30 Ağustos Zafer Haftası

#5
30 Ağustos, Türk milletinin Balkan savaşları, 1. Dünya savaşı gibi savaşlar silsilesinde aldığı ağır darbeleri binlerce yıldır hakimiyetini sürdüren Türk devletlerini tarihe gömmek için fırsat bilip and içmiş düşmanlara bu aziz milletimizin yenik yıkık olsa bile geçit vermeyeceğini gösteren bir zafer, bir ders, bir gurur günüdür.

Devletimizin adı İskit, Hun, Göktürk, Karahanlı, Gazneli, Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti olsa da asla ve asla yenik ve esir olmayacaktır.

Ülkemizin on yılardır boğuştuğu ayrıştırıcı politik kimlikten ziyade milli bilinç, millet, devlet ve emanet kavramının öne çıkmasını temenni ediyorum.
 

aytacesen

Katılımcı
Konum
Gaziantep
#6
"Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir insanım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenlere bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi, mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım"
Mustafa Kemal Atatürk
Zaferlerimiz kutlu bağımsızlığımız daim olsun....
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#7
Türk toplumunun yüz yıllardır süre gelen zafer geleneğinden birisi olan 30 Ağustos Zafer bayramını ve zafer haftasını Mazda Garaj olarak en içten dileklerimle kutlarım...

Allah'ım kötülere fırsat vermesin, iyilere de; güç kuvvet, basiret ve zafer muvaffak eylesin...
 
Üst Alt