cuma okula girdiğimde arkadaşların ve öğrencilerin tepkileri inanılmazdı ve bugüne kadar her tenefüs ve her öğle arasında mutlaka guzudan bahsedildi,utanmaya başladım.Hani ilgiden sıkılacaksınız diye bir laf var ya,o bu guzular için söylenmiş.
    Guzudan almak isteyenler,heveslenenler oldu.Veli davetine gittik,gölge yer guzuya bırakıldı arkadaşlar tarafından.Okuldan çıkarken guzunun etrafında 6 kişi,dedim çocuk koltuğu var sığmayız,kimse diğer araçlara gitmek istemiyor :D
    Beni farketmeyen bir arkadaşın aşkla guzuya dokunduğuna bile şahit oldum.Tenefüslerde araca bakmak isteyenlere aracı tanıttım.
    1 hafta oldu ilgi hala aynı düzeyde...

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Telefonda da bir kısmını dinlediğim satınlama hikayesi çok ilginç gerçekten, nasipsiz dayak bile yenmezmiş boşa denmemiş

Kardeşinin Mazda ile imtihanı ve etrafındaki ilgi cezbedici

Kendi adına yapacağın bundan sonraki yorumları da bekliyorum hocam, kazasız belasız sürüşler inşallah.

incirinaltı bunu beğendi.
  5. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Hayirli olsun.
    Para islemini anlamadim para ipotekleniyor derken ?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun tekrardan ama hiç fotoğraf yok :)

7. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Hayırlı olsun, ALlah kaza bela vermesin

8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Hayırlı olsun tekrardan güle güle kullan :)

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun tekrar :)

Sıkılmak ne demek gayet güzel eğlendik sohbet ettik, gerçi kardeşinin VW sevdasını pek törpüleyemedik ama umarım yolda yüzünde epey gülümseme olmuştur.Her zaman beklerim :) kimbilir belki amca dizelden sıkılır satmaya karar verir :)

incirinaltı ve domestos bunu beğendi.
  10. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bankaya gidip hesap açıyorsun. Parayı o hesaba yatırıp görevliye diyorsun ki; biz 5 dk. notere gidiyoruz sen bu paraya göz kulak ol, satış gerçekleşirse haber veririz parayı serbest bırakırsın ;)

incirinaltı, domestos ve hagakure bunu beğendi.
  11. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Ya da cebine parayı koydum ama elim hala cebinde :D

domestos bunu beğendi.
  12. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Satis belgesini istiyor demi ?parayi serbest birakmak icin.
    Ne kadar komisyon aliyor?

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin..

14. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun.. Güle Güle Kullanın..

Tapatalk

15. ahmetdag

ahmetdag Katılımcı

Hayırlı olsun güle güle kullan ALLAH utandırmasın

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Bülent yazacağım daha ama izlenimlerimin tamamen şekillenmesini bekliyorum.Tekrar teşekkürler.

ezmocesteri bunu beğendi.
  17. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Komisyon alınmıyor,belge de istemiyor,sözlü onay ve kimlikle bırakılıyor yeni sahibinin kucağına :D

18. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Abi teşekkürler, merak etme kardeşimin bırak vosvosu,herhangi bir araba sevdası kalmadı :D
    Amca zaten satacak,her yıl aynı olay tekrar edecek.Ben cx5 alın seneye dedim :D

hagakure bunu beğendi.
  19. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Sağol Allah razı olsun,yazın bi buluşma yapalım,mahallede bana çok yakın hatcback, gri,06 plaka bir mazda 6 var,tanıyormusun ?

20. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Allah razı olsun,teşekkürler...

Sayfayı Paylaş