24UC001 Astina GT

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Evet arkadaşlar ailemize yeni bir Mazda aracı katmanın mutluluğu ile yeni aracımızdan 5'nci Mazda'mızdan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 4-5 aydan beri babama premacy bakıyordum. Tabi premacy aramak samanlıkta iğne aramak gibi birşeydi ve bu sürede ne yazıkki aradığımız gibi fiyatı düşük bir araç bulamadık. Bundan dolayı ikinci seçenek olarak 1999 model 323 Astina GT'de bakmaya başladık.

Piyasanın gerçekten yüksek olması ve ezilmiş araçlara istenen paraları görürken Antalya'dan Mazda Mepaz'dan 22 bin 750 TL'lik fiyata sahip bir ilana takıldım. Araç kilometre olarak 200 bin olmasına rağmen tam istediğim gibi bir araçtı ve gözüme hoş geldi. Araca 20 bin TL teklif ettim ve yaklaşık bir ayın sonunda aracı Mazda bayisi bana istediğim fiyata satmaya karar verdi.

Aslında 200 bini devirmiş bir araç için 20 bin TL fazla diyebiliriz lakin serviste yapılan en az 2 bin TL'lik bakımlar ve araca garanti verilmesi, kafamda soru işareti olmaması bu fiyatı kabul etmemdeki sebebti.

Antalya Mazda Mepaz'a giderek aracı satın alıp 2 gün Antalya'da denedim. Araçta çıkabilecek sıkıntılara karşı bana denememi tavsiye etmişlerdi. Bende deneme sürecinde çıkan ufak bir sıkıntıyı ücretsiz sıfır parça değişimi ile yapıp hallettirdim. Zaten Mepaz aracın arkasındaydı...

Sağolsun Mepaz bayii sahibi Mehmet bey ve çalışanı Ahmet bey bendeki Mazda sevdasını görmüşlerki oturup uzun uzun Mazda ve bizim garajdan konuştuk. İlanı açıp benim Mazda 6'yı incelettirdiğimde araca hayranlık ile bakıp "bu aracı satarsan böylesini daha alamazsın" dediler :) Alacağımız aracıda bildikleri ve devamlı bakımlarını kendilerinin yapıp sahibi olan öğretim görevlisinin garajda aracı tutarak özenle kullandığını söylediler.

Güzel bir tanışma ve alışverişin ardından Mepaz ailesine veda edip Ankara yoluna çıktım. Araç 206 binde Ankara'da Mocan otogazda Sequent 32 LPG BRC LPG kiti takıldı. Övünç beye Mazda Astinalarda 2500-3000 devir arası silkeleme olayı oluyor bunda yaşanacakmı diye sorduğumda sistemin yeni olduğu ve hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. Aynen dediğimi Araç'ta şu ana kadar LPG'den kaynaklı bir silkeleme vb. durum görünmedi. Şu anda da araca keyifle biniyoruz.

Araç ile ilgili bilgileri aşağıya yazıyorum ve ilerleyen süreçde daha çok detay ekleyeceğim.

1999 Model Mazda 323 Astina GT - HB Şampanya

04.10.2000 tarihinde trafiğe çıkış

1. Sahibi 2010 yılına, 100 bin KM'ye kadar Bursa'da

2. Sahibi öğretim görevlisi 205 bin KM'ye kadar Antalya'da aracı kullandı

1 ve 2. sahibi tarafından aracın tüm bakımları serviste yapılıp kayıt altına alınmış

Aracı biz almadan önce 200 bin triger vb. ağır bakımı Mepaz tarafından işçilik hariç 1500 TL'lik parça değişimi ile yapılmış

Araçta yapılan detaylı ekspertizde sol ön ve arka kapıda el kadar onarım ve boya yapılmış ayrıca Mepaz'da ön ve arka tampon boyanmış

Aradaki bayii satışları nedeniyle aracın 5. sahibi olarak görünsekte gerçekte 3. sahibiyiz

Araç komple orjinal ve hiçbirşeye müdahale edilmemiş, fabrikadan gelen ikisi kumandalı olmak üzere 3 anahtarı bulunmakta

Araçta klima bulunmakta sis farı ise benim isteğim ile servis tarafından takıldı.

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Allah ım kaza bela nazar vermesin... Oğuzhan videolu anlatım yapınca; böyle Astina alırsın di mi? :p

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Hayirli olsun kardesim cok sevindim sebebi malum avatar resmimden alayabilirsin bendede 2000 model 1.8 gt si var gecen yaz basinda zonguldaktan almistim

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
@kadir @West teşekkürler arkadaşlar. Ben aynı aracın GT olmayan 1.8 versiyonuna 3 yıl bindim, o yüzden pekte yabancı olmadığım bir araç :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
@kadir @West teşekkürler arkadaşlar. Ben aynı aracın GT olmayan 1.8 versiyonuna 3 yıl bindim, o yüzden pekte yabancı olmadığım bir araç :)
Benin senden bir Rican olucak bu IMAG0067.jpg motor emme manifolt ustundeki valfler rolantide calisirken cekilimi yoksa gaza basincami cekiyor çalisma sekli konusunda bana bilgi verirmisin resimli yagda vidyolu kafama cok takilli forma katildigim gunden beri karin agrisi bende rica ediyorum senden

Moderatörün son düzenlenenleri: