Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

24UC001 Astina GT

Konu, 'Mazda 323' kısmında yakup tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Evet arkadaşlar ailemize yeni bir Mazda aracı katmanın mutluluğu ile yeni aracımızdan 5'nci Mazda'mızdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 4-5 aydan beri babama premacy bakıyordum. Tabi premacy aramak samanlıkta iğne aramak gibi birşeydi ve bu sürede ne yazıkki aradığımız gibi fiyatı düşük bir araç bulamadık. Bundan dolayı ikinci seçenek olarak 1999 model 323 Astina GT'de bakmaya başladık.

Piyasanın gerçekten yüksek olması ve ezilmiş araçlara istenen paraları görürken Antalya'dan Mazda Mepaz'dan 22 bin 750 TL'lik fiyata sahip bir ilana takıldım. Araç kilometre olarak 200 bin olmasına rağmen tam istediğim gibi bir araçtı ve gözüme hoş geldi. Araca 20 bin TL teklif ettim ve yaklaşık bir ayın sonunda aracı Mazda bayisi bana istediğim fiyata satmaya karar verdi.

Aslında 200 bini devirmiş bir araç için 20 bin TL fazla diyebiliriz lakin serviste yapılan en az 2 bin TL'lik bakımlar ve araca garanti verilmesi, kafamda soru işareti olmaması bu fiyatı kabul etmemdeki sebebti.

Antalya Mazda Mepaz'a giderek aracı satın alıp 2 gün Antalya'da denedim. Araçta çıkabilecek sıkıntılara karşı bana denememi tavsiye etmişlerdi. Bende deneme sürecinde çıkan ufak bir sıkıntıyı ücretsiz sıfır parça değişimi ile yapıp hallettirdim. Zaten Mepaz aracın arkasındaydı...

Sağolsun Mepaz bayii sahibi Mehmet bey ve çalışanı Ahmet bey bendeki Mazda sevdasını görmüşlerki oturup uzun uzun Mazda ve bizim garajdan konuştuk. İlanı açıp benim Mazda 6'yı incelettirdiğimde araca hayranlık ile bakıp "bu aracı satarsan böylesini daha alamazsın" dediler :) Alacağımız aracıda bildikleri ve devamlı bakımlarını kendilerinin yapıp sahibi olan öğretim görevlisinin garajda aracı tutarak özenle kullandığını söylediler.

Güzel bir tanışma ve alışverişin ardından Mepaz ailesine veda edip Ankara yoluna çıktım. Araç 206 binde Ankara'da Mocan otogazda Sequent 32 LPG BRC LPG kiti takıldı. Övünç beye Mazda Astinalarda 2500-3000 devir arası silkeleme olayı oluyor bunda yaşanacakmı diye sorduğumda sistemin yeni olduğu ve hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. Aynen dediğimi Araç'ta şu ana kadar LPG'den kaynaklı bir silkeleme vb. durum görünmedi. Şu anda da araca keyifle biniyoruz.

Araç ile ilgili bilgileri aşağıya yazıyorum ve ilerleyen süreçde daha çok detay ekleyeceğim.

1999 Model Mazda 323 Astina GT - HB Şampanya

04.10.2000 tarihinde trafiğe çıkış

1. Sahibi 2010 yılına, 100 bin KM'ye kadar Bursa'da

2. Sahibi öğretim görevlisi 205 bin KM'ye kadar Antalya'da aracı kullandı

1 ve 2. sahibi tarafından aracın tüm bakımları serviste yapılıp kayıt altına alınmış

Aracı biz almadan önce 200 bin triger vb. ağır bakımı Mepaz tarafından işçilik hariç 1500 TL'lik parça değişimi ile yapılmış

Araçta yapılan detaylı ekspertizde sol ön ve arka kapıda el kadar onarım ve boya yapılmış ayrıca Mepaz'da ön ve arka tampon boyanmış

Aradaki bayii satışları nedeniyle aracın 5. sahibi olarak görünsekte gerçekte 3. sahibiyiz

Araç komple orjinal ve hiçbirşeye müdahale edilmemiş, fabrikadan gelen ikisi kumandalı olmak üzere 3 anahtarı bulunmakta

Araçta klima bulunmakta sis farı ise benim isteğim ile servis tarafından takıldı.

Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun ,Allah kaza bela vermesin :)

yakup bunu beğendi.
  3. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

hayırlı olsun kazasız zevkli sürüşler inşallah ..

4. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip eylesin

yakup bunu beğendi.
  5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın :)

yakup bunu beğendi.
  6. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun.. Güle Güle Kullanın..

Tapatalk

yakup bunu beğendi.
  7. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Hayırlı olsun

8. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah ım kaza bela nazar vermesin... Oğuzhan videolu anlatım yapınca; böyle Astina alırsın di mi? :p

yakup bunu beğendi.
  9. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    kazasız belasız sürüşler olsun

yakup bunu beğendi.
  10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı uğurlu olsun Yakup, çok güzel maşallah

11. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

yakup bunu beğendi.
  12. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
  13. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Hayirli olsun abi

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yakup bunu beğendi.
  14. West

West Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 323 1.8 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı
    Hayirli olsun kardesim cok sevindim sebebi malum avatar resmimden alayabilirsin bendede 2000 model 1.8 gt si var gecen yaz basinda zonguldaktan almistim

yakup bunu beğendi.
  15. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    @kadir @West teşekkürler arkadaşlar. Ben aynı aracın GT olmayan 1.8 versiyonuna 3 yıl bindim, o yüzden pekte yabancı olmadığım bir araç :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  16. suleyman

suleyman Katılımcı

güle güle kullanın aracınızı maşallah güzel görünüyor

17. West

West Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 323 1.8 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı
    Benin senden bir Rican olucak bu IMAG0067.jpg motor emme manifolt ustundeki valfler rolantide calisirken cekilimi yoksa gaza basincami cekiyor çalisma sekli konusunda bana bilgi verirmisin resimli yagda vidyolu kafama cok takilli forma katildigim gunden beri karin agrisi bende rica ediyorum senden

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    yakup bunu beğendi.
  18. hus3yn

hus3yn Katılımcı

hayırlı olsun bende bi dönem bilenmiştim GT modeline ama otomatik almak zorunda kaldım o dönem kazasız belasız nasip olsun...

yakup bunu beğendi.
  19. West

West Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 323 1.8 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı
    Ardigimi buldum teşekkürler Screenshot_2016-01-08-00-58-37.jpg

yakup bunu beğendi.
  20. Mt53

Mt53 Katılımcı

Bu arada Yakup senin aracın da hayırlı uğurlu olsun. Araç gerçekten çok temize benziyor..Tekerine taş değmesin inşallah

yakup bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş